Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás?...

Mi lenne a jó megoldás? Kutyánk van, de hozzánk költözik a testvérem az újszülött babájával. (kicsit bonyolult)

Figyelt kérdés

Sajnos nem maradt más megoldás, egyelőre nem tud máshová jönni csak hozzánk. A kutya nálunk családtag, jólnevelt, de mindenhová bemehet. Ám a tesóm ezt eléggé kifogásolja, ami konfliktust erdeményezett köztem és férjem között: a férjem nem hajlandó változtatni semmin csak a baba miatt. Azt mondja, hogy ha már ide "pofárlankodik", legalább alkalmazkodhatna, ő a kutyát sehonnét nem fogja kitiltani.


Mit tegyünk?



2015. márc. 31. 23:49
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
83%

"Bár ezt így soha nem mondta ki nyíltan, de úgy érzem, h az a véleménye, hogy aki képtelen elfogadni, h az ő kutyája családtag, az húzzon innét a fenébe."


És igaza van! Basszus, ha szívességből befogadok valakit a házamba, az nehogymár nekiálljon nekem szabályokat hozni, igenis alkalmazkodjon a mi életünkhöz. És persze, természetes, hogy segítek egy családtagnak, ha szükség van rá, de fordítsuk meg egy kicsit: normális emberek az is természetes, hogy ha valaki befogad a házába, igyekszem minél kevesebb gondot okozni, és meghúzom magam. Jó, hogy nem kell már kidobni a kutyát miatta! Amúgy marha egyszerű, a tesód csukja be a szobaajtót, és nem fog bemenni a kutya. A többi helyiség esetében azonban tényleg nincs beleszólása a dologba, ha tetszik, ha nem. A saját tesómnak ugyanezt mondanám. Én szívesen látok bárkit, de ne akarja már átszervezni az életünket, meg kipaterolni az állatomat a lakásból, mert neki nem tetszik.

Nyilván azért szükség van kölcsönös alkalmazkodásra, de azért elvárni, hogy a másik kidobja az állatát, akit szeret, azért rohadt nagy túlzás. Ha ő nem akar állattal élni, tényleg menjen máshová.

2015. ápr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
6%
Hú kisebb komment háborút indított el a kérdés. :D Kíváncsi vagyok, hogy végződik.
2015. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
94%
szerintem, de ez az én véleményem, a férjed agyában az robbantotta az első bombát, ami aztán csak újabbakat eredményezett, hogy a húgod még ott sincs, már rendezkedik, átszervezi az életeteket, és a szeretett kutyát is kitilja. a húgodban valószínűleg dúlnak a hormonok, de na, ha a ti gyerekeitek túlélték, az ő babája is túl fogja, és a férjednek már alapból nincs ellenvetése a kutya-baba kombótól, mert az ő gyerekei is prímán megvannak. egyébként abszolút megértem a férjedet, tapasztalom is, öcsém is felnőtt két szintén szobacirkáló (haha, ne haragudjon meg a kommentelő, de ezen annyit nevettem, még nem hallottam, hogy így nevezik a szobakutyát, de kész vagyok tőle :D) mellett, csak sok erre a hipochonder. talán a férjed azért ingerült veled szemben, mert, és kérlek, ne haragudj, ha rosszul vettem le, mintha te érthető családi okokból inkább a húgod felé húznál, persze ez nem csökkenti a kutya iránti szeretetedet, egyszerűen csak kompromisszumkészebb, vagy, csúnyábban mondva, megalkuvóbb vagy a húgod felé, de ezzel az a baj, hogy így hamar a fejedre nő, és ha valami szétforgácsolja a házasságotokat, az ez lesz. mert ha a húgod túl pofátlan (és azzá válhat, ha megérzi, hogy itt bizony irányíthatja a szálakat), akkor a férjed kipakolhatja, szó nélkül, ha túl messzire megy, de ha te folyton rágod a férjed fülét, rád fog megharagudni, és jogosan. a húgod tanulja meg bezárni az ajtót, ha ennyire zavarja a kutya, de a ti részetekről a befogadás, noha nem áldozat, mert családag, egy szép gesztus, de ha a húgod feltételeihez alkalmazkodtok, az már áldozat. remélem azért valami értelmet is sikerült kibogozni a monológból, és hozzátehettem valamit, amit előttem még nem mondtak el.
2015. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem, mivel a férjed többször említni, hogy a személyes teretekbe jön más, itt nem a kutyával van baj, hanem, hogy idehoznek egy kisbabát aki majd egész éjszaka üvölt meg ilyenek. A férjed emiatt feszült és ez a kutya körül jön ki. Én megértem, én is az lennék, ez hatalmas stressz ha valakinek van egy megszokott élete, esetleg kissé magánakvalóbb. Amúgy meg egy rácsot is tehetnek az ajtóba és akkor még bezárni sem kell.

01:17 a jagd terrier minden csak NEM nagytestű! Tájékozódj, mielőtt nyilatkozol.

2015. ápr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
hozzám akkor költözhetne ha elfogadja a szabályokat. különben mehet. férjednek igaza van. képzeld el ha az ő tesója menne így oda és dirigálna hogy ezt meg azt csináld.
2015. ápr. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!