Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás?...

Mi lenne a jó megoldás? Kutyánk van, de hozzánk költözik a testvérem az újszülött babájával. (kicsit bonyolult)

Figyelt kérdés

Sajnos nem maradt más megoldás, egyelőre nem tud máshová jönni csak hozzánk. A kutya nálunk családtag, jólnevelt, de mindenhová bemehet. Ám a tesóm ezt eléggé kifogásolja, ami konfliktust erdeményezett köztem és férjem között: a férjem nem hajlandó változtatni semmin csak a baba miatt. Azt mondja, hogy ha már ide "pofárlankodik", legalább alkalmazkodhatna, ő a kutyát sehonnét nem fogja kitiltani.


Mit tegyünk?



2015. márc. 31. 23:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
60%

Tesódék csukják szépen szerintem a szobaajtót, és a kutya kint marad.


Amúgy megértem a helyzetüket, én is laktam a testvéremnél aki kutyás (neki kis termetű van), miközben nekünk nincs kutyánk, és nem is szeretjük őket. Bár az én gyerekeim már viszonylag nagyok voltak akkor, de asztmásak mindketten. Egyszerűen megbeszéltük, hogy ha nem baj, mi csuknánk a szobaajtót. Megértették, és kész. Mi meg megértettük, hogy a kutya mindenhol máshol ott van. Kompromisszum volt a kulcsszó. És a jó viszony is megmaradt.


Az ott lakás oka nálunk az volt, hogy messziről költöztünk haza, és olyan messziről nem lehet albérletet nézni. Így míg keresgéltünk, testvéremék befogadtak minket. Bár nekik is, nekünk is nehéz volt az időszak, alkalmazkodni kellett mindenkinek rendesen, hiszen mindenkinek felborult a napi életritmusa. És ez eleve feszültséget generál ott ahol nem működik a komunikáció.


Nem biztos kedves válaszolók, hogy a tesó felelőtlen volt, csak mert ideiglenesen be kell fogadni őt valakinek. Lehet, hogy nála is hasonló a helyzet, mint nálunk volt.


Ettől függetlenül a tesónak is, és a házigazdáknak is alkalmazkodni kell,így is nehéz lesz mindenkinek.

2015. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
95%
Na ezek utan mehetne ahova lat. Az amitol kepes vagyok szetkarmolni az agyamat, ha valaki nalam van/hozzam keszul, es az otthoni szokasaimat/donteseimet felulbiralja.
2015. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
0%

Lesz kulon szobaja a testverednek es a babanak?


Akkor onnan siman ki lehet tiltani a kutyat. Azert azt nem kellene elfelejteni hogy a kutya az csak egy kutya, az ember meg ember.


Birom azokat akik azt bizonygatjak hogy ok kutya mellett nottek fel es semmi bajuk nem lett...


Ebbol nem kovetkezik hogy masnak sem lett soha semmilyen baja a kutyatol.

