Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elítélendő, ha...

Miért ilyen elítélendő, ha nőként NEM akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Minap beszélgettünk a szomszédommal és szóba került, hogy mikor szeretnék gyermeket, mert már "itt volna az ideje". Én határozottan rávágtam, hogy nem szeretnék gyereket, nem az én világom, nincs meg bennem az anyai ösztön sem, nem akarok egy apró emberért felelősséget vállalni, nem is tudnék és állandó stresszben lennék, hogy mikor vágja be a fejét az asztalba úgy, hogy ott marad... Itt gyakorin is nagyon sokan kb. elítélik azt, ha valaki nem akar gyereket, miszerint ez önző dolog. (Mások persze azt, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.) 2 hete voltam osztálytalálkozón is, kb a háromnegyedének már pár éves gyereke van, hülyének néztek, mert nekem még mindig nincs. Biztos lesz pár válaszoló, aki azt fogja mondani, hogy amíg nincs gyerekem, addig nem fogom tudni, micsoda "áldás" ez... Testvérem kislányára néha vigyázok, 2 éves és alig várom, hogy a nővérem hazaérjen, annyira nem bírok a kicsivel. Párom van 3 éve, ő sem szeretne gyereket. Mi problémájuk van ezzel az embereknek?

30N


2015. ápr. 1. 12:43
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
86%
Wow,a20-as az iskolapéldája az érző,értékeket adó,igazi szülőnek. Egy vicc ez az egész magyar társadalom :D
2015. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
70%
Nem unalmas még ez? Ha nem kell gyerek, nem kell. Szomszéd Mari nénit meg ki nem xarja le ?!
2015. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
76%
32. megint. Nekem van 3, engem meg ezért néznek hülyének. Na és? Nem nekik kell velük foglalkozni, meg előteremteni a kis dolgaikhoz a forrásokat. Akárhogy élsz, mindig lesznek olyanok, akik jobban akarják nálad tudni, hogy mit kell meg hogyan... Nekem pl vannak olyan barátaim, akik nem akarnak gyereket, de tisztelik azt, hogy a másiknak van, és olyanokat is ismerek, akiknek van gyerekük, de falra mászom tőlük meg a nevelési elveiktől. A másik dolgával mindenki nagyon okos, tudod.
2015. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
5%
nem tudnám elképzelni az életemet gyerek nélkül.. alig várom, hogy szülhessek, amit jelenleg anyagi okok miatt nem tudok megtenni. szerintem megbánod idős korodra... egy gyerek áldás egy házasságban
2015. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
88%

Normális embernek nincsen ezzel problémája.

Ha te sem szeretnél meg a párod sem, akkor ne legyen és kész.

Különben is, 30 éves vagy, fiatal. Még lehet, hogy változik a véleményed, de ha nem, hát az sem baj. Ha nektek így a jó, akkor éljetek így.

Aki meg beleszól, annak mondd meg, hogy köszönöd, de majd te eldöntöd, hogy mit és hogyan szeretnél.

2015. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, de nekem valahogy önzőbb döntésnek tűnik, ha valaki nem akar gyereket, de szül, csak azért, hogy idős korára legyen aki gondoskodjon róla, amúgy semmi másért, mint ha nem akar gyereket és nem is szül.
2015. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
94%

Visszaolvasva láttam olyan választ, kb. hogy milyen rossz lesz az ilyeneknek öreg korukban egyedül ücsörögni otthon a párjukkal.

Én azt mondom, hogy akár vállalunk gyereket, akár nem, fontos, hogy olyan párunk legyen, akivel ez nem lesz később teher.

Mert bizony én ahogy körülnézek itt a faluban, szinte minden idős házaspár kettesben éldegél, a gyerekek és az unokák meg olyan messzire, jobb esetben az országon belül, de többek külföldön, hogy vagy csak nagyobb ünnepekkor, vagy évente egyszer-kétszer látogatnak haza.

2015. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
93%

9-es vagyok.

Igen, nekem is ezt szokták még mondani, hogy idős koromra majd nem lesz, aki gondoskodjon rólam. Erre azt szoktam mondani, hogy ha félreteszem azt a pénzt, amit más gyerekre költ, akkor idős koromra egy saját idősotthonom lesz :))

Akinek meg az egyetlen érték az életében a gyerek, az marhára elb*szta az életét, már elnézést.

2015. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
70%

Kit érdekel, akarsz-e gyereket (a szomszéd nénin kívül)?

[link]

2015. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
95%

"Beteg a lelked és éretlen a gondolkodásod.

Azért elítélendő, mert nem tudsz semmilyen - lelki értelemben vett - értéket felmutatni. "


De miért lenne ezért beteg a lelke? Nem a középkorban élünk, ahol egy nő egyetlen erénye az lehet, hogy tud gyereket szülni...Az a beteg, akiben ilyesmi felmerül egyáltalán, de minimum korlátozott a gondolkodása.

Az jobb lenne, ha szülne, és utána derülne ki, hogy ő nem akar anya lenni?

Attól, hogy valaki nem akar gyereket, nem lesz rossz ember. Inkább felelősségteljes, hogy be meri vallani saját magának, hiszen az emberek még mindig furán néznek egy nőre, aki nem akar babázni.

2015. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!