Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy a családom csalódn...

Félek, hogy a családom csalódni fog bennem. Most érettségizem, egy neves gimibe jártam, és most itthon mindenki arra számít, hogy egyetemre megyek és lediplomázom. Mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

De rájöttem, hogy nekem nem életutam a tanulás, és engem sokkal boldogabbá tenne, ha szakmára mennék. Igazából szakács a vágyam, nagyon érdekel ez a terület. De félek, hogy mindenki csalódna bennem. Mit tegyek, hogy mondjam el itthon, hogy ősztől nem a fővárosban fogok tanulni?


20L


2015. máj. 12. 15:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is lehet egyetemre menni, hogy előtte elvégzel egy szakmát. Én is pont ezt csináltam, közben még a kellő érettségijeimet is újraírtam, hogy több pontom legyen, most van egy szakmám, és lesz egy diplomám is. Mond, hogy több lábon szeretnél állni. Aztán később még dönthetsz úgy hogy hát te mégse fogsz egyetemre menni, hanem elhelyezkedsz szakácsként
2015. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Vendeglato turisztikai foiskola ?

Tanulsz is szakmad is lesz.

Szakacskent csoro leszel ha nincs foiskolad.

2015. máj. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

valamelyik nap beszelgettem egy roman fickoval, itt el o is Nemetorszagban. Szakacs, kabe 20 eve itt van, napi egy szabadnapja van, de az ossze-vissza, van hogy kedd, van hogy pentek, elofordul hogy ejfelkor vegez, masnap kora reggel megint kezd, elmult 40 es mar nagyon tele van a toke az egesszel. Amikor fiatal volt jonak tunt, szakacshoz kepest viszonylag jol is keres, de rendkivul megterhelo es nincs semmi perspektivaja.


En ugyanennyi idos vagyok, szinten Nemetorszagban, de en gepeszmernokkent dolgozom. Nincs kotott munkaidom, a napi 8 oranak atlagban kell meglenni, heti 1-2 napot itthonrol dolgozom, es gyakorlatilag nem tulorazom, 4 korul eljovok. Hetvegen meg soha nem dolgoztam. Es kabe 3x annyit keresek mint a szakacs ficko, de lehet hogy tobbet. Szeretem a munkam, van elottem perspektiva.


Na ezt jelenti hosszu tavon a szakma vs. egyetem. Nyilvan jonnek majd a huhogok, hogy lehet nem is vegzed el az egyetemet, vagy diplomaval nem talalsz allast, de hidd el nekem, szakacskent sokkal nagyobb eselyed van a munkanelkulisegre mint diplomaskent. Es ha lesz is munkad, az sokkal kemenyebb lesz es kevesebbet fogsz vele keresni mint diplomaval.


A sorsod a te kezedben van, most dontesz olyan dolgokrol amik az egesz eletedre kihatnak. Ne a kivetelekre koncentralj hanem az atlagra, a fo csapasiranyokra.

2015. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!