2015. ápr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Köszi a többi választ is. Való igaz, hogy mindkét félnek kell alkalmazkodnia, ám a férjemnek ez nem igazán fog menni, mert kijelentette, h jöhet ugyan, de ő ugyanúgy fog élni mint előtte. Ha akarom nyugodtan tiltsam ki a kutyát, de úgy is be fog menni, mert őt nem érdekli. Kezdek félni ettől az egésztől, mert olyan szinten nem tudom kezelni a kutyát mint a ő. Nem akarom, hogy elmérgesedjen a viszony közöttünk meg még a tesóm között is, lehet inkább kéne mennie albiba, inkább beszállnánk egy kicsit anyagilag, de ez így nem lesz egy hosszú távú megoldás. Férjem szerint csendben meg kellene húznia magát, ha van képe feltúrnia más otthonát, nem ám hogy még ő parancsolgasson. Akkor szte legközelebb a gyerekeket is ki kellene rakni, mert útban vannak?
2015. ápr. 1. 12:34
 35/45 A kérdező kommentje:
Bár ezt így soha nem mondta ki nyíltan, de úgy érzem, h az a véleménye, hogy aki képtelen elfogadni, h az ő kutyája családtag, az húzzon innét a fenébe. Náluk az állatok mindig családtagoknak számítottak azért van, anyósom kutyája is, férjemnek volt eddig mindig több kutyája macskája, de még lova is. Mondjuk nálunk ilyen nem volt, de én is imádom az állatokat, nálunk és náluk se volt gond, ha az állat a gyerek közelébe ment. Szval őt kétlek, h ezek után meg lehetne puhítani...
2015. ápr. 1. 12:41
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel en is ugy vagyok, mint a ferjed, nincs ezen semmi "bevallanivalo". Akinek nem tetszik, hogy kutyam van(igaz, csak 2 szobacirkalo), az ne jojjon at, aki megszol ezert az taho. En se szolok meg mast a hulyesegei miatt. Viszont elvarom.
2015. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
8%
persze, nekem is mindig családtag volt a kutya, de azért ha vendég volt, vagy vendégségben voltunk, alkalmazkodtunk. csak annyit kéne, hogy a kutya az egyik szobába nem mehet be, ez neki nem nagy változás, de a testvéred már elégedett lehetne. a kutyával ugyanúgy lehetne viselkedni, és családtagként kezelni..
2015. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
35%

"Férjem szerint csendben meg kellene húznia magát, ha van képe feltúrnia más otthonát, nem ám hogy még ő parancsolgasson"


Itt nem a kutya a problema, hanem az hogy a ferjed nem akarja hogy a testvered odakoltozzon. En nem tartom parancsolgatasnak ha valaki a sajat gyermeke vedelmeben azt szeretne hogy a kutya ne jarjon be a szobaba ahol ok laknak, sot teljes mertekben megertem es en is hasonloan gondolkodom. De ha mindenki hajlando lenne a szukseg miatt lehetne kompromisszumos megoldast talalni, de a ferjed erre nem hajlando.


Szerintem mondd meg a testverednek hogy keressen mas megoldast, mert ez igy nem fog mukodni, a ferjed minden kis szarsagon ki fog akadni.

2015. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 piroska és a farkas ***** válasza:
10%
nem olvastam- de lehet, h csak elkerülte a figyelmemet - hogy a testvéred miért szorul arra, h hozzátok, vagy albiba költözzön, de feltételezem, hogy nem így képzelte az első időszakot a pici újszülöttjével ő sem. Szép gesztus, hogy mehet hozzátok, ha van hely, de ... most lehet, h én vagyok az ufo... mondjátok már meg, egy családban egyébként nem természetes, hogy bajban összefogunk? HOgy fedelet adunk, ha van rá lehetőség? És nem kéne, h természetes legyen, h mindezt anélkül tesszük, h felhánytorgatnánk, és a fejéhez vágnánk,h egyébként azért kuss van, jo? Mit tenne a férjed, ha a saját testvéréről lenne szo? És miért olyan iszonyatosan nehéz mondjuk egy állítolag értelmes kutyát arra megtanítani, hogy egyetlen szobába ne menjen be? Van a férjednek vmi kisebbségi komplexusa, h ebben muszáj, h ő legyen a főnök, mert máshol nem az? Igen, igaza van azoknak akik azt gondolják, h alkalmazkodjon az, aki vhova beköltözik. De ha én vkit befogadok, lehet azért " fülem a hallásra", nem véletlenül kéri a testvér amit kér, és teljesen mindegy, h a világegyetemben hányan nőttek fel kutya mellett, ha ő ezekben az első időkben ezt szeretné kerülni, lehetne vmi kompromisszumot is kötni, h ne egy " befogadunk, de ne hidd, h otthon vagy" felhangja legyen a dolognak. Ja, és a másik, h egyébként a kutya, aki a lakás összes többi pontját gond nélkül bebarangolhatja, nem hiszem, h különösebben fel lenne háborodva.
2015. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
20%
Fordított esetben mit tenne a férjed? Ha nektek kellene a testvéredhez költözni, és nem engedné be a kutyát? Merthogy nála nincs helye? Akkor is azt mondaná, hogy befogadtnak kuss a neve?
2015. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!