Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás?...

Mi lenne a jó megoldás? Kutyánk van, de hozzánk költözik a testvérem az újszülött babájával. (kicsit bonyolult)

Figyelt kérdés

Sajnos nem maradt más megoldás, egyelőre nem tud máshová jönni csak hozzánk. A kutya nálunk családtag, jólnevelt, de mindenhová bemehet. Ám a tesóm ezt eléggé kifogásolja, ami konfliktust erdeményezett köztem és férjem között: a férjem nem hajlandó változtatni semmin csak a baba miatt. Azt mondja, hogy ha már ide "pofárlankodik", legalább alkalmazkodhatna, ő a kutyát sehonnét nem fogja kitiltani.


Mit tegyünk?



2015. márc. 31. 23:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
91%

Ertem en h a tespdban dulnak a hormonok, de ezt most neki kell belatnia: ha mar vagytokbolyan jofejek, h ezt bevallaljatok, akkor o neg legyen annyira erett, h erezze, kompromisszumot kell kotnie. Foleg, mert egy rendszeresen feregtelenitett, oltott, tisztantartott kutya semmi de semmi eü rizikoval nem jar. Eleinte jobb nem beengedni abba a szobaba, ahol a pici van, de ez sem feltetlenul szukseges. Ha te nem tudsz a kutyara hatni, plane lehetne tobb belatassal a tesod.

Off: nekem is terrierem van, a fiam megveszik a tarsasafaert, a kutya meg siman odeball, ha sok volt a jobol.

2015. ápr. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
62%

Na így már nagyon más a helyzet. Ezt a kérdésben miért nem írtad? Attól vagyok mindig kiakadva, amikor a kérdésben lényeges dolgokat nem írnak bele, csak később potyogtatják el, mint a nyuszi a húsvéti tojást.

SZóval a kutya senkire nem hallgat, csak a férjedre?

Itt akkor komoly gondok vannak, ugyanis a kutyának kéne a sorban az utolsónak lennie, minden két lábú felnőtt családtagnak a kutya előtt kell lenni a rangsorban.

Valószínűleg a férjed hiúságát legyezi, hogy csak rá hallgat.

De akkor mitől "jól nevelt", ha téged is semmibe vesz?

Egy jól nevlet kutya nekem azt jelenti, hogy az össze családtagra hallgat.

És milyen terrier? Mert nem mindegy, hogy kis öleb, vagy egy nagy méretű.

2015. ápr. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
A kutya van alul a rangsorban és hallgat mindenkire, de én úgy tudom egy jelentős tiltást csak a falkavezér utasítására tanul meg egy kutya véglegesen. Tehát ha én rászólok, hogy menjen ki kimegy, de legközelebb ugyanúgy megcsinálja (nem rögtön, mondjuk másnap). Ha a férjem tiltja le, akkor többet semmikor se megy be, ennyi. Mondjuk leginkább ő neveli, az is hozzátartozik a dologhoz. A kutyusunk egy német vadászterrier más néven jagd terrier.
2015. ápr. 1. 01:10
 14/45 anonim ***** válasza:
6%

szegény nem elég hogy kényszerhelyzetben van, még állatot is tűrnie kell, ami veszélyeztetheti a babáját, hiába "mindenki más" kutya mellé született, akkor is.


egy babáról van szó, egy védtelen emberről.

a férjednek nem csak ez lesz az első keresetlen szava hozzájuk az biztos, aki már egy kutyát is többre tart..

2015. ápr. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
11%
az egész levegú, minden apró sarok, rés tele van a kutya levált szarurétegeivel, a mikro"pollenjei" repkednek az egész levegőben, mindenhol ott a kutya.
2015. ápr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
82%

" de én úgy tudom egy jelentős tiltást csak a falkavezér utasítására tanul meg egy kutya véglegesen."


Nem, megérti tőled is, max. cseszik figyelembe venni. Azaz rangsor probléma.


Megfordítom a kérdést. Ha én lennék a tesód, tudatában annak, hogy nehéz helyzetemben befogadtok, amit értékelek is, de azt "elvárnám", hogy a kutyát én is tudja irányítani, azaz ki tudjam esetleg küldeni a szobából, amikor ti nem vagytok otthon, csak én és a gyerek. Ha ez nem lehetséges, akkor veszélyesnek tartanám a helyzetet, hogy egy nagytestű kutyát képtelen vagyok utasítani. A fekszik, kimegy parancsot a tesódtól is el kell hogy fogadja mindenki biztonsága érdekében.

2015. ápr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Köszi 72%os, nagyra értékelem a segítséged! Ebben valóban igazad van, hogy el kell, hogy fogadja. A költözés még nem történt meg, a tesóm néhány helyen még próbál érdeklődni, mert most a kutyánktól mászik a falra. A kutya ismeri őt, de mivel ugye még nem lakott velünk, így nem tud neki parancsolni. A fekszik, kimegy, ül ilyeneket mindenkiről, a gyerekektől is elfogadja, sőt még a kajáját is elveheti bárki nyugodtan. A teljes tiltás alatt azt értettem, ha pl. a tesóm szobájából teljes mértékben ki kellene tiltani a kutyát (tehát nem úgy, h átmenetileg kiküldjük), na ez az amit csak a férjemnek csinál meg, h megérti véglegesen, h egy szoba tabu. Bocsi, h hosszan fejtegetem, de kell valami megoldás. Légyszíves, olyat meg ne írjatok, hogy többre tartjuk, természetesen nem, de nálunk ugyanúgy családtagnak számít a kutya és nem fogjuk kirakni a lakásból (nem is lenne hova) senki miatt.
2015. ápr. 1. 01:27
 18/45 A kérdező kommentje:
Aki pedig ezt nem tudja megérteni, nem kötelező nálunk laknia, hozzánk jönnie. Ha rólunk vagy a gyermekeinkről lenne szó, nyilván egy percig nem lenne kérdés, ha mennie kell hát mennie kell. De a férjem teljesen kizárt, hogy a tesóm miatt ejtse a kutyát, ebben biztos vagyok!
2015. ápr. 1. 01:35
 19/45 intrepid ***** válasza:
100%
Ha megoldható, tesódék szokják meg, hogy állandóan csukják a szobájuk ajtaját, így fizikailag kizárva a kutyát. Ha elfelejtik becsukni az ajtót, és a kutya bemegy, az az ő figyelmetlenségük. Tesódnak nem túlságosan nagy már most is az arca? Intézkedik, szervezi a ti életeteket is, mi lesz ebből, ha már egy kicsit meg melegszik a szék a segge alatt. Akkor már titeket is irányítani akar majd? Nem lesz hosszú ez a kényszerű együttélés, csak nehogy megromoljon addigra a ti idáig jól működő házasságotok is. Mindenesetre neked, és férjednek egyenlő arányban van beleszólásotok az otthonotok múködtetésébe, mit hogyan csináltok, tesód csak kérhet, vagy ne fogadja el a szivességet, hogy fedél van a feje felett.
2015. ápr. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget már leírták, szerintem is a tesódnak kéne alkalmazkodnia. A férjedet megértem kell neki a saját birodalom, ahol ő a főnök (természetesen veled együtt :D ) Bár nem tűnik harci kutyának, sőt aranyos is, arra figyeljetek, hogy ne legyen egyedül a babával. Még sem ismeri ne, hogy területféltés miatt baj legyen. :D
2015. ápr. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!