Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le a szegény...

Miért nézik le a szegény családokat?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon meg az életben is.

Mert hogy biztosan mindenki tanulatlan, munkakerülő meg hasonlók.

Mi van, ha egyszerűen csak szerencsétlen?

A szüleimnek érettségijük és szakmájuk van (anyunak 3 szakmája is), mégis ez az első év, hogy mindketten dolgoznak, és végre nem kell azon rágódni, megvehetik-e a negyedik kiflit is a boltban, vagy csak háromra jut.

Én érettségi után kijöttem külföldre, szóval nincs szakmám, csak pincérnő vagyok. Több elképzelésem is van, milyen irányba szeretnék majd elindulni, és elvégezni valamilyen szakképzést.

Átlagos színvonalon élek, nem rágódok azon, vehetek-e egy felsőt magamnak, vagy csokit a boltban, anyagilag megvan mindenem, sokan mégis rám aggtják a csóró jelzőt.


Miért kell lenézni azt, akinek 20-22 évesen nincsenek milliói a bankban, és anya-apa nem vett lakást és kocsit neki?


2015. máj. 3. 15:12
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%

Az egy masik etnikum, ahol ez jellemzo, hogy nyoc gyereket potyogtatnak a nulla bevetelre... Ok nem is nagyon jarnak szerintem ide tanacsert.

A penzugyi kultura valoban eleg elszomorito, de nem csak itthon, hanem mas orszagokban is jellemzo. Az a kutatas, amirol irtal, nem tudom, hogy mennyire reprezentativ, de egy 60 ezerbol elo 3 tagu csaladnal nem is csoda, ha +10ezernek nyoma sincs ho vegen.

A masik, hogy mi parommal havi 450e ft-ot keresunk ketten. Ha nekunk ehhez jon valami plusz (mondjuk tulora penz), azt mi se szoktuk elverni, mert 450-bol testverek kozott is ki kell jonnie ket embernek, meg ugy is, hogy ebbol egy jo nagy resz lakashitelre megy el. De egy olyan csalad, amelyik gyerekkel egyutt ennek mondjuk a felebol el, azt nem biztos, hogy en elitelem, ha allatkerbe megy, vagy kirandulni, amikor van parezer "tobblet", mert nekik igen is, "ez jar" evente 1x-2x.

En azokat itelem el, akik kiirjak ide, hogy nincs munkajuk es azt ne is tanacsolja nekik senki, hogy keressenek, mert a telepulesen, ahol elnek, nincs munkahely. Na, az mar durva! 21 eves korom ota tobb munkahelyem is volt, de olyannal meg egyszer se talalkoztam, hogy ne lett volna munka. Volt, hogy aktataskaval, kiskosztumben jartam millios uzleteket kotni a multinak, ahol dolgoztam (felreertes ne essek, nem az en zsebemben landoltak a milliok, de szep jutalekot kaptam es nem akarmilyen ceges kocsikat raktak a seggem ala). Athelyeztek masik varosba a kozpontot es koltoznom kellett volna, hogy megmaradjon a munkam, de nem akartam. Rinyalas helyett levettem a kiskosztumot es bealltam eladonak ruhauzletbe. Kerdes, hogy akar-e dolgozni az ember? Aki akar, az talal. Ha kis idore rosszabb helyet, akkor rosszabbat, de azt senki ne momdja, hogy nincs lehetoseg!

2015. máj. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
83%
Már évekkel ezelőtt olvastam, sajnos nem mentettem le, de nem 1-2 ezer pluszról volt szó. Tulajdonképpen annyi volt a lényeg, hogy több lett a pénz, emiatt úgy érezték, hogy úgymond "ugorhatnak" egy társadalmi lépcsőfokot. Tehát az igaz, hogy az életszínvonaluk látszólag nőtt, de ugyan úgy nem volt megtakarítás, egy-egy váratlan kiadás ugyan úgy padlóra küldte őket. Persze voltak olyanok is akik szépen mindig félretettek, elkezdtek hosszútávra tervezni, de sajnos ők voltak kisebbségben.
2015. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%

