Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkori veréseket/bántalmaz...

Gyerekkori veréseket/bántalmazásokat el lehet felejteni?

Figyelt kérdés
Most 18 éves vagyok, kb 5 éve nem bántottak már a szüleim, de az előtt, amióta az eszemet tudtam, mindenért megvertek. Tört már rajtam fakanál, verték a fejemet tányérba, belelökött apám a csipkebokorba, végigráncigált a derékig érő hajamnál fogva a házon, lila szemmel mentem iskolába és még sorolhatnám... Borzasztó rossz gyerekkorom volt, és anyám sem segített, ő általában csak nézte, vagy sokszor még ő is bántott. El tiltottak a barátaimtól, és ha a húgom hibázott, azért is én kaptam, mert "én voltam a nagyobb". Nem tudom felsorolni mennyi mindenért bántottak, de azt tudom, hogy a gyerekkoromból csak erre emlékszem. Nem voltam rossz gyerek, ezt tudom más rokonaimtól, ismerősöktől, de melyik gyerek nem szólt már vissza, vagy tett valamit, ami nem tetszett a szülőknek? Na én akkor mindig kaptam... Ezt fel lehet bármikor is dolgozni? Most kapnának valami büntetést? Csúnya ilyet mondani, de egyszerűen utálom a szüleimet, amint lehet, szeretnék elköltözni. Csak a félelemre, a sírásra, meg a fájdalomra emlékszem.. Ők pedig nem értik, hogy miért vagyok velük annyira közömbös, miért nem társalgok velük, nem megyek velük sehova, nem bírok velük egy légtérben lenni... Nem pszichológia segítséget várok, csak véleményeket. Én vettem volna nagyon a szívemre ezt az egész "gyereknevelést"?

2015. márc. 27. 18:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sajnálom ami veled történt, szörnyű lehetett ezt átélni. Fel lehet dolgozni ezt a rengeteg szörnyűséget, azonban ez nem fog egyik napról a másikra menni. Ehhez idő kell és nem ártana szakember segítségét kérni hozzá, mert sajnos egyedül nagyon nehéz dolgod lesz. Az emlékeket nem lehet sajnos kitörölni, de az emlékhez kapcsolódó negatív érzéseket, tölteteket semlegesíteni lehet. Ebben tud segíteni egy pszichológus esetleg egy jobb kineziológus. Sok sikert és kitartást kívánok neked, és bízz a Égiekben és a karmában, az élet nem hagy kiegyenlítetlen számlát...
2015. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én borzalmas körülmények között nőttem fel. Nem csak az alkoholista anyám, de még az alkoholista apám is bántott. A verések, kínzások, bántalmazások mindennaposak voltak. 15 évesen apám eladott egy kollégájának. Jobban mondva a szüzességemet adta el. Onnantól elszabadult a pokol. Mai napig hálás vagyok a volt történelem tanárnőm miatt aki észrevette, hogy nagy baj van velem. Ő volt az aki végül nagy nehezen kitudta szedni belőlem az összes borzalmat amit átéltem. Ő volt az, aki mindent megmozgatott, hogy kikerüljek a szüleim kezei közül. Anyám és apám is megfenyegette, hogy ha nem áll le, "véletlenül" akár halálos baleset is érheti. Erre a tanárnőm annyit mondott. Addig nem áll le amíg el nem éri, hogy a börtönben rohadjanak. Végigcsináltuk. Végig mellettem állt. Apámat 6 évre, anyámat 2 évre ítélték, engem azonnal elvittek nevelőszülőkhöz. Mire kiszabadultak a törvény szerint felnőtt nő lettem. Majdnem 25 évig nem találkoztam sem anyámmal sem apámmal. Ági néni (ő a történelem tanárnőm, aki sajnos 10 évvel ezelőtt meghalt) volt az akinek köszönhetem, hogy ma boldogan élek. Ő mondta mindig, hogy a múltat le kell zárni, mert azon változtatni nem lehet, de a jövőt még lehet úgy alakítani, hogy jó legyen. Igyekeztem, de egészen 3 évvel ezelőttig ha boldogultam is nem tudtam túl tenni magam amit a szüleim műveltek velem. De 3 évvel ezelőtt váratlanul meglátogatott anyám. Megkeresett, hogy megkérjen arra, hogy látogassam meg az öregapámat aki kórházban kínlódik gégerákkal, haldoklik. Látni akar, bocsánatot akar kérni. Nem mentem el sem a kórházban sem a temetésére. Nem sokkal rá anyám is követte. ő is rákban halt meg. Levelet írt, és írta, hogy tudja sosem bocsájtottam meg az apámnak, és neki sem fogok, de nagyon fél a haláltól, ezért kéri menjek el hozzá..Nem mentem el, és az ő temetésére sem mentem el. Nem akartam semmiképpen részese lenni életük utolsó perceiben. De nem sokkal a haláluk után minden ok nélkül sírógörcsöt kaptam, és végül is ki tudtam mondani hangosan. Megbocsájtok nektek. Nem hiszek sem a természetfeletti dolgokban, sem szellemekben. De abban hiszek, hogy megtudjuk gyógyítani a lelkünket úgy, ha "kitakarítjuk a szemetet".. A megbocsájtás nem más mint az amikor minden rosszat ami mélyen a lelkedben van, kitörlőd. Azóta, hogy kimondtam, és úgy is érzem, hogy tényleg megbocsájtottam, már nem fáj a múlt. Túl vagyok rajta. Kicsit későn de rájöttem. Kár volt éveken át önmarcangolnom magam, kár volt az önsajnálat mert csak magamnak ártottam ezzel. Kedves kérdező.

