Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 140000 ft-os kereset...

Havi 140000 ft-os kereset mellett mernél gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy albérletben élünk és nem vagyunk fiatalok. Mernél így gyereket vállalni?
2015. máj. 15. 07:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
17%

Ha kiesik egy fizetés... Akkor ott van a tartalék és a szülői segitség...amig van mire/kire számitani, nagy baj nem történhet. Szerintem. Lehet, hogy nehezebb lenne igy az életük...mint annak, akinek bőven van...ezt nem vitatom. De ettől még lehetnek boldogok. Vagy szerinted mondjanak le a mai átlagos magyarországi helyzet miatt a gyerekvállalásról? Ennyit keresnek. És pont. Nem lehet mindenki milliomos....és ha körbenézek...háááát nem minden szülőt veti fel a pénz... Nem csak a tuti bebiztositottak vállalnak gyereket.......és mégis megélnek..sőt, jó esetben még boldogok is.

Persze, hogy az lenne az ideál, ha a szülők minél többet keresnének...és lenne bőven félretett pénz...ha lenne saját lakás. De ez manapság...itt...............nem általános. Sajnos. Abból kell gazdálkodni, ami van! Ha ennyi...akkor ennyi.

2015. máj. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
88%

Nem !!! Férfi vagyok ,csalàdfenntartó ... Ez a 140000.- amit írsz kérdező ,nevetséges . Bennem is volt annyi ambíció,hogy így nem vàllaltam volna gyereket . Két emberre is kevés ez az összeg albérlet mellett . Ha kifizettek mindent ,mi marad magatokra ? Egy normàlis pàr cipő 9000-12000 legalàbb ,kabàt szintén ... + ha màr van gyerek neki egy normàlis pàr cipő ,ha màr totyogó korban van ,az is 8000 körül van ,ezen nem is szabad spórolni.

Szóval ha csalàdot akartok ,valamin vàltoztatni kellene .35/F

2015. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó! Bocs, egy kicsit OFF lesz.. Egy normális cipő 9000-12000 ft? Őszinte leszek: nekem soha az életemben ilyen összegben nem volt cipőm. Sem gyerekként, sem most. Pedig 30 éve lopom az oxigént... És bevallom, hogy nem is hiányzott soha. Fele annyiért is lehet venni (nem kínai) cipőket. Ésss azok is pont ugyanúgy illenek a lábamra..... :)
2015. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
71%

Hát, én nem vagyok egy flancolós típus, de szerintem is egy normális cipő 15-20 ezer alsó hangon. Persze ezt nem kell havi szinten venni, egy ilyen cipő évekig is kitart. Manapság egy kínai üzletben 5-6 ezrek a cipők, szóval nem tudom hol veszel te annyiért nem kínai normálisat.

De ez off.

Én ennyire nem szülnék gyereket. Mi 300 körül keresünk összesen, de én még ennyire sem vállalok be egyelőre gyereket. (másrészt azért sem, mert még egyetemre is járok jelenleg) Én azt akarom, hogy a gyerekemnek mindent meg tudjak adni, amit csak akar. De ez én vagyok.

140 ezerből nem tudom, hogy jöttök ki albérletben ketten. Nem hogy még gyerekkel...

2015. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
84%

"Egy normális cipő 9000-12000 ft? Őszinte leszek: nekem soha az életemben ilyen összegben nem volt cipőm"

Pedig 10 körül kezdődik egy normális, de inkább 20-30.

2015. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
82%
Így igaz! A cipőt én is mindig fontosnak tartottam ,na nem a màrkàjàval való flancolàs ,hanem a minősége ,kényelme miatt . Idejét nem tudom mikor húztam kínai piacos cipőt a làbamra ,de ilyen tesco- s vagy auchanos olcsó szériacipőt sem vettem soha. Szóval màr rég nem agonizàlok a cipő árakon ,a jó cipőt meg kell fizetni . Így van ezzel édesanyàm ( 66) is ,akinek szintén nem mindegy
2015. máj. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
67%

*..mit húz a fàjós làbàra .Amit most vett,az is 23000.- volt ,de ez van . Ugyanez igaz a gyermekcipőre ...sosem adnék a fejlődésben lévő làbàra olcsó,tartàs nélküli gagyi cipőt ...

Bocs az off- ért !

2015. máj. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
0%
Akkor vegyetek cipőt annyiért, amennyiért csak akartok. Felőlem aztán 50 ezres cipellőkben is flangálhattok. Ezzel nincs is baj! De még mindig nem értitek a lényeget......és azt hiszem soha nem is fogjátok..... :/
2015. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
97%

Inkább te nem érted.


Cipőn spórolni a legtöbb ember számára = az egészségen való spórolással. Főleg, ha valakinek nem szabvány a lába. Kisebb, de széles, nagyobb, de keskenyebb... ez már pont elég, hogy ne legyen jó az olcsó, amiben rövid idő alatt a lábfájáson túl derék- és hátbántalmai lesznek.


De mindegy is, mert egy fejlődésben lévő gyereknek a legolcsóbb cipőből is új kell 2-3 havonta, mert egyszerűen annyit nő a lába.

Ugyanez igaz a ruhákra is.


Két felnőtt, aki képes a 10 éves cipőjét és a 20 éves kabátját is még tovább hordani, baj esetén még "könnyen" összébb tudja húzni a nadrágszíjat,

de egy gyerekkel ezt NEM teheted meg.

Nem állíthatod be a sarokba, hogy márpedig mostantól, amíg nem lesz pénzünk ne merészelj egy centit is nőni, mert nincs pénz ruhára se....


140-ből a jelenlegi életüket is alig tudják finanszírozni.

Erre úgy bevállalni egy gyereket, hogy a saját véleményük szerint sincs kilátásuk jobb körülményekre, maximum a mindjárt nyugdíjas nagyszülők segítségére, totális felelőtlenség!

2015. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
88%

140-ből két ember sem tud normálisan megélni, három meg főleg nem..

Albérlet + rezsire elmegy minimum 80 ezer, de inkább több.

Kaja legalább 40 ezer, és így már 120 ezernél tartunk.

2015. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!