Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le a szegény...

Miért nézik le a szegény családokat?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon meg az életben is.

Mert hogy biztosan mindenki tanulatlan, munkakerülő meg hasonlók.

Mi van, ha egyszerűen csak szerencsétlen?

A szüleimnek érettségijük és szakmájuk van (anyunak 3 szakmája is), mégis ez az első év, hogy mindketten dolgoznak, és végre nem kell azon rágódni, megvehetik-e a negyedik kiflit is a boltban, vagy csak háromra jut.

Én érettségi után kijöttem külföldre, szóval nincs szakmám, csak pincérnő vagyok. Több elképzelésem is van, milyen irányba szeretnék majd elindulni, és elvégezni valamilyen szakképzést.

Átlagos színvonalon élek, nem rágódok azon, vehetek-e egy felsőt magamnak, vagy csokit a boltban, anyagilag megvan mindenem, sokan mégis rám aggtják a csóró jelzőt.


Miért kell lenézni azt, akinek 20-22 évesen nincsenek milliói a bankban, és anya-apa nem vett lakást és kocsit neki?


2015. máj. 3. 15:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

10-es, te annyira buta vagy, hogy az már fáj.


Nem kell ahhoz milliomosnak lenni, hogy jó színvonalon éljen az ember. Magadat minősíted, hogy mennyire irigy vagy, ha szerinted csak az ír igazat, aki a hiteleiről meg kéregetésről ír. Lehet meglepő, de rengeteg olyan család van, ahol meg tudnak élni a bevételükből, és nem kell mindenkitől kuncsorogni...

2015. máj. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
31%
8-as: szegeny csaladbol szarmazom. Mondhatom, hogy a szuleim semmirekellok voltak. Megsugom azt is, hogy anyamat a te adodbol tartja el az allam... Ettol fuggetlenul en (a semmirekello gyerekuk) tisztessegesen elvegeztem az iskolat, szakmat szereztem. Az erettsegi elotti heten mar elkezdtem dolgozni es azota (10 eve) dolgozom, eltartom magamat es penzelem az anyamat is, mert a 28 ezer ft munkanelkuli vajmi keves a megelhetesre es szamlak fizetesere. Lenyeg a lenyegben, ha nem sikerult levonnod a kovetkeztetest: szegeny szulok talpraesett, onfenntarto gyereke vagyok! Ha nem lenne meg nehany ilyen, mint en, a te adodbol tobbet vonna az allam, hogy a semmirekello anyam munkanelkulijet ki tudja fizetni. Ergo, orulj neki, hogy szegeny emberek is vallalnak gyereket, mert nem garancia a csaladi minta arra, hogy "mi" is haszontalan emberre valunk...
2015. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%

12!


Igen, van példa ilyenre is, csak sajnos nagyon kevés. Szegény családból származók gyermekei nagyobb eséllyel lesznek maguk is szegények. A másik pedig a pénzhez való viszony, általánosságban a szegény családoknál a pénzügyi ismeretek még a legalapvetőbb szinten sincsenek meg, ezért sokan olyanokba is belemennek, amit nem értenek, illetve nem tudnak helyesen rangsorolni, sok szegény, vagy szegényebbnél megfigyelhető a hiányos öltözködés, szegényes higiénia, ellenben italra, cigarettára mindig jut. Erre mondom azt, hogy ha egy gyerek ilyen szülők között nő fel, esélyesebb hogy ő maga is ilyen lesz. De persze van kivétel, magam is ismerek ilyen embereket.

2015. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
Én igenis lenézem azt, aki a semmire szül. Mert felelősséggel tartozna a gyerekért, de azért szül, mert önző, mert ő babázni akar, ő családot akar... ebben sehol nincs ott a gyerek. Értelmes szülő akkor szül, amikor rendes körülményeket tud biztosítani a gyerekének. És akkor jössz te, aki kicsavarod, hogy téged b...ogatnak, mert nincs milliód a számlán... nem, azt az önző mocsok szülőt, aki úgy vállal gyereket, hogy nem tudja eltartani már kb. a szülés utáni első pillanatban sem.
2015. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla, hogy megszülettem.

