Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a hétvégéket...

Hogyan éljem túl a hétvégéket a kezdeti időszakban?

Figyelt kérdés

Három hetes a babánk, szörnyen kimerültek vagyunk a férjemmel mindketten, de persze imádjuk őt. :)


A férjemnek van egy hatéves lánya az előző házasságából. A baba születése óta még nem volt itt, mert bárányhimlő járvány volt az oviban még a húsvéti szünet előtt és biztosra akartunk menni.

De most már természetesen szeretné elhozni a férjem hétvégére, és a kislány is igényli, hogy jöhessen.


Nekem viszont napi átlag 2-3 óra alvással és még iszonyúan érzékeny császáros heggel meg állandóan fájdogáló derékkal egyetlen porcikám sem kívánja egy hisztis hatéves hosszabb jelenlétét a 60 négyzetméteres, szűk lakásban.

Pláne úgy nem, hogy a kislány rühelli a nála kisebb gyerekeket és kistesóról hallani sem akar/akart.


Persze tudom, hogy ettől még jönnie kell, és nem mondhatom azt, hogy márpedig ne jöjjön. Nem is fogom ezt mondani, de már most sírógörcsöm van a gondolattól, hogy egyszerre két gyerekre kelljen figyelnem, meg ugye főzni a baba mellett. (Eddig ettünk hideget vagy rendeltünk kaját, de a kislánynak muszáj rendes ételt ennie, nem élhet szendvicsen vagy pizzán, míg itt van.)


És ugye minden pillanatban rajta kell hogy legyen a szemem, nehogy akaratlanul is, de bántsa a babát. Emellett még a féltékenységét is kezelnem kell, foglalkoznom vele, és persze maradjon energia a babára is. És kell is hozzá energia, mert minden etetés egy kínszenvedés, két emberes meló, pláne hogy büfiztetni nem is nagyon tudom, mert a hegem és a derekam nem bírják ha 3 percnél tovább van a kezemben. Így az sem megoldás, hogy a férjem elviszi a lányát hosszabb, akár egész napos programra, mert egyedül egyelőre nem tudom ellátni a babát. Más segítségem nincs, és nem is férne el ebben a pici lakásban plusz egy ember. (Ősszel költözünk át családi házba, addig sajnos ez van.)


Szóval mi a túrót csináljak, hogy éljem túl ezeket a hétvégéket addig, amíg nem leszek jobban? Az orvosom szerint ez simán lehet még 3-4 hét is.


Légyszi ne írjátok azt, hogy minek kezdtem gyerekes pasival, stb. Ha előre tudtam volna, hogy császárral szülök, meg hogy ilyen sz.rul leszek utána, vagy hogy a férjem lánya mennyire rosszul fog reagálni a kistesó érkezésére, akkor nyilván másképp alakítottam volna a dolgokat. De most már itt van ez az elcseszett helyzet egy csomó olyan problémával, amikről nem is hittem a terhesség előtt és alatt, hogy gondot fognak okozni. Ezt kellene megoldanom valahogy, és fogalmam sincs, hogyan.


Valakinek van valami mentőötlete?



2015. ápr. 16. 15:09
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Én nem bántalak, kedves kérdező, mert át tudom érezni a helyzeted. Első gyerekes friss anyuka, gyengén, arról sincs fogalma, hogy élje túl a mai napot, nem hogy a hétvégét...Én is nagyon tudok félni új helyzetektől, de hidd el, meg fogom oldani, alakulni fog, ha meg nem, fogat összeszorít, oszt tűr, az idő egyszer csak elmegy úgyis. Az is lehet, hogy jobb lesz az egész, mint amire számítottál. Annyit tudok tanácsolni, hogy tényleg próbáljátok bevonni a kislányt mindenbe, ha akarja, nem olyan pici, elég sokat tudna segíteni. Neked meg kávé, energiaital, fájdalomcsillapító, ha nagyon fáj a heged/derekad, két napig mindent ki lehet bírni. Sőt, tovább is, erre is rájössz majd, ha több tapasztalatod lesz :D
2015. ápr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Az etetést próbàld megoldani egyedül,a férjed főzöcskézzen a saját gyerekére,és foglalja le valahogy,ez nem a te dolgod.
2015. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
21-es vagyok, ironikusnak szántam a soraimat, komolyan ne vegyétek! Kb ezt gondolhatja anyuka, vagy legalábbis ilyen válaszoknak örült volna! Sajnálom, ha nem jött át :(
2015. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Átjött....:)
2015. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem te nem szereted a férjed lányát és pont. Én megértelek, az én páromnak is van gyereke, nekem nincs, és Isten látja lelkem nekem is vannak hétvégék, mikor a hátam közepére nem kívánom, mert bizony a leányzó 12 éves. Apával nincs el, nincs közös témájuk így nálunk van és én szórakoztatom időnként zrikáljuk az apját, elmegyünk valahova. De folyamatosan szórakoztatni "kell" mert nincs el magában. Egyébként bírom a kiscsajt, jófej, csak igen, nekem is vannak időszakaim, mikor inkább azt mondanám a páromnak, hogy menjenek el valahova ketten, engem meg hagyjanak aludni egész nap. De sajnos a család nem így működik, és tetszik, nem tetszik, ők a családom.


Nem érzem magam gonosznak emiatt, mert nyilván néha az ember a saját gyerekeit sem kívánja a háta közepére sem...


A kérdezőnek meg annyit, hogy ő sem az ördög, mert mikor az öcsém született (féltesó) 10 éves voltam, és anyám egy hónapra elpaterolt engem apámhoz, mondván kéne egy kis tér mikor hazahozzák a csecsemőt, el kell rendezni otthon a dolgokat. Egész jó buli volt apával egy hónapig :D :D


Viszont témnyleg ne utáld már annyira azt a gyereket, adj neki feladatot! Az nálam bejött. A gyerekek alapvetően érdeklődőek, szeretnek segíteni, ha hasznosnak érzi magát, le is köti magát. Miért ne tehetné bele ő a tápszert a cumisüvegbe, vagy keverhetné össze? Miért ne rakhatná ő a tesó szájába a cumisüveget? Miért ne büfiztethetné ő meg??? Nekem az unokatesóm nagyobbik gyereke kisebb, mint 6 éves és ezeket mind megcsinálja az újszülött öccsével. Pont láttam egy képet. A nagyobbat körbebástyázták párnákkal, hátradőlt és odaadták neki a kicsit, ő büfiztette. A gyerekek sokkal többre képesek, mint azt a felnőttek el tudnák képzelni, én remélem, hogy nem fogom ezt elfelejteni, mikor én is anya leszek.

2015. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Kérdező, én alapvetően megertelek téged, biztos félsz.


De hidd el, az emberi test borzalmasan sokat kibír. Abban a jelen esetben szerencsés helyzetben vagy, hogy nem szoptatsz, így tudsz bevenni gyógyszert. Vegyél be flektort vagy kataflamot, attól a kedved is kicsit jobb lesz. ;)


Tudod én belőlem ömlött a vér, mikor költözni kellett, emelyegtem a fájdalomtól,úgy cipeltem a dobozokat a másodikra. De itt vagyok, tuleltem. :) te is ki fogod bírni, kitartás! :)

2015. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!