Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, anyukám lenyúlt...

Mit gondoltok, anyukám lenyúlta a pénzem? Ha igen, akkor mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben összegyűjtöttem egy-egy jeles alkalom során 50-60 ezer forintot, amit nem én raktam el, hanem anya mondta, hogy ő elteszi biztos helyre. Ma megakartam számolni, hogy mennyi az annyi és mikor rákérdeztem, akkor nagyon zavartan kezdett el magyarázkodni. Végül kinyögte, hogy hol van és meglepődten tapasztaltam, hogy csak 10ezer forint volt meg. Rákérdeztem, hogy ez most mi és hol a többi és felháborodva mondta, hogy nem jut eszébe, hogy hova tette és hogy majd a héten még meg fogja nekem találni. Nem akarok a legrosszabbra gondolni, nagyon jó a kapcsolatunk, de mit tegyek, ha tényleg kiderülne, hogy elvette a pénzem? Múltkor kölcsönadtam neki a nyári munkából megkeresett pénzem, az is több tízezer forint volt és most megfordult a fejemben, hogy lehet azt sem fogom viszontlátni?
2015. márc. 7. 15:24
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
És az a fura, hogy új bútorokat vett... Nem keres rosszul annyira, annyit, amiből éppen megélünk.
2015. márc. 7. 15:53
 12/39 anonim ***** válasza:
0%

Nem kéne rögtön elítélni az anyukát, és megbélyegezni, hogy tolvaj.

Nem lehet, hogy mondjuk nagyon nehéz anyagi helyzetbe került a család? És az anyuka azért titkolózik, mert nem akarja a gyereket azzal ijesztgetni, hogy mit tudom én éhezni fognak vagy az utcára kerülnek.

2015. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Most vettünk új autót, bútorokat, hűtőszekrényt, mosógépet úgy, hogy előtte csak autónk nem volt, a többi háztartási eszköz megfelelően működött, csak régiek voltak. Egyedül tart, albérletben vagyunk és nettó 170e forintot keres havonta. Ebből én 40ezer forintot kapok havonta.
2015. márc. 7. 15:59
 14/39 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de 170 nettóból nem telik ilyen dolgokra egyszerre akkor sem, ha nincs hiteletek. A rezsire kell 40-50, te kapsz belőle 40-et, bérletre kettőtőknek 14 (Bp), kajára 60 alsó hangon és akkor még nem volt osztálypénz befizetés, ruha/cipő vásárlás vagy valakinek szülinap/névnap. Ennyi pénz kettőtőknek pont a havi normál kiadásokra elég, többre nem. Ha nem volt tartalék pénzetek vagy nem kapott anyukád máshonnan pénzt, akkor ezek a dolgok vagy hitelből, vagy a rá bízott pénzből vannak.
2015. márc. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:
48%
hány éves vagy? tanulsz még?
2015. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim válasza:
9%
Amúgy az is biztos ,hogy új bútorokra és új kocsira hűtőre se a Te 50-60ezredből van....mert ahhoz eléggé kevés....
2015. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy megéldegélni tudunk 170 nettóból, de a felsorolt dolgokat nem engedhetjük már meg magunknak mégis valahonnan szerzett pénzt rá... 19 éves vagyok, egyetemista, azért kapok tőle 40ezer forintot, hogy ellássam magam, mikor nem vagyok itthon.
2015. márc. 7. 16:34
 18/39 anonim ***** válasza:
11%
Vissza fogod kapni, akkor meg tök mindegy. Amúgy meg miért nem te tetted el?
2015. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Pont ezért írtam, hogy megéldegélni tudunk 170 nettóból, de a felsorolt dolgokat nem engedhetjük már meg magunknak mégis valahonnan szerzett pénzt rá... 19 éves vagyok, egyetemista, azért kapok tőle 40ezer forintot, hogy ellássam magam, mikor nem vagyok itthon.
2015. márc. 7. 16:34
 20/39 A kérdező kommentje:
Mamámnak volt tartozása felé, 400.000 forint, azt kifizette neki, abból lett a kocsi. Azután elkért tőlem ötvenezer forintot hűtőre. De úgy látszik ez nem volt elég.
2015. márc. 7. 16:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!