Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig voltatok jegyesek...

Meddig voltatok jegyesek (vagy meddig jártatok), míg össze nem házasodtatok? Összeköltöztetek előtte?

Figyelt kérdés
Szerintetek van összefüggés a hosszú együttélés (min. 1 év) = jó házasság között? Tudtok példákat erre?
2010. febr. 18. 11:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

3 év járás, 1 év jegyesség, 0 együttélés előtte

eddig 6 év házasság

2010. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
93%

Nekem még csak párkapcsolatom van (nem vagyunk jegyesek, nem lakunk együtt), de addig nem házasodnék, amíg együtt nem laktunk bizonyos ideig. Én tartok attól, hogy bármennyire is szeretem a másikat, mi van ha olyan szokásai vannak, amit egy életen át képtelen lennék elviselni... Tudom, hogy alkalmazkodni kell, meg akit szeretsz, elfogadod úgy ahogy van, de mi van ha pont a párom nem tud alkalmazkodni...

Erre mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember.

2010. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi már a kapcsolatunk eleje óta együtt laktunk. Két évig szülőknél, egy éve pedig saját házban. 3 év után kérte meg a kezem, és rá félévre meg is volt az esküvő. Mi anno ezt letisztáztuk, hogy nem szeretnénk 10 évig jegyben járni. Annak semmi értelme. Tehát megbeszéltük, ha egyszer megkéri a kezem, akkor már másnap megyünk is a polgármesteribe időpontért. És simán meg tudtuk szervezni ennyi idő alatt, pedig 130 fős volt.
2010. febr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
egy év járás után kérte meg a kezem, másfél év múlva költöztünk össze és 2 év 4 hónap után házasodtunk össze. ez már két éve volt és tök jól elvagyunk.
2010. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

1 év 2 hónap jegyesség + félév járás után házasodtunk össze. nem éltünk együtt előtte.

nagyon jó a házasságunk.

2010. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
csak, hogy egy ellenpéldát is írjak: barátnőmék kb. 1 hónap után költöztek össze és 7 év után házasodtak. mégis nagy fordulópont az életükben az esküvő napja. a lényeg: nem ezektől a külsőségektől függnek a dolgok
2010. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 hónap után összeköltöztünk,1 éve és 5 hónapja voltunk együtt,mikor eljegyeztük egymást,és 18 nappal a 3. évfordulónk után lesz idén az esküvőnk.
2010. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

fél év után összeköltözés,2év után eljegyzés,3dik év fordulón esküvő. 2 éve vagyunk házasok.

Szerintem az együttélés fontos része a kapcsolatnak, még esküvő előtt.

2010. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerintem kell 1 év együttélés, hogy eltűnjön a rózsaszín köd és tisztán lássa az ember, hogy kihez megy hozzá/ kit vesz el. Ha utána is minden ok, akkor utána sem lesznek nagy problémák. Persze van kivétel erre is arra is, de ez szerintem az átlag.
2010. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
egy év együtt járás után kérte meg a férjem a kezem, utána még egy évig jegyesek voltunk, aztán összeházasodtunk. előtte nem éltünk együtt. 6 éve vagyunk boldog házasok :)
2010. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!