Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haláleset esetén miket kell...

Haláleset esetén miket kell intéznem?

Figyelt kérdés
Sajnos Anya rákos lett, pár hónapig él már csak. Szeretnék segítséget kérni, hogy mikre figyelje, miket kell tudni ilyenkor. Temetéssel, jogi dogokkal, bármivel. Olyan tapasztalatokat szeretnék, ami segít elkerülni a gondokat. Miket kérdezzek meg tőle, még életében, annyira tompa vagyok.

2015. márc. 20. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

1. Van-e végrendelete?

2. Van-e tartozása?

3. Milyen temetést akar és hová?

4. Van-e olyan ember akit értesíteni kell,ha meghal?

5. Van-e bankbetétje,dugi pénze?

6. Ha gépre kapcsolják akar-e úgy élni? Kér-e újraélesztést?

2015. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Ennyire biztos?


Nagyon sajnálom..


Először azt intézd,amit meg éltében érdemes.

Rendezni a folyó ügyeket.

Az anyukád folyószámláján ne legyen penz, zárolni fogják, és ha neked nincs meg a kereted a temetésre, akkor gond lesz.

Hol fog elmenni? Otthon, vagy kórházban? Az utolsó napok borzasztóak, sajnos nagyon sok dolggal kell keszülni ( nem tud kikelni az ágybol, wc-re menni stb) nem bezsélve arról, hogy az ember mellett megy el a szerettünk. Sajnos nagyon közeli tapasztalat.

Temetésben szinte teljesen a te etkezési vállalkozo kompetens, mindent elmond, ahogy nálatok megy.

Attól függ milyen temetes lesz, szük körű tág, lesz-e tor vagy sem..

2015. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom! :(

A nevén lévő előfizetéseket mihamarabb írasd át a te nevedre (telefon, tv, internet, stb).

A számlájáról utaljátok át a tiédre a pénzt.

A sírhelyet vedd meg előre.

Beszélj a helyi temetkezési vállalkozóval. Válaszd ki a koporsót és a tartozékait (ez "jól fog esni" szükség esetén, hogy már túl vagy rajta"

Készítsd elő egy szatyorba a ruhákat, amikben szeretnéd temettetni, ezt majd a vállalkozónak kell odaadni.

2015. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A végrendelet, eltartási szerződést stb. miatt az ügyvédet most intézem. A bankszámlánk közös, az én nevemen van, ezen nem volt vita soha Anyával. Félek nem kérdezek meg valamit, a ház dolgaival, (gáz-fütés-vízvezeték)


Itthon van most én gondozom, de félek az utolsó napoktól, óráktól. Nem tudom bírni fogom-e, mert segítségem nincs. Arról is írjatok, mit kell csinálni hogy ne roppanjak össze abban, hogy látom meghalni. Kit kell értesítenem. (orvost,ügyeletet vagy ha otthon hal meg a rendőrség is kijön,) Vagy utolsó napjaira bevitethetem? De ha bevitetem, akkor csak meghosszabbítom a szenvedéseit?


Kérdeztem fél-e valamitől? Nem tudom mit kéne kérdezni, hogy neki könnyebb legyen, nekem meg ne legyen halála után az, hogy nem kérdeztem meg valamit.


Vettem egy könyvet "Segítség! Halandók a szüleim." De semmit sem ért.

2015. márc. 21. 06:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha közös a bankszámla is zárolja a bank a hagyatéki eljárásig, ezt a problémát gyorsan oldjátok meg, mert még ételre sem lesz pénzed a hagytékiig, az pedig nem 2 nap
2015. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Boanat, elküldte

Esetenként csak egy részét. Pl felét zárolják..de ezen aggódni abban a helyzetben nem lenne jó

2015. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy közös a bankszámla, hogy az én számlám, de ő csak meghatalmazott. Akkor is zárolják a bankszámlámat?
2015. márc. 23. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem,ha a tiéd (te neveden van)nem fogják.

MINDENT írass le a nevéről! (számla,közmű,hitel,kocsi,lakás...)

2015. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!