Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 140000 ft-os kereset...

Havi 140000 ft-os kereset mellett mernél gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy albérletben élünk és nem vagyunk fiatalok. Mernél így gyereket vállalni?
2015. máj. 15. 07:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
84%

Ne akarj kib.szni a gyerekkel.

Ennyi pénzből két felnőtt nem él meg normálisan albérletben. Még tehermentes saját lakásban azt mondom oké talán, de albérlet mellett ne.

Azt írod 60 ezret minimum fizettek. Ehhez jön gondolom nyilván még alap emberi dolgok, utazás, stb. Na meg kaja, tisztítószerek, minimum 50. Máris ott vagyunk, hogy 120 eter ft alsó hangon, de igazából majdnem hogy lenullázátok magatokat kettőtökre. Akkor miből állsz a gyereknek dolgokat majd éveken keresztül?

És az, hogy valaki úgy indul neki a szülésnek, hogy a szülő segít majd, hááát... És mi van ha a szülő nem akar majd örökké vagy nem tud majd segíteni? Akkor kirakod a gyereket? Ne úgy nőjön már fel, hogy ne kaphasson normális ruhát, zsebpénzt, ne mehessen el osztálykirándulásra stb. Hidd el nem jó úgy felnőni. Én is alig vártam, hogy 16 legyek, és dolgozhassak diákmunkán suli mellett, mert annyira zavart, hogy nekem nem tudnak a szüleim semmit állni. Nem hibáztattam őket, de akkor is rossz.

2015. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
80%

Sose értettem az élet szentsége miért írja felül az élet minőségét...

Könyörgöm Mo-n miért nem számít mire születik a gyerek?

2015. máj. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
17%

Ha a magyar átlagkeresetre senki sem vállalna gyereket Magyarországon, akkor a kínaiak és a romák már rég elleptek volna minket és a magyar lenne a kisebbség, lehet még az országunkat is átnevezték volna.

Mert ugye itt elég sokan írják, hogy nettó 300 ezerre sem vállalnak gyereket. Könyörgöm, akkor kihalunk.

Ja, egyébként egy hiperben dolgozok és rengeteg gagyi kínai cipő fogy. Már nem azért, mert igazatok van a cipő terén. Amúgy jól öltözött, tanult emberkéknek tűnő emberek is vásárolnak rengeteg 3 ezer Ft-os cipőt. Most akkor ők felelőtlenek? Szerintetek igen. Oké, legyen így.

De ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy ti, hogy megvárják az 500 ezres bevételt, ha lesz is valaha annyi mindenkinek, akkor a gyereketek osztálylétszáma úgy fog kinézni, hogy a kb. 24 főből 20 roma, 4 magyar. Akkor meg majd azért siránkoztok.

2015. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert más felelőtlen hülye, az értelmes ember ne legyen már hibás. Igenis a felelős gyermekvallalas azt jelenti, hogy a két szülő segítség nélkül képes ellatni és nevelni a gyereket. Ahol ez nem megy, ott nem kell vállalni. Igen, lehet segelyre, meg a nagyszülő nyakára szülni. Van, aki szerint ezzel semmi gond. Lehet venni 3000 forintos cipőt, lehet natúr paprikás krumplit enni hónapokig, lehet turkalobol öltözködni. A normális emberek viszont nem erre vágynak, nem ezt akarják nyújtani a gyereknek
2015. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
140 ezer nem sok, de én nem mondanék le a gyerekről. meg kell találni a megoldást, hogy lehessen finanszírozni. továbbképzés, álláspályázatok, stb.
2015. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
9%

Itt sok buta ember van, mint az utolsó. A forgalomból ítélve a magyaroknak tuti, hogy több mint a fele 3 ezres cipőt vesz, sőt az ovis gyerekek lábán is olyat látok, még a jobban élőknél is.

De szerintem felesleges vitatkozni, főleg olyanokkal, akiknek még gyerekük sincs. Akik még 300 ezres bevételre sem vállalnak gyereket, mert azt is keveslik még 1 gyerekre is, ők azok, akik szórják a pénzt, mert nekik nem elég ezek szerint kettejükre sem a 300 ezer és semmiről le nem mondanának a gyerekük kedvéért. Na, ezért nem lesz a mai fiatalságnak nyugdíjuk, mert az ilyen önző magyarok nem vállalnak gyereket, mert még a 300 ezret is keveslik egy gyerekhez. Pont ők azok, akik megérdemelnék, hogy ne legyen nyugdíjuk. Ebből a szempontból nem lett volna rossza a nyugdíjátalakítás, hogy a gyerekek száma szerint lett volna. Végül is, miért az én gyerekeim fizessék ezeknek az önző embereknek a nyugdíját? Ja és az egy dolog, hogy fizetik a járulékot, de az azért van, hogy a mostani nyugdíjasok nyugdíját kifizessék. A gyerektelenek nyudíját meg azoknak a gyerekei fizetik majd, akiket most itt leszólnak, hogy gyereket mer vállalni úgy, hogy nem keres félmilliót, hitele van és autója sincs, plusz albiban lakik. Majd gondoljanak erre nyugdíjasan, hogy az a csóró 3 ezres cipőben felnövő gyereknek köszönheti, hogy kap nyugdíjat, ha fog kapni, ha lesznek elegen Magyarországon. Ja és ne reménykedj a magánnyugdíjban, mert bármikor becsődölhet az is.

Úgyhogy annyi hülyeséget összehordtok itt, hogy az már szégyen a magyarnak. Szó szerint megtiltjátok az embernek, hogy gyereket szüljön, mert szegény egy csóró szakmunkás. Legalább bátrabb ember, mint itt sokan, akik havi 300 ezerre nem vállal gyereket, mert akkor magának esetleg nem tud venni minden hónapban 20 ezerért farmert és hasonlók. Mert igazából itt erről szól az egész, hogy a jómódban sok ember semmiről nem akar lemondani, de fikázza azt, aki adófizetőt szül ennek az országnak. Én inkább szégyellném magam.

Ezt is lepontozhatjátok, mert az is csak az intelligenciátokat tükrözi, hogy mindenkit lepontoztok, akik a Kérdező mellett ír valamit.

2015. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
0%
66-os vagyok. Az utolsó a 64-es, aki buta, már ne hari, de csak szajkózzátok itt a gyk-n szokásos szöveget, de értelem és gondolatmenet nincs benne. Látszik, hogy itt sok válaszadónak nincs gyereke és ne is legyen.
2015. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
89%

"Mert igazából itt erről szól az egész, hogy a jómódban sok ember semmiről nem akar lemondani, de fikázza azt, aki adófizetőt szül ennek az országnak. Én inkább szégyellném magam. "


Nincs pénz a gyerek oktatására, ugyan milyen adót fog fizetni? Minimálisat, vagy semmit, de a szociális háló tartsa víz felett, ugye?

2015. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
86%

66!

Vn gyerekem, nem vettem se neki, se magamnak soha 3000 forintos cipőt és nem 300e a bevételem. Ha neked megfelelő az a szint, szulj még párat. Én nem segelyre, nyomorba szültem. Attól, hogy igénytelen vagy, másnak nem kell annak lennie. Te ha akarsz állj sorba segélyért, nekem nem kell.

2015. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg nem lehet sajnos megtiltani a szülés senkinek, pláne nem anyagi helyzet alapján, pedig nem lenne rossz. Olyan aprosagot is elgondolkodhatnal, hogy mi értelme a semmire szulni: tanittatni nem lesz pénze a gyereket, lesz majd belőle munkanélküli. Na ő nem fog nyugdíjat termelni, csak viszi a segélyt.
2015. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!