Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem irigylitek néha a...

Ti nem irigylitek néha a gazdagabb családokat?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nélkülöztünk, mert a 20 év alatt, még otthon éltem, egyetlen olyan év volt, hogy mindketten dolgoztak a szüleim.

Amióta dolgozom, nem szenvedek hiányt semmiben. Mindig van mit enni, van meleg víz, néha még ruhát is vehetek. Ha megtetszik egy apróság a boltban (kb 2000Ft), akkor nem kell napokig tépelődnöm, hogy pontosan honnan is fogom lekurtítani ezt az összeget, és mennyire fogom bánni később.

Nyáron talán belefér egy egy napos fesztivál itthon, és a ruhatáram is bővíthetem 2-3 felsővel lelkifurdalás nélkül.

Viszont sajnos még mindig nem tudtam napirendre térni a gazdag ismerőseim felett. Sokan vannak, akiket eltartanak a szüleik vagy a férjük.

Nekünk addig nem lesz esküvőnk, még nem végzünk mindketten a sulival (nekem érettségim van, a vőlegényemnek diplomája. Ő jövőre kezdi a felépítményit, én két év múlva, mivel jelenleg valami mást tanulok, de ez nem tartozik ide). Szóval, még 5-6 év odáig.

Az egyik gazdag srác felesége nemrég megjegyezte a páromnak, hogy miért nem adom el a jegygyűrűmet, akkor talán nem kéne kihagynom pá hónapot a tanfolyamban, és hamarabb mehetnék tovább tanulni. (Külföld, itt minden fizetős. Diákmunkából fedezem a tandíjam).

Lehet, nem rossz indulatból mondta, de rosszul esett. Ne osszon életvezetési tanácsokat olyasvalaki, aki a férje pénzén vásárol designer ruhákat.


2015. ápr. 2. 11:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Régen én is irigyeltem őket.

Ma már nem. Mert rájöttem, hogy sokkal jobban meg udom becsülni a dolgokat most, hogy meg kell dolgoznom érte. Amíg a szüleim tartottak el, nem mindig volt így, nem volt a pénznek akkora fontossága a szememben. Ma sincs, de ma már tudom milyen az, ha én dolgozom meg azért, amim van. Így átértékelődnek a dolgok.

2015. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem, mert nekik nem művészet az élet. Azokat irigylem, akik kicsiből is úgy tudnak gazdálkodni, hogy jusson is, meg maradjon is. :)
2015. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

Roviden: nem.


Sohasem erdekelt hogy masok mit tudnak megtenni vagy mit nem.

2015. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz vele!

a leírás alapján már jobban éltek, és valószínű pár év múlva még magasabb színvonalon.

szerintem inkább legyen így, önerőből, szeretetben, minthogy egy kitartott feleség legyél.

bár tény, hogy korai volt megkérnie a kezed a barátodnak, amikor pár év múlva lesz csak rá mód , hogy összeházasodjatok.

2015. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A szándék megvan, csak a pénz miatt nem esküszünk, ezért mi nem érezzük korainak.
2015. ápr. 2. 11:49
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem aki nagyon gazdag, az is irigyli a nála még gazdagabbat. Ha van már három hajója és 10 nyaralója, akkor még két repülőra vágyik, stb. Már aki ilyen, nem mindenki. Én nem irigylem a gazdagokat, szerintem nekik még több a gondjuk és még félniük is kell, betöréstől, sosem tudhatják, hogy a barátok nem csak a pénzük miatt barátok-e. Folyton kalkulálnak, mibe fektessenek be és ugyanúgy gond, hogy melyik 3 méteres tévét vegyék meg, illetve melyik takarítónőben bízhatnak meg. Nekem nem hiányzik ez.
2015. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem ! Nem bele születni kell a jóba , hanem tenni érte . Mindenkinek adott a lehetoseg ... A sorsunkat magunk irányítjuk . Nekem jo gyerekkorom volt , megvolt mindenem .Gazdagok nem voltunk , de az átlagtól picit jobban álltunk . A szüleim tettek is érte ! Én is ugyanígy vagyok .. Amikor kirepültem otthonról megtapasztaltam milYen "lent " lenni , volt mikor pár száz forint gondot okozott .Aztan megráztam magam és azt mondtam , ezen változtatni fogok . Külföldre jöttem , amit soha nem bántam meg .. Azóta itt a feleségem , lanyom ! Nem vagyunk gazdagok , de bőven hozzuk itt a normát , nem alsó színvonalon , de nem is vágyom többre .. Elégedett vagyok 😉!
2015. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban van ilyen, párom húga mindig is a pénzes pasikra hajtott -persze ő ezt nem vallja be de soha nem volt neki átlag keresetű barátja- most kifogott egyet aki már el is jegyezte, igaz egy éve sincsenek együtt. Nem dolgozik lassan két éve, de nem is okoz neki gondot mert mindig volt aki eltartotta. :) ezen nincs mit irigyelni, hogy pénzért teszi szét a lábát... most nem azt mondom, hogy minden nő ilyen de számomra elgondolkodtató hogy ezek a nők szerelmesek lennének-e ha a párjuk a helyi gyárba járna egy régi bicajjal 3 műszakban dolgozni? Miért jó az, hogy ugyan megvan mindene, de nem mondhatja el, hogy az a sajátja? Mi lesz ha egyszer kidobja a pasas esetleg, és visszakér tőle mindent? Nekem jó érzés az, hogy egy fárasztó hét után hétvégén elmegyünk a saját keresetünkön a párommal valahova, akár csak vacsorázni. Persze biztos az is jó, hogyha valaki más pénzén csinál programot, csak nem biztos, hogy mindig lesz valaki mellettük, aki pénzeli őket.... nem hiszem, hogy pl. az a nő is aki megjegyzést tett, hogy meg tudna állni a saját lábán, ha egyszer úgy alakulna.
2015. ápr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%
Azert korai volt szerintem az eljegyzes, ha ilyen sokat kell varni az eskuvore, amugy egy eskuvo nem penz kerdes manapsag.
2015. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Mindketten munka mellett tanulunk, albérletben élünk, és egyikünk családja sem tud anyagilag támogatni. Már hogyne lenne pénz kérdés egy esküvő?
2015. ápr. 2. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!