Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldon maradjak vagy...

Kulfoldon maradjak vagy repuljek haza? Tobbilent

Figyelt kérdés
Van egy 16eves lany aki epp hogy elkezdte a gimnaziumot az anyja kirangatta magautan angliaba persze mindenfele igeretekkel (barmikor haza mehetsz akar a barataid is kijohetnek elleszel itt stb) Azota eltelt 7 honap !! Oktoberben erkeztem. Decemberbe vegre talaltunk egy iskolat. Nyelvtudas semmi szinte. Baratok rokonok senkim nincs.Csak az onzo anyam es a kis hugom. Haza utazni se tudtam meg. Szinte else bucsuztam az elo nagy szerelmemtol ami keteve tartana mar. A kerdes. Haza menjek e befejezni a gimt tokeletesiteni ahogy csa tudom az angolom (ezelott szinte sose tanultam angolt,szar altalanosba jartam szar tanarral) eljemba draga tizen eveimet es azutan jojjek ki vissza es legyen 'joeletem'. Vagy maradjak itt oljon meg a magany es szenvedjek mindennap az angollal ugy h barkobazok? Es aztan 60evesen azt meseljem h a draga tizen eveimben nemcsinaltam mast csak otthon ultem egyedul mire lettem 30eves es lettek barataim kapcsolataim eletem! Jobb-e maganyosan de bmwben ulni itt mint otthon szulok nelkul epp h megelek de baratokkal szerelemmel elettel?

2015. ápr. 27. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%
Most gondolj bele. Magyarorszag egy haldoklo orszag. Tegyuk fel visszamesz, suliba jarsz, szerzel majd egy szakmat amivel nem talalsz munkat es a vege Anglia lesz. Vagy megsem, mivel pont most jonnek a valasztasok, a jovoben mar nem fogjak olyan konnyen beengedni a bevandorlokat mint eddig igy sokkal nehezebb lesz kijonnod, ha egyaltalan beengednek majd. Akkor majd visszasirod a mostani jo helyzetedet, hogy ott vagy, anyukad segit elintezni a sulit, megtanulhatsz sokkal konnyebben, rovidebb ido alatt angolul (es az akkor angol lesz, nem az amit a suliban tanitanak) es itteni vegzettseget szerzel, allampolgar is lehetsz addigra. Ez egy gazdag orszag, tele lehetosegekkel, ne menj azert haza mert a pillanatnyi erzelmi allapotod erosebb! Meg fogod banni, hidd el. Magyarorszagrol mindenki csak menekul(ne). Gondolkodj egy picit a jovon!
2015. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%
nem mennék haza. maradj Angliában, szedd ossze magad. barátkozz!!!! én Franciaországba kerultem ki igy.... az elso év elég nehéz volt, de csak a nyelv miatt. viszont én egy kedves, mosolygos ember vagyok, ugyhogy gyorsan osszebaratkoztam a helyiekkel, osztálytársakkal, szomszédokkal. vigyorogtam és annyit mondtam, hogy várjanak, meg kell keresnem a szotárban azt a bizonyos szot :D szoval kitartás!!
2015. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondod komolyan, hogy több, mint fél év után anyanyelvi környezetben csak barkobázol?
2015. ápr. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarásnak... nyögés a vége!
2015. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!