Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után komoly a...

Mennyi idő után komoly a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szóval nektek mikortól számít komolynak egy kapcsolat?

Azért kérdezem mert se az én, se a barátom családja nem veszi komolyan a miénket.

1,5 éve együtt vagyunk,úgy hogy mindennap, vagy minden második nap órákat együtt vagyunk, és az egyik nap hétvégén kora reggeltől estig.

És az én családom arra se vette a fáradságot, hogy a nevét megjegyezze,megismerni se nagyon akarják mert tiniszerelem elmúlik. Az ő családja meg a kezdetektől fogva azt szajkózza hogy úgyse leszünk sokáig együtt.

Ti mit gondoltok, mikor lesz ennek már a vége, hogy ezt csinálják?

Jól megértjük egymást, és belátható időn belül szeretnénk össze is költözni.

De kb körberöhögnek. Pedig nem vagyunk már ovisok, én jól főzök, szeretek takarítani is, a barátom meg a ház körüli munkákban aktív. 19 és 20 évesek vagyunk.

Tudom, hogy nem kéne foglalkozni velük, de csak zavaró hogy mindkettőnk családja ennyire ellenünk van .

Vélemények?


2015. márc. 23. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül az idő az egyetlen tényező, amitől komoly lesz. Ti meg fiatalok vagytok, azért nem veszik komolyan
2015. márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak a szüleink, nagyszüleink ennyi idősek, vagy fiatalabbak voltak amikor összeházasodtak!!!
2015. márc. 23. 17:01
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
ne foglalkozz ezzel ,ha jol ertem szimplan csak nem vesznek komolyan titeket ,de nincs szo tiltasrol pl.az ido majd igazol titeket :)
2015. márc. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem a mennyiség,hogy mikor,hányszor találkoztok a mérce,hanem a minőség.Ha találkoztok milyen minőségű a kapcsolat,mi kb fél év után döntöttünk úgy,hogy összecuccolunk.

Nem bántuk meg.

Azt,hogy ezt csinálják,nyakamat rá azért,mert nem tudnak mit kezdeni veletek:

Nem vagytok már gyerekek,de olyan nagy tapasztalt felnőttek se,pont határon vagytok.

Akkor fog megoldódni,ha külön lakásba,együtt összeköltöztök.

2015. márc. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
15 évesen jöttünk össze párommal, 23 éves korunkig azt hallgattuk, hogy majd vége lesz ennek a gyerekszerelemnek is :) most 13 év után esküvőre készülünk :)
2015. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez nem az együtt töltött időtől függ, hanem a felek hozzáállásától. Lehet egy kapcsolat évekig komolytalan, és pár hónap alatt is már mondható komolynak, ha mindkét fél úgy látja, ennek még van jövője. Szerintem.


A szülőkkel ne foglalkozzatok, az idő majd titeket igazol.

2015. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nem csak az időtől függ. Az életkortól és a körülményektől is és egyéni megítéléstől.


Pl. szerintem az olyan kapcsolatok eleve nem komolyak, ahol nem élnek együtt a felek ill. a szülők tartják el őket (pl. még diákok esetén). A kora huszonévesek kapcsolata is távol áll szerintem a komolytól, mert még maguk a személyiségük is komolytalan, kiforratlan (=azaz még rengeteget fog változni). Így a partnerválasztásuk sem igazán tekinthető komolynak.


Tehát ha úgy nézzük, én csak kifejezetten a hosszabb, együttéléses párkapcsolatokat tekintem komolynak, ahol önfenntartó a pár.

2015. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak azért mert nagyon gyereknek látnak mindkettőtöket. Nem kell velük foglalkozni. Amit ők gondolnak az az ő fejükben van. Amit ti gondoltok magatokról az a lényeg. Egyébként ha összeköltöztök akkor komolynak fogják számítani a kapcsolatotokat. De nincs jelentőssége hogy mit gondolnak.
2015. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A barátom magát tartja el, vagyis igen, otthon él,de a kaját is magának veszi, bérlet,saját részre számlák,internet stb. Ha kell valami már évek óta magának veszi (telefon,gép,ruhák,tisztálkodási szerek)

Én még egyetemre járok és mivel 2 szakot viszek egyszerre, nem tudok dolgozni, de ösztöndíjat kapok.

Azt számolgattuk, hogy elégnek kell lenni egy hónapra kettőnknek, csak nyáron szeretnénk véghez vinni az albérlet keresést, és a bútorozást.

Tudom hogy nem az eltöltött idő számít, de mi úgy érzem minőségi időt töltünk egymással.

Volt olyan kapcsolatom ahol egész nap a tv előtt feküdtünk ,és amikor beszélgettünk az is kimerült a sulival és az időjárással. nem is ismertük ki egymást , több év ismertség után sem!!!

2015. márc. 23. 17:47
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
mi mindketten 21 évesek vagyunk, 4 éve együtt vagyunk, érettségi előtt összeköltöztünk (igaz akkor még szülői segítségge), azóta saját lábra álltunk, jövő nyáron esküvő, de az édesapjával akárhányszor találkozok, mindig sikerül a tudtomra hoznia, hogy kb semmibe veszi a kapcsolatunkat. az évek során megtanultam elengedni a fülem mellett, aztán majd az idő remélem engem igazol. ezt tanácsolom neked is. tartsatok ki egymás mellett, és építsétek a saját jövőtöket.
2015. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!