Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az életstí...

Mit gondoltok erről az életstílusról? Bevállalnátok, ha a gyerekek "okosteló-zombikként" viselkednének, nem töltene a család elég időt együtt?

Figyelt kérdés
[link]

2015. máj. 12. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nekem nem jönne be. Az én családom enélkül is tudd időt tölteni egymással.
2015. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nagyon klassz ötlet!Simán bevállalnám!
2015. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért túlzás. Vannak szituációk, amikor az ember nem tud meglenni internet/számítógép nélkül (pl egyetemen jelentkezés kurzusra, vizsgára, befizetni dolgokat...; munkára jelentkezni - oké, be lehet adni úgy is, ha a kirakatba van kiírva, vagy újságból szemezgetni, de egy csomó lehetőségtől elzárják magukat. Sok munkakör van, ahol kell számítógéppel dolgozni). Nem azt mondom, hogy minden 12 évesnek kell mobiltelefon, mert nem, minek! Meg kell találni az egyensúlyt.
2015. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát... nem hiszem hogy bevállalnám, de ezt a GPS-es dolgot eléggé furán írja, mintha térképpel sehova nem tudna odajutni az ember.
2015. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mindezt nem mókából vagy fogadásból teszik, hanem a gyerekeikért, " a gyerekek nem fogják nekik megköszönni, amikor 15-20 év múlva nem lesz munkájuk, mert nem fognak tizedannyira sem érteni egy számítógép kezeléséhez, mint a kortársaik


"amikor egy napsütéses tavaszi délutánon ötéves kisfia nem volt hajlandó kimenni vele a kertbe, kizárólag az iPaddel volt hajlandó játszani." - valaki csak rászoktatta a játékra, nem?

2015. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
"a gyerekek nem fogják nekik megköszönni, amikor 15-20 év múlva nem lesz munkájuk" De csak 1 évig "vegetálnak" így nem?
2015. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
egyik vegletbol a masikba esnek.
2015. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a technika vívmányaival van baj, hanem azzal, hogy ha a szülő sz.rik a gyerekre, nem tudja kellően lekötni a figyelmét. Illetve megtanítani a gyereket, hogyan foglalja le magát. Egyszerűbb a kisgyerek kezébe is telefont dugni, csak hogy elhallgasson. Aztán meg sírnak, hogy számítógép/internet/telefonfüggő a gyerek. Értem én, hogy Z generáció, de ismerek én olyan gyereket, akinek mindenféle kütyüje van, mert már ez a normális, mégsem akörül forog minden. Szóval a szülői következetlenségre nem az a megoldás, hogy bevágjuk a telefont a sufniba...
2015. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Ekkora baromságot.... -.- xD Nem sajnálom őket...
2015. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is az az érzésem, hogy a félrenevelt gyerekeikre hivatkozva esnek a másik végletbe, ami kifejezetten káros lesz a gyerekek számára idősebb korukban, bár a szülők biztos nagyon élvezik az új élet minden percét.. Merő önzés, amit csinálnak, pusztán azért, mert nem képesek határokat szabni az i-padnak és hasonlóknak. 15 éve, mikor gimibe kerültem, óriási hátrányt kellett behoznom, mert nekem nem volt egyedül számítógépem otthon. Képzelem, ezek a gyerekek milyen vadembernek érzik majd magukat, mert tökéletesen alkalmatlanok lesznek beilleszkedni a modern világba, mikor felnőnek. Ezen kívül soha nem tenném ki a gyerekeimet olyan veszélynek, hogy váratlan helyzetben ne tudjak hozzájuk mentőt hívni (mert pl. kirándulás során rovarcsípés miatti allergia lép fel).
2015. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!