Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is nehéz néha a megélhe...

Másnak is nehéz néha a megélhetés?

Figyelt kérdés
55 ezer gyedet kapok+ családi,párom 110 körül keres,de mire kifizetünk mindent(lakáshitel,rezsi) és tankolunk a kocsiba,nem sok marad és azt a kicsit nagyon nehéz beosztani,hogy legyen minden napra enni való.Szülői segítség nincs,autót nem akarjuk eladni,mert gyerek mellett jó ha van,meg a bevásárlásnál is.Nem cigizünk,nem iszunk,lemondani már nem tudunk igazából semmiről.De ez már borzalom,ilyen magas rezsi és kaja árak mellett kevés ez a fizi.
2010. febr. 25. 12:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz,mi sem vagyunk jobb helyzetben. Mi sem számolhatunk senkire sem.
2010. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak két gyerek van és kb. 50 ezerrel többől kell gazdálkodnunk. Eleve 90 ezer a lakáshitel és a Fundamenta együtt. Kocsi munkába járáshoz és a gyerekekhez kell.

Minimális szülői segítség, tehát, ha megszorulunk hó végén van kihez fordulni.

Ezért is megyek vissza dolgozni, pedig még a GYED sem járt le.

2010. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el, ti még relatíve sokat kerestek így együtt... Az ide járókhoz képest

De csak, hogy tudd, spórolni mindig lehet. Pl., nem tudom mit isztok, de ha beéritek ásvány/csapvízzel, azzal havi sokezret lehet spórolni.

2010. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk detto,csak nekem 3 gyerek van én meg gyesen vagyok a legkisebbel akit még bölcsibe sem merek beadni mert súlyos asztmás!Nem éhezünk de nem is tudunk semmit megvenni amire szükség volna (pl. új gyerek ágy meg ilyenek)!Jön a tavasz új ruhák kellenének,kikéne már festeni a lakást is de nem tudom miből!:( Azért amikor én gyerek voltam a szüleimnek nem okoztak az ilyesmik gondot pedig nem voltunk gazdagok sima munkás családból származom!Volt hol laknunk,volt autó,még kertünk is volt!:)Most egyre több családnál látszik a szegénység,remélem lesz ez még jobb és nem romlik tovább a megélhetése a családoknak!
2010. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos igen, nekünk sem könnyebb. Kb. hasonló helyzetben vagyunk mi is, mire a lakáshitelt és a rezsit kifizetjük nem sok minden marad egy hónapban. Annyiban azért szerencsésebbek vagyunk, hogy van szülői segítség ha kell. De nem egyszerű. Sajnos az sem megoldás hosszú távra, ha tolom hónapról hónapra a csekkeket és csak azt adom fel, ami fontos. Mert az meg feltorlódik és előbb utóbb be kell hozni a lemaradást. Így mindig mindent kifizetek és máshol nem tudom a pénzt megfogni, úgyhogy keményen be van osztva, hogy melyik nap nagyjából mennyit költhetek.
2010. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Legalább ti ketten eleget kerestek ahhoz, hogy normális helyen meg tudjatok élni. Nekem labilis a munkahelyem (nem állandó, csak határozott idejű 3 hónapos szerződéseket kapok, nem fizetnek túlórát, csak 6 órában dolgozom), 79500Ft a nettóm, és nem tudom, hol találhatnék olyan lakást, aminek tudom fizetni a rezsijét, a törlesztését, és marad pénz enni és közlekedni is.
2010. febr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az országban több millió embernek nehéz a megélhetés és még vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak.Én munkanélküli vagyok fél éve a húszas éveimen jóval túl, rossz egészségi állapottal, még csak el sem vállalhatok mindent ami szembe jön mert egyébként nem lenne büdös a munka de így jártam.És nekünk már tényleg nincs mit eladni.A számítógépem is egy hulladék kilóra sem vennék meg.Ti még kapaszkodhatok a kocsiba nem létszükséglet, ha a gyerkőc egészséges és nem kell vele folyton szaladni.Sokan járnak busszal és cipelik a cekkereket a piacról ne keseredj el azt hiszem ti még a szerencsésebbek közé tartoztok.
2010. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!Az az igazság hogy a környezetemben élőknek is hasonló az anyagi helyzetük,de kíváncsi voltam a máshol élőkére is.Ásványvizet és csap vizet iszunk,csak a kislányom szokott kapni narancslevet,tehát ezen már nem tudok spórolni.Járni nem szoktunk sehova.Páromnak tavasztól őszig több munkája van,ezért kb 50 ezerrel többet is keres,de azért ennek is ára van.Emlékszem évekkel ezelőtt sokkal jobban éltünk,bármit lazán meg tudtunk venni,meddig lesz ez így még ki tudja.Amink van mindent mi teremtettük elő,mind 2-n szinte pár táska ruhával jöttünk el otthonról 8 éve,szerencsés az akinek szülei segítik önálló élete során is,vagy legalább a kezdésnél,mert az a legnehezebb.
2010. febr. 25. 12:45
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk még nehezebb :(

Én pályakezdő munkanélküli vagyok, semmi támogatásra vagy segélyre nem vagyok jogosult. Még a tb-met is nekem kell fizetnem.

A párom napi 10 órát dolgozik 79000 ft-ért. A szüleimnél lakunk, apám alkoholista, pokol az életünk, de nem tudunk elköltözni. Albérletet nem tudnánk egy fizetésből fizetni, viszont hitelt sem kapunk mert nincs elég önerőnk, és valószínűleg azt sem tudnánk fizetni...

2010. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, ez segítség-e, de ha valakinek vannak felesleges lomjai, érdemes a Vaterára feltenni, én régen tipikus gyűjtögető voltam, most meg eladom a sok felesleges holmit, ebből is bejön havi 10, vagy akár 20e forint. Szerintem érdemes megpróbálni!
2010. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!