Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engednek el a szüleim a...

Nem engednek el a szüleim a barátomhoz szombat es vasarnap, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erettsegi elott állok, 18 eves vagyok. Van egy barátom, akivel csak hétvégén találkozhatok. Anyám azt mondta, nem mehetek el mert ket hét múlva erettsegi, pedig hétfőtől péntekig tanulok és tudom, hogy sikerülni fog. Hozzám meg nem biztos, hogy jöhet mert nagyszuleimmel lakok, akik nem díjazzák ezt. Nem tudom mit tegyek, nagyon feszkós vagyok és érettségi elott is szükségem van a párom támogatására...
2015. ápr. 15. 09:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Írásbelire max gyakorolni tudsz, de úgyis másmilyet kapsz. Egy négyest mindenből össze tudsz szedni középszinten, nem nagy kihívás. Én tavaly érettségiztem, írásbeli előtt egy héttel a barátomnál aludtam. Mégis négyes lett még az emelt angolom is... Nem kell ezt így túlpörögni, a szóbelire kell tételeket tanulni, z írásbeli meg gyakorlatilag IQ teszt.

Egyébként könyörgök, 18 éves vagy! Állj a sarkadra és mondd meg nekik, hogy magadért tanulsz, nyilván nem az érettségit fogod elcseszni, mert azzal sokat vesztesz. Simán közöld velük, hogy Te most mész, ekkor jössz, viszlát. 18 éves vagy, nagykorú.

2015. ápr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
29%

Mi a túrót kell tanulni az érettségire? :D Matekból oda kell figyelni a tanórákon hogy legyen fogalmad a dolgokról, a vizsgán lesz nálad függvénytáblázat, abban MINDEN benne van. 5-ös érettségit írtam pedig sose voltam jó matekos.

Töriből ott az atlasz, meg minden feladatnál a forrás.

Magyarból az írásbelin semmi konkrétumot nem kérdeznek, egy alap műveltség kell hozzá, íráskészség meg szövegértés.

Sose értettem a pánikot érettségi előtt :D Életem legkönnyebb vizsgái voltak, egy egyetemi zh-ra sokkal többet kell tanulnom mint az összes érettségimre együtt (pedig sok volt, több tárgyból csináltam előrehozottat aztán emeltet)

2015. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. :D
2015. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!