Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a sértődésem és a...

Jogos a sértődésem és a felháborodásom? Én úgy érzem igen, de nem muszáj velem egyetértenetek, de azért érdekelne a véleményetek.

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy a menyasszonyom öccse hétvégente jön haza,nem mindig,de van,hogy hetente hétvégén.Ilyenkor többnyire arról szól vagy a szombat vagy a vasárnap,hogy a drágalátós uriembernek,főz anyuci és a menyasszonyom,de van hogy hárman főznek rá,mert néha becsatlakozik a csaja is.Erre a mutatványra elmegy egy fél nap,mert az uriemberre vagy egy hétre kell főzni,ilyenkor ők főzésre készen állnak,tehát a rendszeres hétvégi programok között van ez a kis főzőcske.Van hogy délelött 10 től,akár este 6ig,volt ilyen nem egyszer.

Most betelt a pohár,ma pl dolgozom,reggel 8 tól 13 ig,hazatelefonálok,hogy mire haza érek,rendeljen nekem pizzát vagy valamit legyenszives,vagy valami hanburgert,vagy csináljon nekem valami kaját legyen kedves,ő nem rendel pizzát,mert a könyökén jön ki,ő nem hoz hamburgert,mert esik az eső,és különben is,most megy főzni a kis öcsinek.én meg itt dolgozom kint a szakadó esőben és olyan nagykérés,hogy mire hazaérek,rendeljen nekem valamit,ha csinálni nem csinál.Erre a válasz,vegyél majd magadnak valamit hazafele.Ez kedves ugye?


2015. máj. 2. 12:00
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem jogos a kiakadásod. Amit az öcsinek főznek, abból nem tartana sokból egy kicsivel többet főzni, hogy neked is legyen.

(Ez a hétvégi program, mint kajafőzés a gyereknek egy hétre, anya is ezt csinálta mikor kolis voltam, kiakasztó, de lebeszélni ne lehetett.)

2015. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jogosan sértődtél meg. Neki nem gyereke az öccse, nem neki kell róla gondoskodni. Még nem is azt vártad, hogy neked is főzzön valamit, hanem csak egy kétperces telefonálásra kérte meg. Gondolom a pizzát fizetted volna, vagy felesben vettétek volna.
2015. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

A menyasszonyod öccse hol lakik egyébként, dolgozik, vagy kolis?

Kicsit túlzásnak tartom, hogy a női rokonok úgy várják haza őt, mint a messiást, te pedig a menyasszonyod részéről le vagy tojva. Bizonyára szereti az öccsét, és hiányzik neki, de a már családi fészekből kirepült testvérek nem feltétlenül találkoznak hetente, így szerintem nem kéne úgy viselkedni, mintha évente egyszer járna haza a srác.

Ülj le a menyasszonyoddal beszélgetni, hogy kicsit túlzásnak érzed a viselkedését. Vagy ha már az öccsének főz, miért ne juthatna abból neked is? Nem értem.

2015. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Jutna nekem is,nem arról van szó,szokott is jutni,de ilyenkor vagy 4 féle kaját csinálnak és van hogy csak estére vagy késő délutánra lesz kész.Ma is igy van ez,igaz hoztam magammal reggelizni valót,de azt már vagy 9 kor megettem.Szóval még időben telefonáltam direkt haza,hogy ha nincs kedve rendelni,akkor gyorsan dobjon összevalamit,amig nem indul az anyjához,hát ő már ott volt az anyjánál,pizzát nem rendel nekem,hamburgert nem hoz,főzni nem főz,erre az volt a válasz,hogy hazafele menet vegyek magamnak valamit.Ku..rva jól esett,főleg igy,hogy munkába ma már vagy 2 szer szarrá áztam.
2015. máj. 2. 12:15
 5/37 anonim ***** válasza:
70%
Kell neked ez a menyasszony hosszú távra? Gondold át. Ha meg lesz az esküvő, akkor sem fog változni a helyzeted.
2015. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezd meg tőle, hogy ezt fordítva is normálisnak tartaná?
2015. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen jogos a kiakadásod. Ha már a menyasszonyod, akkor Te leszel a családja, nem kéne állandóan hazarohangálni, nektek is van életetek. Ő egyébként mit akar enni? Ha a pizza nem jó, hamburgert meg nem akar hozni??? És akkor Te meg legyél éhen, úgy, hogy munkából jössz haza? Vagy mégis hogyan gondolta?
2015. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
43%
Ja igen, és nő vagyok. (7-es válaszoló)
2015. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%
Ja hogy még nem késő, még "csak" menyasszony... Erősen gondolkodj el a jövőtökön. Ha lesz gyerek, akkor is át fog járni főzni az öccsére? Nekem a sógorom ilyen, most már 40 felett van, családos, de amikor megy haza anyucihoz, akkor az egész pereputtyának feltankol kajával, mint egy koleszos. Egyszerűen így maradt.
2015. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%

Jogosan vagy felháborodva. Mióta vagytok együtt?


A rendelést csináld meg te és mire hazaérsz ott lesz a pizza. A menyasszonyoddal meg nem ártana elbeszélgetni.

2015. máj. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!