Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elítélendő, ha...

Miért ilyen elítélendő, ha nőként NEM akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Minap beszélgettünk a szomszédommal és szóba került, hogy mikor szeretnék gyermeket, mert már "itt volna az ideje". Én határozottan rávágtam, hogy nem szeretnék gyereket, nem az én világom, nincs meg bennem az anyai ösztön sem, nem akarok egy apró emberért felelősséget vállalni, nem is tudnék és állandó stresszben lennék, hogy mikor vágja be a fejét az asztalba úgy, hogy ott marad... Itt gyakorin is nagyon sokan kb. elítélik azt, ha valaki nem akar gyereket, miszerint ez önző dolog. (Mások persze azt, hogy mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.) 2 hete voltam osztálytalálkozón is, kb a háromnegyedének már pár éves gyereke van, hülyének néztek, mert nekem még mindig nincs. Biztos lesz pár válaszoló, aki azt fogja mondani, hogy amíg nincs gyerekem, addig nem fogom tudni, micsoda "áldás" ez... Testvérem kislányára néha vigyázok, 2 éves és alig várom, hogy a nővérem hazaérjen, annyira nem bírok a kicsivel. Párom van 3 éve, ő sem szeretne gyereket. Mi problémájuk van ezzel az embereknek?

30N


2015. ápr. 1. 12:43
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
94%
Én azt nem értem, ki szenved a gyermektelenek önzőségétől. Az önzőségnek van egy szenvedő alanya. Itt nincs.
2015. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
6%
Én konkrétan azért szültem gyereket, mert szeretném továbbörökíteni a szüleim génjeit, vérét, mivel ők is azért szültek engem és kínlódtak velem. Most ha az én gyerekeimnek nem lesz gyereke, csalódott leszek és nagyon fog fájni, mert azt jelenti, hiába szenvedtem velük, értük. Hiszen a fél életem rá ment a gyerekeim nevelésére, és akkor mi értelme van, ha mégis kihal majd a család? Az összes felmenőm akkor teljesen hiába szült és nevelt gyerekeket, nála megakad a lánc.
2015. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
96%
És más örömet nem nyújtanak? Az az örökséged, hogy szenvedj a gyerekeddel, hogy a vér megmaradjon? Én a dédszüleimet sem ismerem, és őszintén, nem is érdekelnek. Ha lenne gyerekem, azért szülnék, hogy úgy élje az életét, hogy boldog legyen, ne úgy, hogy valami aszott öreg rokonnak továbbörökítse a génjeit.
2015. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
93%

"akkor mi értelme van, ha mégis kihal majd a család"

Másban is alkothat maradandót egy ember, nem csak abban, hogy gyereke lesz. Feltalálhat valami jelentőset, alkothat valami fontosat... stb.

Nem tudom, te láttad-e a 2012 című filmet, világvége téma, nagy hajók, Noé bárkája...

Na, abban az egyik szereplő magával vitt egy regényt, egy noname írótól, aki nem élte túl a szerencsétlenséget, de azt mondta ez az ember, hogy azért, mert ő azt a könyvet elhozta, és ő olvassa, és mások tovább olvassák, ez az író így is fennmarad az utókornak.

Egy volt tanárnőmnek két gyereke volt, már csak egy van, a másikat húszonévesen halálos baleset érte (elütötték). Soha nem tudhatod, mit hoz az élet. A te gyereked is meghalhat előtted, elüthetik, megölhetik, kiderülhet, hogy meddő, vagy olyanba szeret bele, aki meddő, túlélhet súlyos balesetet szervi károsodás árán, ami megakadályozhatja abban, hogy saját gyereke legyen... stb.


Nem szabad ennyire szűklátókörűnek lenni.

2015. ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem egyszer gyerekem lesz, vagy akár ha nem lesz, a leghalványabban sem fog érdekelni, hogy kihal-e a család. Ha lenne egy lista, amin a számomra értelmes, értékes, fontos dolgok szerepelnek csökkenő sorrendbe, az "örökítem-e a génjeimet, kihal-e a családom" a mínusz egymilliomodik helyen sem szerepelne, olyannyira nem érzem fontosnak.


Ez még brutálisabb, mint hogy azért szülök gyereket, hogy öreg koromra gondoskodjon rólam.

Hiába szülöd a gyereked, ha neki nem lesz gyereke? Na és ha olyan betegsége lesz, ami miatt nem szülhet, értéktelennek nyilvánítod a saját gyereked?

És még az ilyen emberek szülnek. :(

2015. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
93%
Nem elítélendő. Csak a társadalom alacsonyabb rrétegeibe tartozók ítélik el. :)
2015. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
93%
Én azt nem értem, h miért önzőbb az ha valaki nem vállal gyereket mint az, h azért szül, h legyen aki gondoskodik róla illetve azért mert semmi más nem tud felmutatni az életben.
2015. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 Kései Sirató ***** válasza:
8%

Magyarországon a nők 6 %-a nem akar gyermeket vállalni, 94 % akar gyermeket (KSH 2014), nem tartozol a többségbe.


A többség véleménye nem egyezik a tiéddel.


Ha örökölhető betegséged ban, akkor kifejezetten jól teszed, ha nem vállalsz gyermeket.


Miért tartják önzőnek a gyermekteleneket? Mert minden gondolatuk maguk körül forog, nem kell (annyira) alkalmazkodniuk, hozzászoknak ahhoz, hogy csak a saját érdekeiket vegyék figyelembe és ezek a tulajdonságok nem csak otthon jellemzőek rájuk, hanem mindenhol. A munkahelyemen is ezt látom, és más közösségben is, ahova járok.

2015. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
86%

A KSH statisztikája egy szót sem ír arról, hogy a többség elítéli-e azt, aki nem akar gyereket, csak arról, hogy a többség akar.

Sokan attól, hogy nekik van gyerekük, vagy szeretnének, még nem ítélkeznek mások felett, akik nem így éreznek. Belekötni ebbe csak az erőszakosabb, butább, lelkileg valamiért frusztrált emberek szoktak, akik mindenhol söprögetnek inkább, csak a saját házuk táján ne kelljen.

Egyébként meg a többséghez tartozás nem jelenti a minőséghez tartozást is feltétlenül.


Ahogy én látom, a gyermektelen párok semmivel sem kevésbé képesek az alkalmazkodásra, mint akiknek gyerekük van, vagyis egyáltalán nincs köze a kettőnek egymáshoz.

Vannak ugyan néhányan akik mikor erről tudomást szereznek, másképp viselkednek velük.

Pont a munkahelyemen történt, hogy egyik hölgyről mindenki jó véleménnyel volt, aztán mikor kiderült, hogy nem akar gyereket, egyből megindult az áskálódás egy-két buta liba közt ellene. Persze a normálisabbja ugyanúgy elfogadta, ugyanolyannak látta, de a "baromfiudvar" szemében megváltozott.

2015. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
5%
Az a szaporodásra képtelen egyed, amelyik csak feléli a környezetét, de nem szaporodik, fölöslegesen születik meg, hiszen rongálja a környezetét, a levegőt, a Földet, elvesz egy darabot belőle, de nam ad hozzá semmit.
2015. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!