Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családom...

Mit tegyek, hogy a családom elfogadja a barátnőmet?

Figyelt kérdés

A családom tudja, hogy mindkét nemet kedvelem és mikor megtudták a szüleim, sokáig haragudtak, de egy idő után nem beszéltek erről. 8 hónapja van barátnőm, Ő az első "ilyen" kapcsolatom és nagyon szeretem, Vele vagyok először ennyire boldog, de a családom nem tudja elviselni. Szerintem addig álltak közömbösen a témához, amíg nem látták, hogy valóban gyakorolom ezt az életmódot, tehát amíg nem jártam azonos neművel. Ez részemről nem egy lázadás vagy figyelemfelkeltés, hanem tényleg így érzek. Annyira rosszul esik, hogy teljesen kirekesztenek és úgy viselkednek velem, mintha nem lennék a család része. Illetve ez akkor fordul elő, amikor a barátnőm velem van. Állandóan bunkó megjegyzéseket tesznek, látványosan megaláznak előtte vagy pedig úgy tesznek, mintha nem tartoznék közéjük. Ha egyedül vagyok, próbálnak úgy tenni, mintha szeretnének és nem lenne semmi bajuk. A bátyám mostani barátnőjének van egy 5 éves fia és nálunk laknak és például volt, mikor mi otthon dvdztünk a barátnőmmel, a csaj meg elkezdett hisztizni, hogy utálja, mikor itt vagyunk és rossz példát mutatunk a gyerekének. Már nem azért, de egyelőre az én szüleim háza az, ahol lakunk és a barátnőmnek is ugyanannyi joga van ott lenni néha, mint ahogy ő beköltözhetett hozzánk. Nem is csinálunk semmit, nem csókolózunk vagy fogdossuk egymás a jelenlétükben, mert miért tennénk, hanem csak sima barátokként viselkedünk. Én nem is akartam, hogy ez az egész kiderüljön, de a "legjobb" barátnőm szólta el magát a szüleim előtt, majd anyám megnézte az msn beszélgetéseimet "véletlenül". Amint tehetem, elköltözöm, de még csak most fogok érettségizni és ha elköltöznék, akkor úgy költöznék el, hogy ne függjek tőlük anyagilag, azaz ne fizessék az albérletemet stb. Amíg otthon lakom, nagyon nehéz ezt elviselni, mert tudják, hogy mi a helyzet és hogy az akaratukért nem lesz vége, de mégis folyton megjegyzéseket tesznek, megbántanak és kimutatják hogy mennyire utálják a barátnőmet, mert Ő nem olyan, mint a többi ember. Nem is ismerik, nem tudják, hogy mennyire imádnivaló és édes ember, csak az jár a fejükben, hogy mi ketten hogy vagyunk és mindent kitalálnak rá (pl. drogozik, meg hogy nemi beteg, mert züllött élete van és hasonló "értelmes" dolgokat, amiktől én már kiborulok). Utálok velük lenni, mert állandó feszültség van, egyedül a bátyám áll ki mellettem. A szüleim képesek voltak elmondani az egész családnak a szerelmi életemet és most mindenki elítél. Ha elmegyek otthonról, tudják, hogy a barátnőmhöz megyek és olyankor mindig beszólnak valamit vagy összevesznek velem. Már megőrülök, állandóan remeg a gyomrom és tök szétszórt lettem, tanulni is alig tudok. Utálom ezt az egészet, így nem tudok boldog lenni, elveszik a maradék életkedvemet és tönkretesznek. Mit kéne tennem? Már beszéltem velük, de ugyanúgy folytatják ezt.

18/L


2010. febr. 19. 16:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%
Úgysem fogják érteni az utolsót.
2010. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Miért kellene a családodnak elfogadni a barátnődet?

Egyébként meg úgy,hogy kicsit szerényebben.A szüleid lakásában nincs "joga" a barátnődnek dvd-ni,üldögélni,ha a szüleidnek ez nem tetszik.Talán az alapvető tiszteletet kellene megadni,pláne a barátnőd részéről,mert ha valahol nem kérnek belőlem,akkor nem tanyázok ott.

Ha néha érted menne,beköszönne tisztelettudóan a szüleidnek,aztán mennétek elöbb-utóbb meghívnák,mást nem kíváncsiságból.

Így meg azt látják,hogy bepofátlankodik valaki az életükbe,akiből nem kérnek.Így senkit nem lehet elfogadtatni.

Csak úgy megjegyzem a "mindkét nemet kedvelem"olyan nem létezik.Egyszerűen híjján vagy az alapvető erkölcsi normáknak.Monduk ez a viselkedésetekből is lejön.

2010. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, nekem volt egy barátnőm. Egyszercsak azt kezdtem észrevenni, hogy egyre fiúsabb, és bevallotta nekem, hogy éppen nemet szeretne váltani. És ő mostmár fiú. Ez olyannyira természetes volt számomra, hogy meg sem lepődtem rajta. Továbbra is a fiúkat szereti. És a szülei mindenben mellette állnak, mert tudják, hogy egy ilyen helyzet az ő akaratán kívül alakult ki, és nehéz érvényesülnie addig, amíg láthatók rajta a női jellegek. És most ő a legjobb barátom. Egy jóképű srác. :)


Nem értem azokat a szülőket, akik a saját gyermeküktől elfordulnak ilyesmi miatt. Hiszen attól nem lesz valaki más ember, mert a szexuális vonzódása nem a megszokott. 22/L

2010. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
nagyon sajnallak h ilyen helyzetedben v aterezni nem tom mert igy meg nem jartam, viszont csak annyit tehetsz h tenyleg nem viszed haza bnodet, mert ahogy levontam abbol amit irtal a szuleid egesz megutaltak teged mert ilyen vagy ha szeretnenek akkor elfogadnanak es nem hoznanak teged kellemetlen helyzetbe szandekosan. es ha azt neznek h a gyerekuk vagy ertelmes ember es biznak benned mert ismernek teged, tudnak h a bnod is hasonloan nem drogos, nem nemibeteg es meg nem is retardalt. vard ki amig leerettsegizel es eltudsz koltozni amint talaltal allast, mert ketten ki tudtok fizetni egy egyszobas alberletet. az ilyen emberek nem szulok csak maradi tahok(mar bocs).
2010. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát én megértem a szüleidet, elég abnormális az én szememben is. Attól h te így élsz nem várhatod el másoktól h egyet értsenek veled, és támogassanak is amikor számukra gondolom ez szégyenletes és felháborító. Örülj neki h egyáltalán megengedik h odavidd a barátnődet. Megoldás: elmész otthonról.

Az a dolog h a bátyád barátnője beszólt h rossz hatással van a gyerekre az érthető aggodalom. Én se örülnék mert az a gyerek nem hülye és nem vak, ha nem is szól mindent lát, és megjegyzi azt.

Szóval tényleg az a megoldás ha elmész otthonról. Ne másokat hibáztass, mert nem vagy boldog, ezt nagy részt magadnak is köszönheted azzal h ilyen életmódot választottál.

2010. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!