Ismeros a tema, azt hiszem, parom mar meselt errol a cikkrol. O is mindig ilyen dolgokrol beszel.

az a baj ezzel a hozzaallassal, hogy nem az emberek szuksegleteibol alakult ki, hanem abbol, amit a media es a kozvetlen kornyezet kozvetit szamukra. "Ha nem ajfonod van, akkor senki vagy" "ha nem axe tusfurdot hasznalsz, hanem fele annyiba kerulot, akkor csunya vagy" es hasonlok. Sajnos ebbe a csordaba nagyon sokan igyekeznek beallni. Arrol meg elfeledkeznek, hogy ha a ferj, vagy a feleseg egy idore keresokeptelenne valik, akkor osszedol a csalad es majd a befizetetlen szamlakkal fognak tuzelni, mert a futest kikapcsoljak. Nulla tartalek, nulla letbiztonsag es nem csodalkoznak, hogy bele vannak betegedve a munkaba, mert folyton attol rettegnek, hogy mikor lesz leepites.

2015. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:

#21-nek

Ha valóban annyi lehetőség kínálkozna, akkor nem találták volna ki a közmunkát és az emberek nem állnának sorban azért, hogy 40-50 ezer forintokért hülyét csináljanak belőlük.

2015. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon verseny megy, hogy ki a szegényebb, és sokszor inkább azokat nézik le akiknek van pénze...

Szerintem meg mindenki törődjön a saját anyagi helyzetével, ne mások pénzén csámcsogjunk, attól még senkinek nem lett jobb. Csak az emberek szeretnek bármibe belekötni amibe lehet. Ha van pénzed akkor abba, ha nincs pénzed akkor abba.

2015. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%

24

Ezt komolyan gondolod? Ismersz olyanokat, akik kozmunkasok? De, meg ha nem is ismersz, akkor is eleg csak rajuk nezni. Alkoholista majdnem mind. Azert mennek kozmunkara, mert kulonben nem kapnak munkanelkuli segelyt akkor, amikor nincs kozmunka... Anyam kozmunkas, o is jol peldazza ezt, na meg a kollegai. Addig, amig az ujsagok aprohirdetesei, meg az allaskereso portalok tele vannak allasajanlatokkal, nekem senki ne mondja, hogy nincs lehetoseg! Ez csak akaras kerdese... Nem kell valogatni, meg szajhuzogatni, hanem elvallalni azt, ami van.

2015. máj. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nem nézem le a szegény csládokat, hisz én is onnan származom. De azt egy cseppet sem tudom sajnálni, aki a saját ostobasága miatt van ott, ahol, aztán 20 év semmittevés után kígyót békát mond állambácsira, mert az nem ad munkát, nem ad pénzt. Vegyünk példának téged kérdező: "én érettségi után kijöttem külföldre, szóval nekem nincs szakmám". Az egész írásodban ez a kulcsmondat. Nem a gimnázium alatti tanulmányaid alatt szegényedtetek el, hanem mióta megszülettél, vagytok nem túl jó helyzetben. Ennek ellenére elmész egy gimnáziumba, és most itt állsz 22 évesen szakma nélkül diploma nélkül. Aki annyira hú de szegény, hogy tudja, nem fog tudni kijárni egy egyetemet, mert érettségi után neki bizonyosan dolgoznia kell, az mi a bánatot keres gimnáziumban? Miért nem megy szakközépiskolába? Nehogy véletlenül szakmát szerezzen, hogy aztán tudjon is mit kezdeni az életben...

Aztán. Azt nem értem, hogy miért van kihangsúlyozva az, hogy szüleidnek van érettségije. Kéremszépen, az érettségi nem végzettség! Sem a nyelvvizsga, sem a jogosítvány. Ezekről le lehetne most már szakadni.

