Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le a szegény...

Miért nézik le a szegény családokat?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon meg az életben is.

Mert hogy biztosan mindenki tanulatlan, munkakerülő meg hasonlók.

Mi van, ha egyszerűen csak szerencsétlen?

A szüleimnek érettségijük és szakmájuk van (anyunak 3 szakmája is), mégis ez az első év, hogy mindketten dolgoznak, és végre nem kell azon rágódni, megvehetik-e a negyedik kiflit is a boltban, vagy csak háromra jut.

Én érettségi után kijöttem külföldre, szóval nincs szakmám, csak pincérnő vagyok. Több elképzelésem is van, milyen irányba szeretnék majd elindulni, és elvégezni valamilyen szakképzést.

Átlagos színvonalon élek, nem rágódok azon, vehetek-e egy felsőt magamnak, vagy csokit a boltban, anyagilag megvan mindenem, sokan mégis rám aggtják a csóró jelzőt.


Miért kell lenézni azt, akinek 20-22 évesen nincsenek milliói a bankban, és anya-apa nem vett lakást és kocsit neki?


2015. máj. 3. 15:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Ezen csak te szenvedsz.
2015. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%
Senki nem nez le.
2015. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én tökéletesen megvagyok, köszönöm.

Csak néha megbotránkoztató itt a sok "magára vessen" komment

2015. máj. 3. 15:21
 4/29 anonim ***** válasza:
81%

Abban nincs semmi lenézendő, hogy valaki szegény.


De abban már igen, ha arra, hogy el kell gondolkodnia megvehet-e egyáltalán 4 kiflit, gyereket szül... na az szégyenteljes, és sajnálatos.

2015. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne gyereke, ha vágyik rá? Ha már semmije sincs, legalább az lehessen.
2015. máj. 3. 15:23
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Itt mindenki menő, nem hülyeségből élik itt ki magukat a "lenézlek , mert te nem én vagy" emberek. Valahol ki kell adni a szerencsétlenséget nem? Hol máshol , mint itt ahol senki nem tud lekövetni? Nehogy elhidd már a sok kamuéletet ami itt folyik...
2015. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Talán mert a gyereket etetni is kell, nem csak vágyni rá...?
2015. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

"Miért ne lehetne gyereke, ha vágyik rá? Ha már semmije sincs, legalább az lehessen."


Látod, látod! Itt látszik a különbség, hogy szegény családból jöttél! Ha valaki annyira szegény, hogy számolja a kiflire valót, az bizony ne vágyjon gyerekre, mert nem fogja tudni eltartani! Vagy ha mégis, a gyerek is ugyanolyan senki lesz, mint a szülei, mert az a minta marad meg előtte, és tanulni sem fog tudni, hisz nincs rá pénz! Ezt kellene felfogni, nem a vakvilágba és a semmibe potyogtatni a gyerekeket, utána meg sírni hogy még úgy se élnek meg, mint előtte!

2015. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem attól lesz valaki, hogy mennyi a megtakarítása, szóval nem lesz a gyerek se "senki".

Nem állok úgy anyagilag, így nekem nincs gyerekem, tehát nem követtem a szüleim példáját.

2015. máj. 3. 15:32
 10/29 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan elhiszed, hogy itt milliomos, cegvezeto, 8 diplomas emberek kommentelnek? Nem akarom magamat se ledegradalni, de nyilvan, ha nem abba a retegbe tartoznek, amibe tartozok, akkor nem a gyk-n mulatnam az idomet, hanem a millioimbol a vilagot jarnam. Itt mindenki egyszeru, atlagember. Csak vannak, akik szeretnek legalabb kepzeletben gazdagkent, irigyelt emberkent tetszelegni. Ezeknek nem kell hinni... Nehanyan oszinten elmondjak a sorsukat, pl hogy hitelbol vesznek ezt-azt, vagy hogy baratoktol kernek kolcson valamire, a nagytobbseg meg ujjal mutogat rajuk es rohog rajtuk, mintha valami kulonleges majomfajbol szarmaznanak, mintha ilyet ritkan latna a vilag... Mert persze, ok nem igy elnek, nekik szazezrek vannak a zsebeikben, meg milliok a szamlajukon. De ha ok ettol jobban erzik magukat, akkor legyen. Ha erre vagynak, hogy vadidegenek elhigyjek nehany sorrol, hogy az azokat iro nevtelen idegen diplomas milliomos tokeletes csaladi hatterrel, hat jo. Ettol jobban alszanak. Annak meg beletaposnak a lelkebe, aki oszinten kiteregeti itt a legbelsobb problemait es a nehezsegeit. Nem eleg, hogy az utcan fellokjuk egymast, kepletesen ott rugunk bele a masikba, ahol csak lehet, itt lenne egy lehetoseg, hogy kedvesek es tamogatoak legyunk egymassal, de ezt is sokan inkabb arra hasznaljak, hogy itt is maguk ala utasitsanak masokat.
2015. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!