Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha a párod kimenne külföldre dolgozni,majd bejelentené 3 hét múlva,hogy nem akarja a kapcsolatot.Egyedül hagyna albérletben amit fizetni kell,és nem küldene haza egy fillért se.(4 év után,komoly kapcsolatban) Feltehetőleg,mivel jól keres,anyagiak állnak a háttérben,mert ha egyedül él,sokkal többet tud félrerakni és profitálni,haza se kell jönnie valakihez,a hazautazás költsége is drága.Közben meg nem érdekli hogy van-e egyáltalán itthon a hűtőben kaja(ami nincs).Ezek után mit mondanál neki ?
2015. ápr. 16. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, keresnék olyan albérletet, amit tudok fizetni és elfelejteném az illetöt.


Azt nem várhatod el senkitöl, hogy finanszírozza a megélhetésedet, ha nem akar veled élni.

2015. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Én ezt nem nevezném komoly kapcsolatnak, ahol 3 hét után ilyen kijelentés elhangzik...
2015. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy olcsóbb albérletet és az élet megy tovább.
2015. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondoltam,hova menjek,hanem lelkileg hogy érintene ez valakit.Mikor megbeszélitek előre hogy hogyan léptek előre lassanként,mindent pontosan lerészletezve,jövőbeli dolgok(lakás,házasság,stb.),és mint a hideg zuhany jön a szakítás a másik féltől.
2015. ápr. 16. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, kemény helyzet, de itt harcedzett emberek válaszolnak, és szomorkodás helyett továbblépésre biztatnak. Én is. Gondolj arra, hogy még időben döntött így, az a 4 év nem kevés, de nincs több veszteség. Jó újrakezdést!
2015. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit ugyanúgy érintene: rosszul. Jelezze, akit nem.
2015. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tudomásul venném a szakítást, és igyekeznék mielőbb feldolgozni.


Ami a lakást illeti, ha nem tudnám, vagy nem akarnám egyedül fenntartani ugyanazt az albérletet, akkor azonnal felmondanám és keresnék egy másikat, amit egyedül is megengedhetek magamnak.


Ha a volt párommal közös döntés volt annak idején az albérlet, akkor felmondási idő végéig rendesen fizetném a főbérlőnek a bérleti díj rám eső felét, és úgy gondolnám, hogy a volt párom tartozása rá és a főbérlőre tartozik.


(Bár ez természetesen attól is függ, hogy ki és milyen feltételekkel írta alá annak idején a bérleti szerződést, ha van olyan.)


"Ezek után mit mondanál neki?"


A volt párommal való kommunikációban szerintem a technikai részletek (mint pl. a holmijának az elszállítása, a bérleti díjjal, illetve a kaucióval kapcsolatos dolgok) megbeszélésére szorítkoznék.


A döntését meghozta, a kapcsolatunknak vége, így ezek után feleslegesnek és értelmetlennek tartanám, hogy érzelmekről beszélgessek vele, meg arról, hogy engem hogy érint a dolog.


(Ha esetleg magától meg akarna osztani bármit arról, hogy miért döntött a szakítás mellett, azt meghallgatnám, de magamtól nem kérdezősködnék se erről, se másról, és ezt a beszélgetést is igyekeznék egyetlen alkalomra korlátozni.)


Tudnám, hogy az, hogy hogyan és mennyi idő alatt dolgozom fel érzelmileg, lelkileg a szakítást, innentől fogva egyedül rajtam múlik, ez a volt páromra már nem tartozik, szóval igyekeznék a saját életemre koncentrálni, meg a megoldani való feladataimra, teendőimre.

2015. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetőleg ezt nem abban a 3 hétben döntötte el, hanem direkt így tervezte, hogy kimegy, ha sikerül megvetnie a lábát akkor kidob téged, de ha nem jön össze valami akkor viszont van hová hazamennie... szóval csak vedd tudomásul, hogy egy érzéketlen arházi az exed, aki miatt nem érdemes könycseppet ejteni. Vigasztaljon, hogy fog még nyüszítve keresni téged, amint odakint rátör a honvágy, meg az egyedüllét, de ha egy kis eszed és méltóságod van, akkor megmondod neki, hogy hagyjon téged békén, onanizáljon és közben nézze a pénzét.
2015. ápr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

igen, utolsó igazat mond, ezt valószínűleg már régen tervezte, és te voltál a biztos hátország.

én azt mondom, beszéld meg vele a gyakorlati dolgokat, és persze mondd ki, ami bánt.

saját magamon tapasztaltam, hogy sokkal nehezebb úgy lezárni egy kapcsolatot, ha ki nem mondott dolgok, kérdések maradtak bennünk.

ne várd, hogy visszajön hozzád, egyszerűen próbálj úgy beszélni vele, hogy neked a legkönnyebb legyen.

2015. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el kérdező, nem anyagiak állnak a háttérben. Ez egészen másról szól. Valószínűleg te nem akartad kinyitni a szemed időben.
2015. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!