Amugy cáfolom, hogy higénia hiánya, cigi és alkohol. Igényes vagyok, nem dohányzom, és nem iszok, ahogy senki sem a családomban. Biztos vannak még hasonló kivételek.

2015. máj. 3. 16:01
 16/29 anonim ***** válasza:
24%

13, ez egy fenomenalis megallapitas volt reszedrol... A higenia hianya, az ital, a cigaretta nem a szegenyseg miatt kerul kepbe, hanem pont forditva! Aki italozik, cigizik, lerobbant eletet el, az elobb-utobb elszegenyedik. Mellesleg ne altalanositsunk. Nem minden szegeny iszik es cigizik, meg el mocsokban.

Nem kotelezo gyereket se csak akkor vallalni, ha tomve van a zsebunk! Tudod te hany ember nott es no fel a mai napig is olyan csaladban, ahol ki van szamolva a kaja? Meg esetleg nem talpig hello kitty-s cuccokban jar a gyerek? Megis szeretetben, torodesben nevelkednek es talpraesett ember lesz beloluk, akik felnottkent annal jobban torekednek es dolgos emberek lesznek, mert mondjuk nem azt tanuljak meg, hogy a plazaban a folyoson foldhoz vagjuk magunkat es anyu megveszi a nyalokat...

2015. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%

Hát biztos én vagyok a hülye, de még sehol nem láttam kiírva az oldalon, hogy ide "gazdagok" és diplomások, ne adj isten több diplomások nem írhatnak...

Csak azért mert valakinek kicsit jobban megy a szekér miért ne írhatna ide, miért ne olvashatná a kérdéseket? Nyilván persze vannak felismerhetően kamu emberek, de abban semmi hihetetlen vagy szokatlan nincs, hogy valakinek van egy vagy két diplomája, meg néhány millió megtakarítása.

A másik dolog meg: "a millioimbol a vilagot jarnam". Na ezért maradnak sokan mindig csórók. Amint egy kis pénzhez jutnak, vagy kicsit meglódul a szekér, azonnal elköltik, hiszen az nekik jár. Egyszer olvastam egy fantasztikus jó cikket erről. Arra vonatkozóan végeztek kísérleteket, hogy ha az adott családoknak x%-kal nő a bevételük, akkor hogyan változnak a pénzügyi szokásaik, mennyivel marad több hónap végén, stb. Hát a nagy részüknek rohadtul semmivel nem maradt több pénze, sőt esetenként még kevesebb is... Hiszen ők már jobban keresnek, jobban élnek, ezt meg kell mutatni a világnak, szóval jobban kell költekezni. Az a baj, hogy a pénzügyi kultúra iszonyatosan rossz nálunk sajnos.

Gondolom most mindjárt megkapom, hogy ez milyen hülyeség hiszen itt mindenki befektetési zseni...

2015. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja a lényeg lemaradt. Én nem a szegény családokat nézem le. Én azokat vetem meg nagyon, akik szegények, de semmit nem tesznek ellene, csak nyavalyognak, meg sajnáltatják magukat, hogy jajj-jajj ők nekik milyen szörnyű az életük és mindenki boruljon eléjük, hogy ők napi három kiflire is nyóc gyereket szültek...
2015. máj. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem általánosítok, de az könnyen megállapítható, hogy akiknek a pénzügyi kultúrája a béka feneke alatt van, ők nem élnek jól, mert úgy közelítik meg, hogy "nekik az jár". Hát nem. A pénzzel való bánás nagyon fontos.
2015. máj. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%
Aki szegény sokszor azért szegény mert buta és nem tud bánni a pénzzel.
2015. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!