Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párunknak kell leállítania...

A párunknak kell leállítania a saját barátait?

Figyelt kérdés

Sok anyósos kérdésnél olvasom, hogy ha konfliktus van az anyóssal, akkor azt a fiának/lányának kell lerendeznie és nem a párjának, hiába vele van konfliketus.

Ez igaz akkor is, hogy ha a párom barátai ok nélkül utálnak és levegőnek néznek, rosszakat mondanak rólam, bunkók velem?

Egy anyósos kérdést olvasva vetődött fel bennem ez a kérdés.

Az elején a barátom mindig azt mondta, hogy ha bajom van az egyik legjobb barátjával, akkor beszéljek vele Én, mert ő nincs ott, nem látja mi történik (a fiú az osztálytársam), így hogy beszélhetne vele. Én ezt nem érzem jogosnak, mert az a srác senki nekem azon kívül hogy osztálytársak vagyunk, szeptember óta nem is beszélgetünk, előtte korábbi években azért néha beszélgettünk (akkor még nem is ismertem a barátomat), de most már egyáltalán nem. A barátommal tavaly február óta vagyok együtt, tehát már több mint egy éve. Az elején mint említettem, azt mondta a barátom hogy beszéljek vele én, pedig már sírva beszéltem a srácról ha szóbakerült hogy hogy viselkedik velem. Végül a barátom is rájött, hogy ez így nem jó, és azóta többször beszélt is vele, meg a másik 2 nagyon jó barátjával, de nem nagyon van változás. Igazából csak azért rossz hogy "utálnak" mert így a barátommal sose tudok elmenni, amikor ő találkozik a barátaival. Nem akarok én a nyakára akaszkodni, sőt, ő is örülne ha vele mennék néha, ha nem kellene kötelezően külön lennie tőlem hogy ha kicsit a barátaival akar lenni, de így nem lehet. A barátai szerint jófej vagyok meg kedves, nincs velem semmi bajuk, de mikor ott vagyok mégis levegőnek néznek és hozzám se szólnak - erre az a válasz hogy nem tudnak velem beszélgetni mert nem ismernek. De nem is próbálnak megismerni, így mit lehet tenni velük?



2015. márc. 21. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerintem mindenki álljon ki magáért.


Másodszor viszont sajnos ha nem akarnak megismerni, akkor ez van. Menj te addig a saját barátaiddal szórakozni.

2015. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Te próbáltál velük beszélgetni? Miért a másiktól várod, hogy kezdeményezzen? Bocs ha nem így van, de az írásodból ez jön le.
2015. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"hogy nem tudnak velem beszélgetni mert nem ismernek."


Akkor nyiss te!


Ők nem próbálnak megismerni. Ok, kicsit megerőltethetnél magukat, de te sem próbálod őket megismerni.

Nem teljesen értem a szitut, én szerencsére hamar megtalálom a közös hangot szinte bárkivel.

2015. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jah igen, én próbáltam renegetgszer beszélgetni velük, de egy mondattal mindig leráznak - ezt elfelejtettem beleírni. De ez nem csak nekem rossz, hanem a barátomnak is, mert sokszor azért nem megy mert nélkülem nem akar, aztán még őt basszák le ha azt mondja hogy nem megy mert velem (is) akar lenni.

Én már kezdek letenni róluk, pedig a legelején nagyon lelkes voltam hogy megismerhetem őket meg minden. De a barátom miatt szeretnék kialakítani egy normális kapcsolatot velük, főleg hogy jön a nyár, akkor több idő lesz, szeretnénk KÖZÖSEN IS szórakozni menni, de velük így nem lehet, az én barátaim meg nagyon ritkán érnek rá. Főleg hogy komolyan is gondoljuk a barátommal a kapcsolatot, szeptemberben összeköltözünk Pesten ha minden jól megy és felvesznek egyetemre.

2015. márc. 21. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Oké, most a másik oldalról: tudod, mennyire rossz, amikor elsőre nem bírsz valakit, és mindenáron ott akar veletek lógni? Mennyire rontja a légkört? És nem kell, hogy utáld az illetőt, elég ha csak egy kicsit unszimpatikus vagy közömbös.


Nincs benned semmi önérzet? Én biztos nem akarnék olyan emberekkel lógni, akik nem akarnak velem lógni. Nem kedvelhet mindenki mindenkit.

2015. márc. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Csak így meg nyáron ha el akarnak menni valahova a leányzó soha ne menjen mert vslamu oknál fogva nem tetszik a feje?

A baráti társaságunkban is a havernak a barátnője nem szimpi senkinek de még is elviseljuk mert azért így illik.

Legalábbis nálunk.

2015. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az a legjobb, ha valakivel bajod van, te beszéld meg vele. Persze elsőre lehet óvatosan a barátodon keresztül. De mégis milyen barát az olyan, aki nem jár utána kapásból, nem vonja kérdőre a haverja viselkedését? Az rendben van, hogy esetleg nem vagy nekik szimpi. De attól még maradjon a seggén. Ha a barátod továbbra is barátkozik így velük, az az ő dolga. De ha nem bír velük és továbbra is ennyire kifejezik az utálatukat, akkor nem is jó haverok...vagy a barátod nem is hozzádvaló.
2015. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló!

Nem érted hogy NEM akarok én MINDIG, MINDENÁRON a nyakukon lógni? Csak ritkán, mikor a barátommal KÖZÖSEN szeretnénk szórakozni kicsit? Vagy szerinted az normális, hogy KÖTELEZŐEN külön kell lennünk abban az időben, mert ők ilyenek, hogy MUSZÁJ itthon maradnom, ahelyett hogy vele lehetnék és KÖZÖSEN jóléreznénk magunkat? Szó sincs arról, hogy minden egyes sörözésre elmenjek, de néha nem igaz hogy nem mehetek el. Vagy te ennyire szeretsz a párod nélkül szórakozni járni? Szerintem az a normális, ha a párok KÖZÖSEN IS el tudnak menni szórakozni a másik barátaival, ami az én barátaimmal meg is valósul kb 3 havonta egyszer, de több ilyenre lenne igényünk. De a barátomnak minden ilyen bulinál választani KELLJEN hogy velem vagy velük? Én ezt szeretném orvosolni, hogy Ő ne kerüljön ilyen helyzetbe, hogy ha akarja, akkor elmehessek vele.

Tudom én hogy nem lehet mindenkit szeretni, nem lehet mindenki szimpatikus, de érdekes módon, a szilveszteri bulin (2013/14) ahol megismertem a barátom ott voltak az ő barátai is, és érdekes módon ott mindenki kedves volt és nagyon jól szórakoztunk úgy, hogy ott találkoztunk először. A lényeg az, hogy nem imádni kell, nem kell belehalni ha nem megyek el, de legalább legyen meg a lehetőségem hogy a barátommal KÖZÖSEN szórakozhassak, főleg hogy ő is ezt szeretné!

2015. márc. 21. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ezek az emberek barátok, és nem csak haverok?

Csak mert a barátaink választottjával nálunk nem divat bunkózni, kibeszélni.

2015. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen! 12 éve ők a 3 legközelebbi barátja, rendszeresen csak velük ül össze sörözni, haverokkal nagyon-nagyon ritkán ha találkozik valami olyan alkalomkor amikor a barátai hívják oda azokat a "plusz főket".
2015. márc. 21. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!