Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendo ebben az esetben,...

Mi a teendo ebben az esetben, ha nem magyar allampolgar vagyok?

Figyelt kérdés

Magyarorszagra koltozok hamarosan.Fodrasz vagyok.Szakkepzettsegem van,de ervenyes vallalkozoi engedelyem nincs.Gondolom a szakkepzetsegemrol az oklevelet le kell magyarra forditani,de az engedelyert merre induljak el?

Koszonom a valaszokat elore:)


2010. febr. 24. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahhoz, hogy magyarorszagon elfgadjak a papirodat, ahhz, ugy tudom, le kell hitelesittetned kint ahol elsz, egyszer a minizteriuman egyszer a kovetsegen. (kovtseg megmondja melyik miniszterium)

Ezek utan, ahhoz, hogy Magyarorszagon elfgadjak, Budapesten a Bajza utcaban kell lefordittatnod a papirt.

Es asszem meg majd arra kell egy felulhitelesites, de ebbennem vagyok tuti. De ez attol is fugg, hogy EU-s tagallambol jossz-e es annak a tagallamnak teljes joga van-e az EU-an vagy sem, hogy ugy mondjam.

Menj be a Magyar Nagykovetsegre vagy Konzuatusra vagy hivd fel oket ott nalatok.

Onekik tudni kell a pontos valaszt!

2010. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom határontúli magyar vagy. Sztem az sem mindegy, hogy honnan jössz. Pl EU-s államból, vagy nem EU-sból.
2010. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
www. euvonal.hu kerdezhetsz is toluk, gyorsan valaszolnak
2010. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először is annak nézz utána, hogy mi kell ahhoz, hogy legyen munkavállalási engedélyed. Ha ez meg van, akkor költözz. Hiteles magyar fordítást kell készíttetned a bizonyítványaidról, de ezt manapság már nemcsak a Bajza utcában végzik el. Ezt onnan tudom, hogy én külföldön házasodtam, ott is hiteles fordítást kértek és már vannak olyan fordító irodák, amelyeknek a fordítását elfogadja hitelesnek a magyar állam. Ezek olcsóbbak és gyorsabbak. A munkavállalói engedély a legfontosabb, a többi ahhoz képest részlet kérdés. Én is külföldön élek/bevándorló vagyok, azért tudom neked ezt mondani.
2010. febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az Idegenrendészeti és Bevándorlási Hivatal foglalkozik majd az ügyeddel. Őket érdemes telefonon megkeresni a további kérdéseiddel. Ez nem az eu vonalra tartozik, hanem a bevándorlási hivatalra. Nem érdemes hozzájuk személyesen menni Budára, mert úgy nagyon nehéz bármit is elintézni ott, telefonon viszont tudnak tájékoztatás adni. Ők mindent el tudnak neked mondani hivalatos forrásként, amit csak tudnod kell erről a témáról. Az valóban nem mindegy, hogy melyik ország állampolgára vagy.
2010. febr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!