Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz megváltoztatja az...

A pénz megváltoztatja az embereket?

Figyelt kérdés
Gondolom, ha pl. van egy eléggé szegény ember,elég rossz sorsban él, meg minden és gazdag lesz... az megváltoztatja a személyiségét vagy viselkedését? vagy miben változhat? egyáltalán megváltozik?
2010. febr. 20. 16:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
függ attól, hogy mekkora a "szakadék" a régi és az új anyagi helyzete között, meg hogy milyen ember egyébként. apám mindig azt mondta, sose helyezzem az új gazdagságot az új szegénység elé. de sztem azért ez sem teljesen igaz, nem szabad általánosítani. nem MINDEN újgazdag bunkó, sőt. tapasztalat :)
2010. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
hát elég nagy lenne az a ,,szakadék,,...
2010. febr. 20. 17:06
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A sok pénz megváltoztatja egy ember személyiségét, hacsak előtte se volt szegény...megengedhet magának sok dolgot, elszállhat vele a paci "büntetlenül", ragadni fognak rá a nők/pasik, ez pedig kétségtelenül magabiztossá teszi.Én nem nagyon hiszek abban, hogy xy 10 év kemény munka után, minimálbéren tengődve nyer pl a lottón és uána szépen beosztja, ,továbbra is "egyszerű" ember marad. A minimum , hogy kimegy külföldre.
2010. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az elöttem szólonak. az sem mindegy hogy a másik aki nem gazdagodik meg hogy viselkedik.

pl a volt férjem semmire nem vitte. mikor össze házasodtunk volt egy gyerekkori barátja aki ugyan abbol a semmiböl kezdte és igen okos üzleti húzásokkal nagyon jól ment neki. a volt férjem igaz nem tudta vele követni a lépést, és elmaradt, de egyszer sem kérdezte meg a volt férjem hogy eljönnének-e hozzánk egy ebédre. aztán sikerült egyszer megismernem és meghívtak magukhoz, a villába, gyönyörü ház, de normálemberek, én jól éreztem magam, söt voltak kérdéseink és a srác is és a felesége is szivesen segített nekünk (nem anyagiakat hanem tanácsot kértem). úgy éreztem hogy nem néznek le és nem is nagyképüznek elöttünk, ha egy egyszerü nyaralára hívtuk volna öket is szivesen jöttek volna mert a srácon láttam hogy örül viszont látni az egykori legjobb barátját.

miután elmentünk az exem csak rosszat mondott róluk, szidta öket, nagyképünek tekintette öket, elmondta az összes simerösnek hogy megváltoztak és nagyképü bunkók, én nem gondoltam ezt,söt azt gondoltam a volt férjem csak rettentö féltékeny volt.

ez már az utolsó cseppek voltak a pohárban és fél év múlva elváltunk. a volt férjem nem tett soha egy lépést sem azért hogy jobban menjen neki, de szeretett csámcsogni féltékenykedni mások jó sorsán. azóta én is olyan körülmények közé kerültem mint az egykori barátja, és enegem is szid, hogy csak a pénz miatt hagytam el. pedig csak azért mert azért hogy jobb legyen neki soha egy lépést nem tett.

2010. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Habitus kérdése. Az én munkatársam például egy fürdőszoba és víz nélküli kerti vécés házban nőtt fel, majd hozzáment 18 évesen egy 15 évvel idősebb katonához. Azóta azt sem tudja, hogy hova tegye magát. Most 32 éves és állandóan a nyálát veri, hogy egyik napról a másikra élnek, holott a habi bevételük több, mint félmillió forint, a házat és a kocsit nászajándékba kapták. Ő már nem vesz fel kínais pólót, a három gyerekén örökre csak adidas meg nike ruhát, cipőt látni. Elfelejtette, hogy a sz@rból nőtt ki, és még csak nem is küzdötte fel magát idáig, hanem csak betette a seg.gét a jóba. Az ilyen embertől undorodom.
2010. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat igen. Tudok néhány olyan embert, aki teljesen megvadult, miután megtollasodott és végleg elfelejtette, honnan jött.
2010. febr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Megváltoztat, de nem feltétlenül rossz irányba. Én úgy érzem, most anyagi bizonytalanságban élek, emiatt sokat vagyok ideges, úgy érzem, folyton számolgatnom kell, mire elég, és elégnek kell lenni mások számára hanyagolható dologra is, ami viszont nekem munkához és tanuláshoz kell, és mások erről lemondanak, ha kell, én meg nem tehetem, mert így is labilis a munkaügyi helyzetem.
2010. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
17:34 Szóval a lényeg, hogy engem megnyugtatna, ha nem kéne a pénz miatt idegeskedni. Attól nem félek, hogy elpazarolnám, mert nem vagyok olyan.
2010. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! hát nekem a legjobb barátnőmről van most szó! csak attól félek hogy esetleg megváltozik és rossz irányba! mert hát azért könnyen megváltoztathat a pénz szerintem... főleg ilyen fiatal korban! és félek hogy ez miatt majd elveszitem! de nem tudom...


azt tudom hogy az én hozzáállásom is számit... én nagyon örülnék neki, ha végre minden jó lenne körülötte. és boldogan élhetne,meg nyugodtan... csak hát félek hogy megváltozik majd és elveszitem... vagyis ez jutott eszembe a napokban... és picit nyugtalanit..

2010. febr. 20. 17:45
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
majd jönnek az új gazdag barátnők, és te meg le leszel sz@rva. erre fel kell készülni.... sajnos ez a sokéves tapasztalat
2010. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!