Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek van egy gyereke...

A férjemnek van egy gyereke az első házasságából, nekünk két közös. Ha Ő hirtelen meghalna, hogyan és mit örökölne az a másik gyerek, mi járna neki és mikor? Hogy jutna az örökséghez?

Figyelt kérdés
Mindennek ami a férjem nevén van egy része az övé lenne,vagy ez csak ingatlanra vonatkozik? Egy nagy családi házban lakunk, amin még hitel van.Követelhetné azonnal a részét, vagy csak ha nagykorú lesz? Hogy vannak ezek a dolgok?Aki jártas benne segítsen!
2010. febr. 16. 18:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%
tudtommal a leszármazottak plusz a még élő szülők között oszlik el az örökség... ami ugye a vagyon férjedre eső része (bármi is legyen az), ebből kap mind a 3 gyerek + anyós após (ha még élnek)
2010. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

19:13-as!!

Olvasd el mégegyszer a kérdést!!

2010. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
jesszus,mennyi baromság...a férjed házasság előtti vagyona is ugyanúgy harmadolódik,mint az azután szerzett. AMI AZ ÖVÉ. Ami veled közös, annak csak a férjedre eső része harmadolódik. Felmenők (szülő) csak akkor örökölnek, ha se gyerek, se házastárs...2. voltam
2010. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem mért háborodnak fel sokan ezen a kérdésen. Teljesen logikus, hogy felmerül az emberben, hogyha valamiért dolgozik, építi , szépíti az övé lesz -e vagy egy "idegené".Egyébként én is úgy tudom, hogyha nem végrendelkezik külön akkor , harmadolódik a férj része.Azaz a 3 gyerek egyenlően kap.Nálunk is ilyen helyzet van, csak azzal a különbséggel, hogy a másik házasságból a gyerek már kapott egy házat a férjemtől, amiben akkor laktak amikor elváltak.Még ezen felül örököl majd adott esetben ugyanúgy, mint az a gyerkőc aki a jelenlegi házasságban született. Akkor ez igazságos? Azoktól kérdem akik felháborodtak a kérdés szemétségén. A második házasságból származó gyereknek ezek szerint kevesebb kell hogy jusson, ez így igazságos lenne? Szóval az adott helyzetet nem ismerve nem tudhatjuk, hogy gonosz e a kérdező vagy sem...
2010. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%

Te jószagú szent tehén :o

Kicsit félrevezetitek a kérdezőt.

A férj vagyona az öröksége, a hagyaték része a férj teljes vagyona, melyet a három elsőági leszármazott egyenlő arányban meg fog örökölni eltérő - de a kötelesrészt tartalmazó - végrendelet hiányában.

A férjed az 1/3-1/3-1/3 részt 1/6-nyi részig csökkentheti, ez alá viszont csak az örökségből történő kizárási feltételek teljesülése esetén van lehetősége kitagadni.

Tehát a férj vagyona végrendelet hiányában a törvényes öröklési rend szerint száll át a leszármazóira, azaz mindhárom gyermekére egyenlő arányban.

Az is hülyeség, hogy az özvegyi haszonélvezettel holtáig applikálhat az özvegy. Az özvegyi haszonélvezet az özvegység fennálltáig, azaz az újraházasodásig áll fenn.

2010. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
26%
Én írtam,hogy holtig áll fenn: a hagyatéki tárgyaláson azért felvilágosítanak mindenkit az özvegyi haszonélvezet mibenlétéről, arról is, hogy megváltható,akár a szükséges mértékre is korlátozható. De elvileg arra találták ki, hogy a még élő házastárs élete végéig biztonságban legyen, a megszokott körülmények között maradhasson annak ellenére, hogy esetleg nem a tulajdonos. Úgyhogy nyugi kérdező, a beleegyezésed nélkül nem ránthatják ki alólad az otthonodat, a nem vagy köteles eladni,és kifizetni a részét...várja meg amíg te is meghalsz, és viheti a részét...
2010. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
A túlélő házastárs özvegyi haszonélvezete megszűnik, ha az özvegy újraházasodik.
2010. febr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
90%
Az én férjemnek is van gyereke az előző házasságából. Halála után , mivel a lakás közös néven volt, a fele ez enyém lett, a másik fele a három gyereké.Az összes többi a három gyereké,( amegélhetéshez szükséges tárgyak maradnak a túlélő házastársé. pl: bútor,szőnyeg, TV, HIFI stb. ) a Pénz az enyém, mert az én nevemen volt az összes megtakarítás és bank számla.( ezt nagyobbára én is kerestem ) A három gyerekkel mindenről megegyeztem, amire azért volt szükség, mert a halál eset miatt a nagy lakást el kellett adni, ezzel haszonélvezetem megszünt. Ha mindenki kéri pénzben a részét,a fél lakás árából csak igénytelen lakásra tellett volna. Nagyon jó kapcsolatom van mid a három gyerekkel, soha fel nem vetődött, hogy a legidősebb " csak féltestvér, nevelt gyerek " Ezen múlik szerinte minden.
2010. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
48%
Tisztára mint apám felesége.. pénzéhes qva..
2010. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%
Mindennek a harmada az első gyereké. Azonnal, s nem nagykorúság elérésekor.
2010. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!