Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag minek minősül az...

Jogilag minek minősül az eltitkolt gyerek?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: bátyám elvált a feleségétől, van 3 gyermekük, akit az édesanya nevel. Nemrég viszont kiderült, hogy egy fiatalkori félrelépése miatt valószínűleg van egy negyedik gyereke is, aki a házasságából származó 2. gyerekkel egyidős. Az anya nem jelentkezett akkor a gyerekkel, nem terhelte a bátyámra, semmit nem kért tőle. Mint utóbb kiderült, az akkori párjára "kente" a gyereket, aki el is vállalta elviekben, de nem vette a nevére (a gyerek az anya lánykori nevén van), és mostmár elég régen gyerektartást sem fizet. Az anya tehát ezzel az akkori párjával is szétment, nemsokkal a gyerek születése után. Nem voltak házasok, csak élettársak. Nos, így egyedül neveli most a gyereket, akiről, ahogy nő, már egyre többen mondják, hogy mennyire hasonlít a bátyámra, és hogy le se lehetne tagadni. Valóban, amíg kicsi volt, ez kevésbé látszott, de most, hogy kezd kiskamasz lány lenni, tényleg látszik az a jellegzetes fej rajta, ami családi vonás.

Nos, a kérdésem összetett, mert több aggodalmam is van. Egyrészt nem származik ebből majd egyszer családi konfliktus a testvérek közt, hogy az apjuk eltitkolt egy negyedik testvért? A negyedik tesó nem fog egyszer rájönni, hogy apa nem apa és az az apa, akiről nem is gondolná, és hogy van 3 másik testvére is? Hogy fogja érinteni, hogy őt eltitkolták, és az anyja nevét kell viselnie? Bátyám milyen jogi helyzetben áll ezzel a negyedik gyerekével? Soha nem tett apasági nyilatkozatot. Mi lesz később az örökléssel? Ez persze engem nem személyesen érint, mert megvan a saját életem, csak abból a szempontból, hogy jó testvérek voltunk eddig és szeretném a legjobbat a bátyámnak és az összes gyerekének. Szívem szerint ezt a negyediket is a családba fogadnám, de a gyerek anyja hallani sem akar a bátyámról, pedig bátyám még mindig szerelmes belé (mindig is jobban szerette, mint a feleségét).

Tudom, hogy kicsit hosszú meg kusza, de nem voltunk még ilyen helyzetben, és nem tudom, hogy ilyenkor mi van.


2010. febr. 16. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha torvenyesen elismerni, akkor ugyanolyan jogu mint barmelyik gyerek, (orokles teren is) de ehhez apasagi nyilatkozatot kell tenni. Amig ez nincs meg, addig " idegen", barmennyire is hasonlit. Persze a csaladba fogadasnak a torvenyes dolgokhoz nem sok koze van, azt barmikor megtehetitek.
2010. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Ha az anya perre viszi a dolgot, akkor a tesódat kötelezik az apasági teszt elvégzésére. Ha ő az apa, akkor gyerektartást kell fizetni.

A bátyád meg most rájön, hogy mennyivel jobb lett volna, ha őszinte. Mindenkinek lehet fiatalkori megbotlása, de így utólag nehezebb elmondani. Az elején kellett volna. Tudod, a hazug embert...

2010. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, a megcsalás után visszament a feleségéhez (hisz utána született még a 3. gyerekük), de azt -ahogy én tudom- ő sem tudta, hogy a félrelépésnek meglett a gyümölcse, az anya pedig nem jelentkezett.

Én is mondtam már tesómnak az apasági tesztet, de olyan szemekkel nézett rám, hogy nem felejtem el: "hugi, hisz tudod, hogy mi van..." akkor jöttem rá, hogy persze, tényleg igaz, pénze nincs rá, mert egy ilyen elvileg 100-150 ezer Ft. Azt mondta, ha lenne, már holnap megcsináltatná.

2010. febr. 16. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az anya apasági pert indít, akkor a bíróság elrendeli a dns-vizsgálatot amit köteles a bátyád megcsináltatni. Ami kérdés, hogy érdemes-e egy kamasz lány életét feldúlni most puszta feltételezésekkel. Van apja, aki nevelte, aki szerette, aki vele volt kiskorában. Őt tekinti az apjának és ezen egy teszt nem fog változtatni. Szerintem mindenekelőtt a bátyádnak le kéne ülni a volt párjával beszélni erről. Azért egy nő szokta tudni többnyire, hogy ki a gyermeke apja. Ha a bátyádnak bevallja, hogy ő a vér szerinti apa, akkor meg tudják beszélni, hogy a jövőben hogyan legyen, természetesen a gyermek érdekeit szem előtt tartva, mivel ő ugye semmiről sem tehet. Viszont ha azt mondja, hogy nem ő az apa, akkor én ezt nem bolygatnám.
2010. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az anya semmit sem terhel a bátyádra, akkor sem az örökségébe nem kell belevennie, sem gyerektartást fizetnie. Bár az már más kérdés, hogy a testvéred hogyan tud elszámolni a lelkiismeretével. Felelősségtudata egyelő a nullával. Ha jól értem egy kisebb településen éltek, ahol az emberek ismerik egymást. Szánalmas dolog, hogy a bátyád csinált a feleségének 3 gyereket, míg végig egy másik nőbe volt szerelmes. Nekem sem kellene egy ilyen férfi. Nem csodálom, hogy a nő elutasító vele. Majd jön egy másik szerelem és csinál egy 3-dik nőnek is egy pár gyereket? Én csak a gyerekeket sajnálom...
2010. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!