Ezt a 3 szakmám van dolgot pedig nem először hallom. Itt gyakorikérdéseken legalább te vagy a 3. ember, aki ezt állítja. De miért nem azt írod le, hogy pontosan milyen végzettsége van anyudnak? Tán szégyen, titok, vagy egyszerűen tudod te is, hogy azzal a végzettséggel amúgy nem lehet jól elhelyezkedni, szemben 500 másikkal? Kérdem én, mikor ilyen kérdés születik, egyesek miért csak annyit írnak, hogy "mert én doktori címmel keresek 90ezret"? Ezt is mástól idézem. Miért tesznek úgy egyesek, mintha azt hinnék, minden végzettség, minden szakma, minden diploma pontosan ugyanannyit ér, pontosan ugyanúgy el lehet vele helyezkedni és pontosan ugyanannyit lehet vele keresni? Nem kérdező, én meg vagyok győződve róla, hogy az emberek döntő többsége (tisztelet a kivételnek, akiket őszintén sajnálok) nem azért van ott, mert gonosz az állam. Azért, mert képtelen volt önálló döntést hozni, képtelen volt a saját jövőjét időben építeni. A legtöbb embernek az a baja valójában, hogy felnőtt egy gulyás kommunizmusnak nevezett rendszerben, ahol még a WC deszka is ingyen volt, aztán puff! jött egy rendszerváltozás és hirteken mindenki önmagáért felel. Az az igazság, hogy '89 előtt az állam kiskorúakat nevelt, gyerekeket. Olyan embereket, akik képtelenek önmagukat eltartani. Ezek az emberek pedig értetlenül állnak otthon, mert 26 évvel ezelőtt minden ingyen volt, ez meg az JÁRT nekik, most meg meg kell dolgozni érte. Aki pedig beleszületik egy ilyen családba, az hozza magával ezt a mentalitást (és itt is lehetnek kivételek, mert én is ilyen családban nőttem fel, ahol mindenki csak várta a sültgalambot, de nyilván nem történt semmi).

Na mindegy, ezt én gondolom így, sokan nem fognak velem egyetérteni, nem is kell,elvégre most burkoltan közöltem sokakkal, hogy hülyék. Mindenesetre én így gondolom, látom magam példáján, hogy másképp is lehet csinálni, nekem ez bőven elég.

*különben senkit nem hallottam még a környezetemben sem, ezen az oldalon sem, hogy lenézi azt, akinek 22 évesen nincs kocsija. Mindenki maga dönti el, hogy mi elégítené ki az életben, ha neked nem célod, hogy legyen egy lábon forgó kacsád, akkor nem teljesen mindegy, hogy mások mit gondolnak? Te boldog vagy? Mert csak és kizárólag ez a lényeg...

2015. máj. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
41%

#27, szakközépbe jártam, SEMMI használhatót nem ad. Van valami hülyéskedés "szakmai" tárgyakkal, valami felszínes szöszmötölés, olyan infókkal amik csak régen voltak aktuálisak, ez után pedig végezhetsz egy okj-t, amit bárki bárhol csinálhat, ha jól tudom 24 éves kor alatt az első ingyen van mindenkinek. Ennyit a szakközépről :D És én olyanba jártam, amit a környéken mindenki dicsér.

Egyébként részben egyetértek.

2015. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A szegénység, mint kifejezés nagyon relatív, mert beszélhetünk anyagi és lelki szegénységről. A szegényeken belül kér kategória van: az egyik várja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön, és nem akar kitörni onnan, ahol van. A másik kategóriába tartozók, pedig elhatározzák, hogy folyamatosan képezni akarják magukat,és ki akarnak törni onnan, ahol vannak. Egyik legjobb haverom igen szerény anyagi körülmények között él, óvodapedagógusnak tanul. Mondta, hogy a szülei nem tudják őt támogatni, és ő gyűjteni szeretne laptopra és a nyelvvizsgára. Azzal tudtam neki segíteni, hogy munkát ajánlottam neki megyeszékhelyen egy iskolaszövetkezetnél (a srác kisvárosi). Azóta a srác rendszeresen dolgozik ott és mindenféle munkát elvállal, hogy fedezni tudja a kiadásait. Nagyon hálás volt nekem, hogy tudtam neki segíteni ebben. Úgy gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy milyen anyagi színvonalon él egy család, de a gyerek számára fontos, hogy milyen értékeket közvetítenek a szülei.
2015. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!