Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családom...

Mit tegyek, hogy a családom elfogadja a barátnőmet?

Figyelt kérdés

A családom tudja, hogy mindkét nemet kedvelem és mikor megtudták a szüleim, sokáig haragudtak, de egy idő után nem beszéltek erről. 8 hónapja van barátnőm, Ő az első "ilyen" kapcsolatom és nagyon szeretem, Vele vagyok először ennyire boldog, de a családom nem tudja elviselni. Szerintem addig álltak közömbösen a témához, amíg nem látták, hogy valóban gyakorolom ezt az életmódot, tehát amíg nem jártam azonos neművel. Ez részemről nem egy lázadás vagy figyelemfelkeltés, hanem tényleg így érzek. Annyira rosszul esik, hogy teljesen kirekesztenek és úgy viselkednek velem, mintha nem lennék a család része. Illetve ez akkor fordul elő, amikor a barátnőm velem van. Állandóan bunkó megjegyzéseket tesznek, látványosan megaláznak előtte vagy pedig úgy tesznek, mintha nem tartoznék közéjük. Ha egyedül vagyok, próbálnak úgy tenni, mintha szeretnének és nem lenne semmi bajuk. A bátyám mostani barátnőjének van egy 5 éves fia és nálunk laknak és például volt, mikor mi otthon dvdztünk a barátnőmmel, a csaj meg elkezdett hisztizni, hogy utálja, mikor itt vagyunk és rossz példát mutatunk a gyerekének. Már nem azért, de egyelőre az én szüleim háza az, ahol lakunk és a barátnőmnek is ugyanannyi joga van ott lenni néha, mint ahogy ő beköltözhetett hozzánk. Nem is csinálunk semmit, nem csókolózunk vagy fogdossuk egymás a jelenlétükben, mert miért tennénk, hanem csak sima barátokként viselkedünk. Én nem is akartam, hogy ez az egész kiderüljön, de a "legjobb" barátnőm szólta el magát a szüleim előtt, majd anyám megnézte az msn beszélgetéseimet "véletlenül". Amint tehetem, elköltözöm, de még csak most fogok érettségizni és ha elköltöznék, akkor úgy költöznék el, hogy ne függjek tőlük anyagilag, azaz ne fizessék az albérletemet stb. Amíg otthon lakom, nagyon nehéz ezt elviselni, mert tudják, hogy mi a helyzet és hogy az akaratukért nem lesz vége, de mégis folyton megjegyzéseket tesznek, megbántanak és kimutatják hogy mennyire utálják a barátnőmet, mert Ő nem olyan, mint a többi ember. Nem is ismerik, nem tudják, hogy mennyire imádnivaló és édes ember, csak az jár a fejükben, hogy mi ketten hogy vagyunk és mindent kitalálnak rá (pl. drogozik, meg hogy nemi beteg, mert züllött élete van és hasonló "értelmes" dolgokat, amiktől én már kiborulok). Utálok velük lenni, mert állandó feszültség van, egyedül a bátyám áll ki mellettem. A szüleim képesek voltak elmondani az egész családnak a szerelmi életemet és most mindenki elítél. Ha elmegyek otthonról, tudják, hogy a barátnőmhöz megyek és olyankor mindig beszólnak valamit vagy összevesznek velem. Már megőrülök, állandóan remeg a gyomrom és tök szétszórt lettem, tanulni is alig tudok. Utálom ezt az egészet, így nem tudok boldog lenni, elveszik a maradék életkedvemet és tönkretesznek. Mit kéne tennem? Már beszéltem velük, de ugyanúgy folytatják ezt.

18/L


2010. febr. 19. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Én már az előbújással vártam volna az elköltözésig.
2010. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%

Megertem a szuleideet. Nem orulnek, ha a gyerekem egy azonos nemu emberrel jarna.

Hogy mit tegyel? Koltozzel el otthonrol ahogy tudsz, ahogy leerettsegizel. Mast nem tudsz tenni.

Azert probald megerteni a szuleidet is, ne csak a te szerelmi eletedet, a te felfogasodat ertsd meg! Akarki akarmit mond az az elet rendje, ha egy ferfi es no szereti egymast, es nem ossze-vissza kavarogva.

Ez van, de gondolom, hogy ezt elobb-utobb erezni is fogod a borodon.

2010. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem ők döntik el, hogy kit szeress, de azt azért megtehetnéd, hogy nem viszed haza a barátnődet.
2010. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Tagadásban vannak, ha nem provokálod őket, elfogadhatóan fognak viselkedni.
2010. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
43%
16:56, ezeket az "élet rendje" kezdetű baromságokat muszáj itt is?... ://
2010. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is anya vagyok!És abban a kiváltságos helyzetben hogy van egy nagyon helyes,értelmes 23éves fiam!Aki homoszexuális!ÉS?Ebben nincs semmi elítélendő!Ugyan úgy a fiam és szeretem,és olyan jó látni hogy boldog!A párja ugyan úgy átjár hozzán és semmi bajom vele!Nem tudom hogy egyes szülők mit gondolnak!Ha nem beszélek a gyerekkel vagy ha lehordom őt mindenki előtt akkor megváltozik??Hát nem csak azt érem el vele hogy megutál??És ki akarja ezt?Én örülnék ha a gyerekem boldog lenne nem hogy még cseszegessem!!Ettől nem lesz más ember!Ugyan az marad!Az én gyerekem!

És ha ezt nem értik meg és nem tudják elfogani akkor igen is menni kell!Minnél előbb!Mert csak így lehetsz boldog és nyugodt!:)Sok sikert és kitartás!Ne is foglalkozz velük!Ennyit érnek és ne menj le a szintjükre!

2010. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
egyetértek a 17:07-es hozzászólásával.(attól függetlenül, hogy az én 27 éves fiammal nincs ilyen gond, de ha lenne, szerintem ő akkor is az én fiam lenne)
2010. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

17:07esnek teljesen igaza van!!!

Mintah én írtam volna azokat a sorokat!

Most várom az első fiamat és én leszek a legboldogabb ha ő is az lesz valakivel!!

Valakivel...valakivel...!!!!!

2010. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként is korlátolt dolog, hogy feltételekhez kötik a szeretetüket.
2010. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedben megkérdezném a szülőktől, hogy ők melyik sorsot szánják neked: Megfelej a társadalmi elvárásoknak, és legyél boldogtalan, vagy ne felej meg nekik (elvárásoknak), és legyél boldog? Ha igazán szeretnek, természetesen a Te boldogságod mindennél előrébb való nekik. És akkor közölhetnéd is, hogy pillanatnyilag ők tesznek téged boldogtalanná, mivel nem fogadják el a döntésedet.
2010. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!