Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig voltatok jegyesek...

Meddig voltatok jegyesek (vagy meddig jártatok), míg össze nem házasodtatok? Összeköltöztetek előtte?

Figyelt kérdés
Szerintetek van összefüggés a hosszú együttélés (min. 1 év) = jó házasság között? Tudtok példákat erre?
2010. febr. 18. 11:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kell előtt együtt élni. A párom tesója 8 hónap után ment férjhez úgy, hogy nem laktak együtt, csak együtt aludtak. Ez ehhez kevés. Két évig voltak házasok, és most válnak. 8 hónap alatt nem lehet kiismerni senkit, pláne úgy ha nem lakunk együtt. Meg egyébként is a kapcsolat elején mindenki a jó oldalát mutatja, a rossz tulajdonságok később jönnek elő. Náluk is ez volt, és a férje érezte, hogy ő ezek a rossz tulajdonságokat nem tudja kezelni. Rájött, hogy ő nem is ezt kereste, és nem szerelmes már. Csak azt nem értem, hogy miért kell ilyen felelőtlenül megházasodni. A házasság nem egy jó buli, amit majd felbontunk, ha nem megy. Jól át kell gondolni, és úgy dönteni.
2010. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
75%

"Jól át kell gondolni, és úgy dönteni." Ezzel teljesen egyetértek.


De mi az a tulajdonság, ami elengedhetetlenül szükséges egy jó házassághoz, és csak együttélés során derülhet ki, máshogy nem? Én nem tudok ilyet.


Amióta - az esküvőnk óta - együttélek a férjemmel, sokkal több mindent tudok róla, ez igaz. Pl hogy a zoknija eltalál a szennyeskosárba, de a pólója már nem. De azokat a tulajdonságait, amikből eldönthettem, hogy hozzámvaló-e vagy sem, jól fel tudtam mérni és meg tudtam ítélni együttélés nélkül is. Pl hogy a konfliktusokhoz milyen a hozzáállása (kerüli, megoldja, ideges lesz tőle, elodázza a döntést vagy éppen elbagatellizálja a problémát stb).


Könyvet lehetne írni arról, hogy két ember kapcsolata mitől lesz jó vagy rossz, de ha tényleg igaz lenne, högy az előzetes együttélés a jó házasság titka, akkor miért van mégis ennyi válás? :-( Amikor gyakorlatilag az számít különcnek és fucsának, aki nem él együtt a párjával esküvő előtt.


A jó házasság titka szerintem, hogy a megfelelő emberek házasodjanak össze egymással (megismerés), és tartsanak is ki egymás mellett 8elköteleződés), még akkor is, ha ez nem megy könnyen, egy csapásra, belefektetett energia nélkül, ahogy a szerelmesek hiszik. Megismerni meg jól meg lehet a másikat közös munka közben vagy a szülei házában, ahol természetesen viselkedik.


Van, akinek ez a megismerés-rész együttélés nélkül is remekül megy, mások meg hiába élnek együtt akár 7 évig is, ha 3 hónap múlva beadják a válópert. (Melyik belföldi sztárocska járt így a világraszóló Szent István-Bazilikabéli esküvője és pazar lagzija után? Már nem emlékszem...)

2010. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
74%
Mi egy hónap után összeköltöztünk. Másfél év múlva volt a lánykérés, majd utána 2 évre a házasság. Mindenképpen kell előtte az együttélés. Volt egy barátom régen. Minden szép és jó volt, majd hozzájuk költöztem. Na, onnantól kezdve megváltoztak a dolgok. 2 hónap múlva már szakítottunk is.
2010. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mi értelme a jegyességnek? Mire való?
2010. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!