Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engednek el a szüleim a...

Nem engednek el a szüleim a barátomhoz szombat es vasarnap, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erettsegi elott állok, 18 eves vagyok. Van egy barátom, akivel csak hétvégén találkozhatok. Anyám azt mondta, nem mehetek el mert ket hét múlva erettsegi, pedig hétfőtől péntekig tanulok és tudom, hogy sikerülni fog. Hozzám meg nem biztos, hogy jöhet mert nagyszuleimmel lakok, akik nem díjazzák ezt. Nem tudom mit tegyek, nagyon feszkós vagyok és érettségi elott is szükségem van a párom támogatására...
2015. ápr. 15. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Akkor menj el egy szombat délután. Az még csak belefér.

Nekem sem engedték ezeket annak idején, sőt még 21 évesen is tiltani akartak, ha úgy volt kedvük. Már külön lakom tőlük. De majd jön itt a 18 éves vagy szöveg.. :)

Valahogy próbálj kiegyezni velük egy pár órában :)


22N

2015. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is 0-24 órában készülök az érettségire, de heti 2-szer eljárok a 3órás táncpróbámra. Én is csak itt tudok találkozni a barátommal. Nekem is próbálták megtiltani, de sikerült kompromisszumot kötnöm, mert jó tanuló vagyok, látják, hogy intenzíven készülök a vizsgákra. Emellett elmagyaráztam nekik, hogy szükségem van valamire, ami kikapcsol egy kis időre. Köss kompromisszumot, hogy csak pl. 2-3 órára találkoztok szombat késődélután. Így mindenkinek jó, hisz tanulsz is, mellette pedig a párodat is láthatod. Ezt a 2hetet bárhogyan kibírod már. Utána minden a régiben folytatódik majd. 19/L
2015. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a két hetet szerintem is inkább a tanulásra kéne áldoznod. Ha túl leszel rajta, akkor annál nagyobb öröm lesz vele együtt lenni.

Egyébként később is lehet olyan időszak az életedben, amikor tanulás vagy munka miatt nem tudsz együtt lenni a pároddal. Nem kéne ezt olyan tragikusan felfogni. Amúgy van telefon, skype, szóval nem vagy elvágva tőle.


Amúgy azt nem értem, hogyha a nagyszüleiddel laksz, nem a szüleiddel, akkor anyukád hogyan tudja megszabni, hova mehetsz el és hova nem.

2015. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mtke ***** válasza:
88%
3as nagyszülei is a családdal laknak! Én is azt mondom köss kompromisszumot pár óra és kikapcsolsz de tanulj ez a 2 hét nem sok utána mindig vele lehetsu
2015. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Lógj el!
2015. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem az ilyen szülőket.. mintha olyan nehéz lenne az érettségi. Lógj el!
2015. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Ellógni nem kell, de könyörgöm 18 éves vagy, nagykorú. Engedélyt nem kell kérned senkitől sem. Odamész, megmondod hogy elmész és ekkor jössz. Nem kell leállni veszekedni meg vitázni.
2015. ápr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak 2 hetet kell kibírnod, mert utána júniusban jönnek a szóbelik :D :D nagy okosok
2015. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, azt nem olvastam, hogy a szóbelik végéig nem találkozhatnak. Hanem azt, hogy azért ne találkozzanak, mert két hét múlva írásbeli lesz. Utána nyilván szusszan egyet a kérdező, abba nyilván belefér egy hétvége a barátjánál.

Meg ha az írásbeli jól sikerül, a szülő is engedékenyebb már.

2015. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Akkor menj csak egy délutánra, ennyi.


Amúgy nem értem ezt az érettségi-hisztit, mert tanulhatsz, mint a hlye, ha pl. szr feladatsort kapsz.

2015. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!