Te még fiatal vagy. Ne kövesd el azt a hibát mint én, hogy évekig gyötrőd magad olyan dolgokért amin változtatni nem tudsz, és nem tehetsz róla. Bocsáss meg nekik, és lépj túl rajta. Neked csak jobb lesz. Nekem elhiheted, hogy sokkal békésebb, boldogabb leszel önsajnálat nélkül.

2015. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
hogy történhetnek ilyen dolgok ?:((( döbbenetes.én sem szeretem a szüleim ,mert érzéketlen emberek és mindig úgy éreztem hogy csak púp vagyok a hátukon.sosem foglalkoztak velem ,de verni sem vertek meg egyszer sem (talán még arra sem tartottak érdemesnek),molesztálni meg végképp nem.én azt szoktam egy egy húzásuk után gondolni ,hogy csak imádkozzanak ,hogy ne legyenek sose rámszorulva mert akkor megszívják.nem tudom hogy fel lehet e dolgozni ,de amint lehet hagyd el õket ,keress egy rendes fiút akivel szeretitek egymást (szerintem neked kicsit idõsebb partner való aki megértõ és kevesebb az esélye hogy csalôdsz) és koncentrálj a saját életedre.tanulj ,vagy menj ki pár évre külföldre dolgozni ,hogy le tudj szakadni tõlük ,tanulni manapság bármikor lehet.jobbat nem tudok,fel a fejjel:)
2015. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Fájdalmas és egyben tanulságos válaszokat olvashattam.

És ki tudja hányan élnek át ilyeneket.

Az utolsó előtt válaszból próbálj kiindulni és ha sikerül megbocsájtanod nekik, akkor el tudod felejteni talán a bántalmazásokat is.

2015. márc. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet, változott valami az életedben a kérdésed óta?
2015. máj. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy es koszonom, hogy erdeklodsz! A helyzet nem lett jobb, annyiban valtozott, hogy most szerintem eszrevettek, hogy el szeretnék menni... A hugomat pedig meg magukhoz tudjak szoritani, igy vele foglalkoznak tobbet. Es ez nem egy "feltekeny testveri kijelentes", a nagymamam, es a baratom is eszrevette ezt sajnos. Csakhogy egy peldat mondjak: egy gyogyszer volt itthon megfazasra, es en borzasztoan kohogtem es rosszul voltam, anyam pedig azt mondta ne vegyem be mert mar csak egy van. Kezdtem javulni, majd egy hettel kesobb a hugom kohogott kettot, es odaadta neki a gyogyszert :) es amikor megkerdeztem hogy nekem miert nem adta oda, azt mondta hogy biztos rosszul emlekszem. Oszinten, ez mar kezd hidegen hagyni, szoval en nem is kotodom annyira hozzajuk, mint a hugom, de azt faj latni, hogy ot mindig megolelik es puszilgatjak, engem pedig soha... Amikor ezt megkerdeztem a nagymamamtol, hogy o hogyan latja, elsirta magat, mert azt mondta, hogy o vegig latta, csak nem merte maganak bevallani sem, hogy ez lehetseges es remenykedett hogy rosszul latja :( szoval a testi bantasokbol most atmentek lelki bantasokba, de probalom tulelni, ahogyan sokan masok is tuleltek ennel nehezebb dolgokat is. :)
2015. máj. 24. 09:25
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor lehet ha a bántalmazó meghal. Engem az iskolában megpofozott egyszer egy tanár. Nagyon sokat imádkoztam hogy meghaljon, érettségin után egy héttel még is halt rákban :) azóta boldog vagyok
2016. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!