Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a közelben...

Mit tehetnék, hogy a közelben maradjak? És milyen módokon? Hosszúra sikerült, de muszáj vokt leírnom.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és már 5. éve, hogy nevelő szülőknél élek két öcsémmel. A lehető legrosszabb körülmények között próbálom kibírni a maradék egy évet. Napi szinten vernek, volt hogy éjszaka kizavartak az udvarra (télen), nem mehetek sehova csak a nyári szünidő alatt dolgozni (persze az ő pénztárcájukba keresek)..egyszóval pokoli életem van! :'(

7 hónapja vagyunk együtt barátommal aki a napokban tudta meg ezeket..egyből beküldött a gyámomhoz aki azt mondta, hogy kiemel ebből a családból.

Mikor hazaértem nagyon kikaptam, és azt mondták a nevelők, hogy ezt nagyon elba...tam, mert Esztergomba fognak vitetni, hogy még véletlenül se legyek egy ismerős közelébe sem. Tegnap este kihívtak a szobából és azt kérték, hogy hivjam fel a gyámot és mondjam azt h meggondoltam magam mert ha nem, megkeservítik az életem. Mondtam h nem hívom fel..-persze megint kikaptam-! Ekkor mondták, hogy elvitetnek Esztergomba távol a barátomtól és hogy onnan vissza már nem jöhetek 18 éves koromig...gondolkodtam és arra jutottam, hogy valahogy ki kell bírnom ezt az egy évet mert csak így lehetek a barátom mellett..mondtam is nekik hogy maradok, erre az vokt a válaszuk hogy csak azzal a feltétellel ha elhagyom a barátom!! :'( :'(

Mégis mit tudok tenni?? Nagyon szépen kérek mindenkit aki tapasztalt ez ügyben, hogy segítsen! ! :'( :'(



2015. ápr. 3. 20:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az tényleg igaz, hogy kérhetem a gyámügytől, hogy melyik településre emeljenek át nevelő otthonba ??
2015. ápr. 3. 20:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Javaslom, vedd fel amikor fenyegetőznek.

Hivatalosan nem használható a felvétel, de a gyámodnak megmutathatod.

Ugyanis az a büdös helyzet, hogy nem mindig vesznek komolyan egy tizenéves lányt, főleg, hogy az öcséiddel jól bánnak.

2015. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ezt javasolta barátom is..de szét törték a telefonomat amit a gyám vett nekem nyáron..
2015. ápr. 3. 21:39
 14/17 mi a fene ***** válasza:
Ha lenne telefonod-de ha meg tudod oldani fülkéből, vagy máshogy- amikor kizavarnak éjjel hivd vek a gyámhivatalost.Sz.tem ennyi idősen kérheted, hogy melyik településre hlyezzenek, és nem intézetbe- sztem nincs is, hanem nevelőszülőkhöz. Azontúl azt is figyelembe kell venniük, hogy van - ott olyan iskola, amilyenbe jársz. Ne hagyd magad !
2015. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ugy tudom, hogy intezetbe alapbol nem kerulhetek mivel otthonrol egybol neveloszulohoz vittek..

Mas nevelokhoz pedig azert nem, mert most is neveloktol akarok elkerulni..igy marad a lakasotthon..

Két lakasotthon is van itt ahol elek..kerhetem azt hogy valamelyikbe helyezzenek??

2015. ápr. 5. 19:32
 16/17 anonim ***** válasza:

A gyám azért gyám, hogy a te érdekeidet képviselje, a telefont is azért vette gondolom.

Volt ilyesmi dolog a családban az a gyám olyan volt, mint egy oroszlán, ha a gyerekről volt szó.

Nem döntenek a nevelőid semmiről, - az elhelyezésedről meg a gyámodat kérdezd.

Ha kizavarnak éjszakára, keress egy rendőrt.

2015. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy lepontoztatok! Igazán bunkók vagytok!
2015. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!