Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez valoban igy lenne normalis?

Ez valoban igy lenne normalis?

Figyelt kérdés
Sogorom beajanlott egy ismerosenel, igy lett egy uj allando ugyfelelm. Elsore egy nagyobb osszeghez jutottam az ismerose altal, amin koszonetkeppen osztoztam a sogorommal. Erre ma kozolte, hogy ezentul felezzunk a hasznon, mert o hozta nekem ezt az uj ugyfelelt. Nem igazan tudtam mit mondani erre. Kikerekedett szemmel neztem ra, mire a csodalkozasomra, o is csodalkozott. En ebbol elek, ebbol tartom el magam. Nyilvan nem csak ebbol az egy ugyfelbol, de nem ertem miert kene osztoznom vele mostantol. Hals vagyok neki a plusz bevetelert, nem en kertem, hogy ajanljon be. Eleg pofatlan keresnk tartom, elvegre az en munkam, az en fizetesem. Rosszul gondolom? Eleg kellemetlen a szitu.
2015. márc. 18. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bőven elég, hogy az első a megháláltad neki.
2015. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, nehogy már ökörrék fizessél neki, az első bevételt megfelezted vele, ez jóval több, mint ami elvárható. Sógorod tipikusan a kisujjadat nyújtod és a válladig rág ember... Én megköszönném neki az ajánlást, aztán elküldeném a fenébe kulturáltan, hogy etgyrészt te nem kérted külön, egyszer osztoztál vele köszönetképp, másrészt neked ez a munkád, ő se osztja meg veled a fizetését, innentől nincs miről beszélni.
2015. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*örökké
2015. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd meg neki, hogy oké, sógor, akkor ezt le is papírozzuk, és ebből ennyi meg ennyi lesz az adó, mi is az adószámod, vállalkozási papírok rendben? Majd meggondolja, kétszer is. Nem csak haszon van ám, hanem kemény pénzek az állam felé is, csak ezt néhányan akik nem vállalkoznak, nem fogják fel, szerintem sógorkoma se :P
2015. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a sogorod nem normális.Sőt ennek a felét sem kellett volna oda adnod.Főleg,hogy nem is kérted ajánljon be.Meg kellett volna neki mondanod,ne is álmodjon róla.nem pislogni.Sose rázod le ha csak magadba motyogsz.oszd ki keményen kalandba ne verje magát tőled egy fillért nem kap ezentúl.
2015. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy alapból miért vagy olyan bamba, hogy osztozol a pénzen. A húgom beajánlotta az egyik barátnőjét, az köszönetképpen elhívta sütizni. De hogy odaadd a pénzt... nekem ezen kerekedett el a szemem.
2015. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!