Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elítélendő, ha...

Miért ilyen elítélendő, ha nőként NEM akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Minap beszélgettünk a szomszédommal és szóba került, hogy mikor szeretnék gyermeket, mert már "itt volna az ideje". Én határozottan rávágtam, hogy nem szeretnék gyereket, nem az én világom, nincs meg bennem az anyai ösztön sem, nem akarok egy apró emberért felelősséget vállalni, nem is tudnék és állandó stresszben lennék, hogy mikor vágja be a fejét az asztalba úgy, hogy ott marad... Itt gyakorin is nagyon sokan kb. elítélik azt, ha valaki nem akar gyereket, miszerint ez önző dolog. (Mások persze azt, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.) 2 hete voltam osztálytalálkozón is, kb a háromnegyedének már pár éves gyereke van, hülyének néztek, mert nekem még mindig nincs. Biztos lesz pár válaszoló, aki azt fogja mondani, hogy amíg nincs gyerekem, addig nem fogom tudni, micsoda "áldás" ez... Testvérem kislányára néha vigyázok, 2 éves és alig várom, hogy a nővérem hazaérjen, annyira nem bírok a kicsivel. Párom van 3 éve, ő sem szeretne gyereket. Mi problémájuk van ezzel az embereknek?

30N


2015. ápr. 1. 12:43
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
81%
Ne vedd magadra. 2 fiam van, imádom őket, de tény, hogy rengeteg a macera. Aki szokott vigyázni rájuk, mindig röhög, hogy mire felnevelem őket, be fogok dilizni, sajnos mindent magamra veszek és túl kombinálom. Ha te nem érzed, hogy ez belefér a te életedbe, akkor ne is vállalj.
2015. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 Kései Sirató ***** válasza:
7%

Talán azért ítélnek el, mert nem akarsz felnőttekhez méltó felelősséget vállani. Nem akarsz lemondást, áldozathozatalt, stb.

Tévedésben vagy, ha azt hiszed a saját gyereket össze lehet hasonlítani azzal az érzéssel, amikor máséra vigyázol pár óráig.

HA ez a döntésed, akkor legyen! Én nem ítéllek el, Magyarország névessége évről-évre csökken ugyan, a világ így is túlnépesedett már.

Inkább az a fura számomra a tegondolkodásodban, hogy hiányzik belőle a jövő. A jövőt a következő nemzedék jelenti. Idős korodban a testvéred gyerekének kb annyira leszel fontos, mint neked ő most.


"Testvérem kislányára néha vigyázok, 2 éves és alig várom, hogy a nővérem hazaérjen, annyira nem bírok a kicsivel. " -ezt írod. Pedig nem nagyon lesz más rokonod, ha a szüleid meghalnak, max. a testvéred, és ennyi..


Kérdésedben kihangsúlyozod, hogy nő vagy, ennek -te is érzed - van jelentősége. 40-42 fölött már nem nagyon lesz módod és lehetőséged gyereket vállalni.

2015. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
69%

Én nem ítéllek el. Nincs ebben semmi rossz. Csak fura, mert általában a nők akarnak gyereket és az anyai ösztönök is működésbe lépnek egy kor után.

De ettől még elhiszem, hogy gyerek nélkül is lehet valakinek teljes az élete és másban találja meg az örömet, az élet értelmét.

Szerintem nem szabad senkire sem ráerőltetni a saját gondolkodásunkat. Mindenki éljen úgy, ahogy neki megfelelő és nem kell feltétlenül mindig megfelelni mások vagy a társadalom elvárásának.

2015. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem max. szokatlan, mint elítélendő. Azt szokták mondani, hogy egy gyerek felnevelése felér egy "autó" árával. Nektek legalább lesz autótok. :D Bár azért idősebb korodban eléggé magányos lehetsz, bár ha egyáltalán nem szereted a gyerekeket, akkor majd csak találsz magadnak mást. :D
2015. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
89%
Lehet nem egyetérteni azzal, hogy valaki nem vállal gyereket. De nagyon sötétnek és korlátoltnak kell lenni valakinek, aki ezért a másikat elítéli, lenézi, vagy kioktatja.
2015. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
4%
en nem itelem el, de a kerdes nem szokott benned felmerulni, hogy mi lesz akkor, ha megbanod? szerintem akiknek nem lett gyerekuk sajat dontes miatt, azok altalaban megbanjak ezt, amikor oreg korukban minden rokon nelkul egyedul / kettesben ucsorognek otthon. egyszeruen nem ez az elet ertelme, hogy ne legyen csaladod, hanem az hogy legyen. gyerek mellett is lehet karriered, utazhatsz, lathatod a vilagot, szorakozhatsz, stb.
2015. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
91%
Bár többen gondolkodnának így, mint te mielőtt gyereket vállalnak. Nem való mindenkinek gyerek. Sok példa van az életben, amikor egyértelmű, hogy valakiknek nem lett volna szabad gyereket vállalniuk.
2015. ápr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
94%

Jaa gondolom a putnoki ciganyasszony, aki a csupasz fenekere vallal 6 gyereket, abban van felelosseg ! Csak azert mert gyereket szult...aha.

Megbanast, szerintem meg akkor ereznenk(en se akarok), ha megis belevagnenk a csalad alapitasba.

Szerencsetlennek en tuti nem lennek jo anya, igy csak meg egy nyomorultat sikerulne a nagy vilagnak adom. Inkabb ulok maganyosan a szobamban, mint, hogy szandekosan elrontsam egy ember eletet.

2015. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
96%
Legaláb nem teszel tönkre egy életet,mint jó pár kortársad.Azt tisztelem és becsülöm Benned,hogy ismered a korlátaidat,nem úgy,mint rengeteg ember.
2015. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
3%

Csodálkozol? Tapsoljunk?

Beteg a lelked és éretlen a gondolkodásod.

Azért elítélendő, mert nem tudsz semmilyen - lelki értelemben vett - értéket felmutatni.

Éld a saját kis önző életed, és remélem , hogy késő lesz, amikor megbánod. Ha a párod szakít veled, nem lesz senki, akinek fontos leszel, nem lesz senki, aki szeret, aki közel áll hozzád.

2015. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!