Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is a lakásvásárlástól...

Ti is a lakásvásárlástól tenneték ezt függővé vagy nem? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Saját lakásra gyűjtünk a férjemmel. Már szóba került a gyerekvállalás is,hogy idővel mindenképpen szeretnénk. Én már minden szinten késznek érzem magam rá,hogy szüljek. Sajnos a lakás legjobb esetbe 3,de inkább 4 év mire összejön. Én meg nem tudom,hogy addig tudnék-e várni a gyerekvállalással. Szívem szerint max 2 évet várnék még. Volt valaki hasonló helyzetben? Nálatok végül mi lett? Kivártátok a saját lakást vagy nem? Most amúgy albérletben lakunk. 26/L
2015. máj. 1. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha vállaltok gyereket, akkor kitolódik a lakásvásárlás lehetősége, vagy belekalkuláltátok a gyerekkel járó többlet kiadást?
2015. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha gyerek,akkor kitolódik a lakás is,de hitelt mindenképpen fel kell majd vennünk.
2015. máj. 1. 18:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha itt Magyarországon képzeljük el a lakásvásárlást és gyereknevelést, akkor mindenképpen először saját lakás. Nincs meg sajnos az albérletezés kultúrája, már 1-2 év is hosszú távnak számít, semmit sem csinálhatsz a lakással. Ha gyereked és/vagy állatod van, akkor úgy néznek rád, mint a véres rongyra, szóval ezért. Pedig egyelőre mi is albérletben lakunk, szeretjük is, de ezekkel a dolgokkal tisztában vagyunk.
2015. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából max 30 éves koromig szeretnék szülni, mert utána nagyobb a kockázat,lehet,hogy nem is jön össze rögtön és mi van ha kitolódik 35 éves koromig? Azt meg nem igazán szeretném. Szóval nem könnyű...
2015. máj. 1. 18:50
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Fiatal vagy, gondolom a férjed sem 50-es korosztály, az idő sem szorít. 30 évesen abszolút rendben van a gyerekvállalás.
2015. máj. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Igen,sajnos ritka az az albérlet,ahol nem probléma,ha gyereked van.
2015. máj. 1. 18:52
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Mégis mi lenne? Édesanyám 37 évesen szült és még sokan mások. Még egy ok, hogy vigyázzon magára az ember, ha sokáig szeretne unokázni.
2015. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Férjem csak 1 évvel idősebb nálam.
2015. máj. 1. 18:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is előbb a lakás. Akármi közbejöhet, jobb munka, jobb fizu... (ne adj isten, örökség)

De az ismerőseim, akik albisok borzasztóan elkeserednek, hogy már egy kisebb lakás árát belefeccölték az albiba, és még nincs saját lakásuk, és nem is nagyon lesz. Albi + kisgyerek mellett nem hiszem, hogy sok esély van lakásra spórolni.

2015. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es,oké,de nem biztos,hogy mindenki úgy szeretné csinálni,mint anyukád.:) én nem szeretném,ha olyan nagy korkülönbség lenne a gyerek és köztünk. Tapasztalat,volt családban is ilyen. Anyum 52 nagyim 90 felett. A kapcsolatuk sem volt sohasem valami jó. Nagymamája lehetne,nagyok a generációs különbségek.
2015. máj. 1. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!