Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek annyira nem szeretnek beszélni a régebbi kapcsolataikról, hogy akár össze is vesznek a párjukkal, ha szóba kerül és a másik érdeklődik?

Figyelt kérdés

Persze nem arra gondolok, hogy elmondani, hogy mennyire szerette az előzőt meg mit hogy csináltak, stb, hanem csak annyira, hogy igen, volt X partnerem előtted, volt amelyik nem volt fontos, volt amelyik nagyon megrázott, amikor vége lett. Kb ennyi.

De miért kell úgy csinálni, mintha a kapcsolat előtt nem is lett volna élete a másiknak? Mintha nem lett volna a jelenlegi előtt senkije? Felnőtt emberek csak képesek ilyet megbeszélni normálisan...

Vagy van, akit annyira nem érdekelnek az előző kapcsolatai, amikor megtalálta az "igazit", hogy tényleg nem is veszi figyelembe? Vagy csak zavarja, hogy volt neki más is és azért nem akar beszélni róla még egy csöppet sem?


2015. ápr. 15. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

A páromnak az exe enyhén szólva is idióta. A csaj minden kapcsolatot megszakít, amint vége. Értsd fb-ről az össze ismerős letörlése, beleértve a párom tündéri anyukáját. Az utcán átnéz rajtad, nem köszön, gyakorlatilag megszűntél létezni számára. Ezekután feltételezem ha megkérdezi a csajtól az aktuális barátja, hogy mi volt az előzőekkel, akkor teljes mértékben elzárkózik a témától.


Ezzel a csajjal egyébként ismerősök voltunk, köszönőviszonyban. Mikor megtudta, hogy együtt vagyunk, akkor én is törlésre kerültem és azóta rajtam is keresztül néz.


Rendkívül intelligens. :)

2015. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok az a típus, aki mesélget a volt kapcsolatairól.

Persze az nem titok, hogy volt, de nem részletezem, hogy melyik milyen volt, hogyan alakult.

Nyilván volt valami gond, ha vége lett. Vannak akik nem szívesen beszélnek rossz dolgokról. Meg minek felhozni azt, ami a múltban volt.

Én is jelenre szeretek koncentrálni. Ha meg találok valakit, akkor miért az rosszul elsült múltbeli kapcsolatokkal foglalkoznánk, amikor foglalkozhatunk egymással is.

Na meg azt sem szeretem, ha egy múltbeli kapcsolatból levonnak valamit rólam, hiszen az más volt, mással voltam, a mostaniban nem pont ugyanolyan leszek.

2015. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%

Egyébként szerintem érdemes ezeket a dolgokat megbeszélni. Leginkább, hogy miért ért véget.. Nálunk az exemmel a kommunikáció hiánya volt az ok. A párommal ezt megbeszéltük, és azóta is mindent megbeszélünk, mert ez fontos nekem. (ahogy neki is)


Az ő kapcsolatából nincs nagy tanulság. Ő volt a buta, hogy ennyi ideig elviselte azt a libát. Alapvetően nem vagyok féltékenykedős, nem korlátozom őt, nem hisztizek felesleges dolgokon. Tehát nem lettem sokkal okosabb ezektől az infóktól.


#1

2015. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi megbeszéltük ezeket, bár mivel én jobban szeretem hallgatni a párom, ezért az ő exeiről kb mindent tudok, ő az enyémről meg csak a lényeget :).
2015. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Én jóban vagyok az exekkel. Egy-egy karácsonyi üdvözlet, születésnapi jókívánság simán belefér. Egy új partner esetében a legfontosabbakról beszélek pár mondatban, hiszen ezek a kapcsolatok hatással voltak rám, a személyiségemre, és arra, hogy hogyan gondolkozom a párkapcsolatokról.

De megértem, ha valaki nem akar a múltjáról beszélni, bár abból a szempontból, hogy milyen hatással volt a másik személyiségére / gondolkozásmódjára, engem alapvetően érdekel a másik ember múltja is.

2015. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sokan azért félnek erről beszélni, mert arra gondolnak, "mi van ha ezzel felébresztek a páromban valamit és esetleg szereti még az exét"
2015. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én pl gond nélkül válaszolnék, ha a párom valamit kérdezne az exemről, ő viszont teljesen elzárkózik a kérdés elől. Jó, persze nem azt akarom tudni, hogy milyen volt vele lenni meg mit hogy csináltak, csak kb annyit, hogy volt X ideig ekkor és akkor aztán pont.

De mindegy, akkor ezzel az elzárkózással nincs egyedül.

2015. ápr. 15. 10:11
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

A párom sose beszélt egy szót sem az előzményekről, nem vagyok kíváncsiskodó de azért pár dologról jó lenne tudni, egyáltalán volt-e előttem barátnője, mert még ezt se mondta el. Nem tudom miért tesz így, konkrétan nem kérdeztem rá, amikor szóba került lényegében semmit nem mondott majd témát váltott. 5 éve együtt vagyunk már.

Ő viszont rólam sok mindent tud, a korábbi 2 exemről pontosan tudja kik, már akkoriban ismertük egymást, meséltem is róluk.

Emiatt a fura titkolózás miatt én se szívesen beszélek róluk, pedig egyik exemmel közös volt a hobbink, épp mostanában gondoltam arra hogy egy nagyobb beruházás előtt jó lenne az ő tanácsát is kérni.

2015. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8: Talán nem volt neki senki komoly előtted és szégyelli.

Szerintem nem kell faggatózni, mert biztosan kellemetlen neki.

Ha olyan lenne, amit szívesen elmesélne, akkor biztosan mondaná magától is.

2015. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Ez sok mindentől függ... én speciel ismerek olyat, akinek annyi idióta féltékenykedő új barátnői voltak az exek után, hogy egy normális lánynak sem merne róluk mesélni, mert:

-jaj, mit hasonlítgatsz hozzá?

-ne is említsd nekem, ha meg igen, akkor menjél hozzá vissza!

-velem miért nem csinálod ezt-azt-amazt?

-szebb vagyok nála? jobb vagyok nála? ugyeeeee????


Vőlegényemnek előttem volt egy 5éves kapcsolata, annyit tudok, hogy nem váltak el túl szépen egymástól meg pár apróságot (távkapcsolat volt egy ideig, mert csaj vidéken lakott életvitelszerűen, ő Pesten, hogy az anyja nem bírta a lányt, hogy féltékenykedett és hogy én szenvedélyesebb vagyok az ágyban :D)... és miután láttam, hogy többet nem akar róla beszélni, hagytam, mert ugyan kíváncsi voltam dolgokra, de ha ő nem akar róla beszélni, akkor nem erőltetem.


Az megint más kérdés, hogy lehetett olyan szörnyű a kapcsolat, hogy még beszélni sem akar róla vki. Ha meg durvább dolgok miatt takargatja, akkor úgyis ki fog bukni ugyanez a jelenlegi kapcsolatnál is - pl. ha megcsalta az exet vagy verte, és azért mentek szét...

2015. ápr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!