Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem otthonosan magam,...

Nem érzem otthonosan magam, pedig a szüleim ezért a házért gürcölnek. Van aki próbálta már mindkettőt, de jobban szeretett lakásban élni?

Figyelt kérdés

Deviza hitellel vettünk egy kertes házat, jelenleg is nyögjük és még jó ideig nem tudjuk kifizetni. A kertet szeretem én is, de évek alatt sem tudtam megkedvelni a környéket. Nincs járda, de nagy a forgalom, kész életveszély gyalog közlekedni. Ezért igazából nem szeretek itt lakni, nagyon vágyom vissza a lakótelepre, ahonnan jöttünk. Ott egy parkra nézett minden ablak. A család szerint hülye vagyok, hiszen itt sokkal jobb, de én inkább úgy látom beleöljük a pénzünket, energiánkat egy olyan ingatlanba, amit majd egyszer a ráköltött pénz töredékéért lehet majd eladni. A szüleim sem lesznek fiatalabbak, egyszer nem fogják bírni a kertet, én pedig egészségügyi okokból nem tudom csinálni.

Tudom furcsa ez, tényleg sokan örülnének kertnek, biztos. Tényleg velem van baj? Vagy más is érezte így, hogy jobb lakásban élni?



2015. máj. 9. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Te nem tervezel különköltözni soha a szüleidtől? Ha tizenéves vagy, azt a pár évet kibírod, ha a szüleidnek tetszik. Ha pedig idősebb, akkor meg azért ne szólj bele.
2015. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj csinálni a kertet.Befüvesíted,azt elég nyírni,télen meg hólapátolás.Én 25 éves koromig panelben éltem.Utáltam.Minden áthallatszik,a szomszédok a kukucskálón lógtak egész nap,ki mikor megy,mit csinál.Aztán férjhez mentem,mi egy erdő szélén lakunk,szomszédok alig,nagy kert,csend,nyugalom.Már lehet kint napozni,grillezni,felállítottuk a sörsátrat,kerti bútort,hamarosan medenceállítás lesz,kint grillezni a barátokkal.Imádom,nem vágyok vissza a panelbe.De beállítottság kérdése.
2015. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes házban nőttem fel, és nagyon vágyom már sajátra. Most egy kis társasházban van lakásom, jó a környék, minden közel, van belső udvar, nagy erkély, de azért mégsem ugyanolyan...

Egyik rokonom viszont tetőtéri lakásban nőtt fel, és amikor ingatlanválasztásban voltak a férjével, akkor maguknak is ilyet vettek olyan árban, amiből simán kijött volna kertes ház is. Úgyhogy nem vagy egyedül:-)

2015. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem veled van a baj! Szüleid kivetítik rád a saját érzelmüket, mert valószínűleg ők szerettek volna egy kertes házban lakni, de ezt inkább neked vásárolták meg. Próbálj felajánlani egy lakáscserét a szüleiddel. Mondd el, hogy miért. Talán elgondolkodnak rajta. Esetleg ki lehet adni albérletbe a kertes házat, és akkor valamennyi pénz visszajön. Próbáljatok valami megoldást találni, ha nem szeretsz ott lakni.
2015. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején, mikor 16 voltam, a belvárosból, panelből költöztünk ki " végre " egy közeli faluba, kertes-családi házba. Gyűlöltem ott lakni, bejárós lettem, ráadásul kocsival sem tudtak fuvarozni, szóval buszhoz kötötté váltam, és az ilyenkor kedvelt, vágyott közösségi programok mind a városban voltak. Nekemeg utolsó busszal hazamenni...ehh. Nálunk sincs járda, pedig gyakran járnak kamionok is. Morbid, de később már a szüleimnek se tetszett ez a helyzet annyira, pedig ők tényleg kertes házban nőttek fel.

Nyugi, nem vagy egyedül, de fiatal vagy és könnyen másfelé veheted az irányt!

2015. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Én mindkettőt próbáltam, jelenleg lakásban élek a párommal. Igaz, házat nem is tudnánk fizetni. De nem hiányzik. Majd ha idősebbek leszünk, akkor igen, egyelőre teljesen jó a lakás. A szomszédok nem zavarnak, legfeljebb mi őket :D
2015. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim házában én sem éreztem soha otthonosan magam, mivel azt maguk kedvére építették. Ezért is szoktak a gyerekek elköltözni máshova, mindenki a maga álmát szeretné megvalósítani, az alkalmazkodás hosszú távon sosem kellemes. Nem veled van baj, ez a természetes érzés. A baj az lenne, ha nem vágynál egy saját házra felnőtt korodban.
2015. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!