Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti a saját életeteket élitek?

Ti a saját életeteket élitek?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdezem hogy miként értékelitek az életet ahogy éltek. Valóban azt csináljátok amit szerettek csinálni vagy azt amit a társadalom/család/feleség/barátnő elvár tőletek?

2015. máj. 15. 21:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Részben, is is.
2015. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem érdekelnek a társadalmi elvárások, az alapvető emberi normákat tisztelem és úgy élek ahogy nekem tetszik.
2015. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Gyémántlány ***** válasza:
100%

Hát, részben. Mivel még a kamaszkoromban vagyok, nyilván nem teljesen, hiszen sokszor megmondják, mit kell tennem, és csak magam alatt vágnám a fát, ha esetleg nem tenném meg ezeket a dolgokat. Megmondja a biosz tanár, hogy tanuljak a témazáróra, ha nem teszem, egyes. Nem elég azt csinálnom, ami a szenvedélyem annak érdekében, hogy sikeres legyek. A fiatalság kiszolgáltatott, és ez bizony néha tényleg kellemetlen.

De úgy érzem, jó úton haladok az élet felé, ami majd tényleg (szinte) maximálisan olyan lesz, amilyet szeretnék.

2015. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igen :) A "nagyjából" csak azért, mert van még egy álmom, amit meg szeretnék valósítani, de erre törekszem éppen. Egyébként a munkámat imádom, a hobbijaim teret adnak az önkifejezésnek, és boldog vagyok a férjemmel.


A társadalmi elvárások meg a legkevésbé sem érdekelnek. Rengeteg mindent nem úgy csinálok, csinálunk, mint ahogy azt mások elvárnák, de már nem azért, kik mások, hogy belepofázzanak az én életembe/mi életünkbe?? Nekem kell boldognak és elégedettnek lennem, nem nekik. Nem vagyunk éppen hétköznapiak, de le is szarjuk ki mit gondol, nekünk így jó.

2015. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig, nagyon-nagyon a szülők tanárok, ismerősök, és a társadalom elvárásainak éltem. Sajnos nagyon sokáig. Kb. 23 éves koromig. Aztán besokalltam, és úgy voltam vele, hogy senki és semmi véleménye nem érdekel. Azóta úgy élek ahogy nekem tetszik (persze ahogy megengedhetem magamnak). Tök boldog vagyok.
2015. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4. Válaszoló. Pontosan tudom miről beszélsz. Ezzel én is így voltam mikor 18 évesen suli elvégzése után úgy döntöttem hogy inkább az álmaimat váltom valóra minthogy az elvárásoknak megfeleljek. És az elmúlt 9 év engem igazolt. Szerintem mindegy kinek mi az amit szeret csinálni. Mindegy hogy táncolni szeretsz vagy traktort vezetni. Ha szereted amit csinálsz idővel a legjobbak közé fogsz tartozni. A siker meg a vele járó pénz csak ráadás!
2015. máj. 15. 21:48
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

42 évesen már elértem arra a szintre, hogy úgy éljek ahogy nekem jó, és bevallom nem igazán érdekel, hogy ki mit gondol rólam.

Nyilván kiakasztó vagyok, mert motorozom, mert tetkóim vannak, mert bár húsis vagyok, de nem öltözöködöm zsákba. Mert mindig más színű a körmom (nincs műkörmöm, de imádom lakkozni) mert ezer féle bizú ékszerem van és váltogatva viselem őket. Mert néha úgy öltözöm, mint egy huszonéves.. De így érzem jól magam..

Apám csak a motorozás miatt aggódik, de senki a családból már rég nem mondják, hogy mik az elvárások.. Egyszer élünk, és az legyen teljes élet.

2015. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem, de mások elvárásaihoz még kevesebb közöm van, sosem érdekeltek. Vannak terveim és önmagamat akadályozom bennük, sok ilyen eset van a világban. De nem adom fel :)
2015. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7. Külön örülök hogy egy motoros is válaszolt. :-) Nekem is van egy R6.
2015. máj. 15. 21:57
 10/21 A kérdező kommentje:
8. Szerintem a változtatáshoz szükséges dolog (ismeretlenül is azt mondom) ott van a kezedben!
2015. máj. 15. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!