Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz nem számít a boldogsághoz?

A pénz nem számít a boldogsághoz?

Figyelt kérdés

Mindig mondják, hogy nem kell a pénz, csak a szeretet. Sajnos nagyon rossz körülmények közt nőttem fel, és a kapcsolatom is romokban.

Most megyek vállalni egy második munkahelyet suli mellé, mellette meg nem ártana elmenni takarítani privát, hogy azért a számlákon túl is legyen élet.

Mindig úgy gondolom, hogy eleget éheztem és fáztam már, szeretném, hogy kicsit jobb legyen, holott tudom, hogy milliárdoknak rosszabb nálam, és nem jog szerint osztják, hogy "na, neked rossz volt, most jó lesz".

Nem vágyom nagy dolgokra, csak olyanokra, hogy néha vehessek magamnak egy felsőt vagy egy nadrágot, és ne kelljen hónapokig kuporgatni rá, vagy ha megkívánok egy tábla csokit, ne kelljen fillérezni, belefér e.


Most akkor kell a pénz a boldogsághoz, vagy nem?


2015. máj. 25. 17:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk pont a pénz okozza a problémát. Pontosabban a pénz hiánya. Fiatalok vagyunk, szeretjük egymást, nagyon jó együtt. Viszont ahhoz, hogy fenntartsuk magunkat, rengeteget dolgozunk, így sokszor napokig szinte alig találkozunk, hiába élünk együtt. Elég pocsék így.
2015. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Hát, lehet mondani hogy nem boldogít, viszont a hiánya kifejezetten szomorúvá tesz.


Nézzük csak a kapcsolatokat. Oké hogy jóban-rosszban, meg engem szeressen ne a pénzem. Meg oké hogy a szeretet számít. De azért hosszú távon eléggé keresztbe tesz a pénz hiánya. Ha nincs az embernek kocsija, nem tud elmenni nyaralni, vagy még lakást is másokkal bérel, akkor azért az rányomja bélyegét egy kapcsolatra, ahogy az is ha folyamatosan kuporgatni kell.


Vagy csak a saját példámat nézve egyetemistaként:

- Nem volt pénzem megcsináltatni a rossz fogaimat ami kisebb vagyon.

- Fél évente 1x vettem új ruhát.

- Még egy sörözésnél is húztam a szám hogy 300ft a sör.

- Hobbijaimra, szórakozásra úgy kellett félretenni, pl érdekelnek az autósportok, mindig is kimentem volna egy forma 1-re de nem tellett rá.

- Nyelvvizsgám, jogsim még mindig nincs, kocsiról max álmodhatok.

- 25 éves koromig 2-3-an laktunk egy szobában/koliban hogy olcsó legyen, gyakorlatilag nem létezett magánéletem.

- Komolyabb nyaralás, külföldi út szóba se jöhetett.


Most hogy dolgozom, ezeket mind megtehetném, nem azt mondom hogy egyszerre, de nem is kell évekig kuporgatnom. Ha nem is vagyok maradéktalanul boldog, attól még sokkal egyszerűbb úgy élni az életet hogy nem azt kell nézni hogy jövök ki hónap végén, hanem ha valamire szükségem van azt megveszem.

2015. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Angin válasza:
100%

Még egy sztori eszembe jutott! Pár éve egy kung-fu táborban talákoztam egy velem kb. egykorú (40) sráccal. Rendkívűl fáradt volt és kicsit levert is, mert vállakozása és ezzel együtt gondjai voltak. Nap közben beszélgettünk mondta, h nagyon sokat dolgozik, igaz nagyon sok pénzért is. A lányának akkoriban vett 100e forintért lovagló csizmát. Én mondtam neki, hogy mennyire sajnálom őt, mert én nem szeretnèk ennyit dolgozni semmi pénzért. Mikor tovább beszélgettünk, kiderült, h neki több lakása van, én pedig egy szoba-konyhás albérletben élek a feleségemmel és a lányommal. Ekkor ő, kicsit dölyfösen megjegyezte, hogy hát igen, vannak a tulajdonosok és vannak a bérlők. Ő tulajdonos.

Később talán még egyszer találkoztunk, aztán többet nem láttam.

Évekkel később egy baráti beszélgetés alkalmával felmerült a neve és én kérdeztem, hogy mi újság van vele? A többiek csodálkozva rámnéztek és mondták, hogy meghalt már vagy egy éve.

Nagyon ledöbbentem, mert ugyan a fáradtság az látszott rajta, de betegnek nem láttam.

Mindenesetre ez számomra szomorú önigazolás volt. Sajnálom a mai napig, hogy nem szólhattam neki arról, mennyire rossz úton jár.

2015. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Angin válasza:
0%

Még egy sztori eszembe jutott! Pár éve egy kung-fu táborban talákoztam egy velem kb. egykorú (40) sráccal. Rendkívűl fáradt volt és kicsit levert is, mert vállakozása és ezzel együtt gondjai voltak. Nap közben beszélgettünk mondta, h nagyon sokat dolgozik, igaz nagyon sok pénzért is. A lányának akkoriban vett 100e forintért lovagló csizmát. Én mondtam neki, hogy mennyire sajnálom őt, mert én nem szeretnèk ennyit dolgozni semmi pénzért. Mikor tovább beszélgettünk, kiderült, h neki több lakása van, én pedig egy szoba-konyhás albérletben élek a feleségemmel és a lányommal. Ekkor ő, kicsit dölyfösen megjegyezte, hogy hát igen, vannak a tulajdonosok és vannak a bérlők. Ő tulajdonos.

Később talán még egyszer találkoztunk, aztán többet nem láttam.

Évekkel később egy baráti beszélgetés alkalmával felmerült a neve és én kérdeztem, hogy mi újság van vele? A többiek csodálkozva rámnéztek és mondták, hogy meghalt már vagy egy éve szívrohamban.

Nagyon ledöbbentem, mert ugyan a fáradtság az látszott rajta, de betegnek nem láttam.

Mindenesetre ez számomra szomorú önigazolás volt. Sajnálom a mai napig, hogy nem szólhattam neki arról, mennyire rossz úton jár.

2015. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Kell a pénz (vagyis amit megvásárolhatsz belőle), de nem minden áron. Jobb úgy lefeküdni, hogy nem kell attól félned, hogy mikor veszik el a házat felőled, mikor kapcsolják ki a fűtést. De az se jó, ha van pénzed de attól rettegsz mikor fogják az "üzletfeleid" rád gyújtani a házat.
2015. máj. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
Én is szegényen nőttem fel, ma kicsit jobb a helyzet, de ugyanúgy a spórolásról szól minden, csak ma már mindent nekem kell előteremteni. Amikor látom, hogy mások nyaralni mennek, vagy olyan étterembe ülnek be, amibe csak akarnak, és nem a legolcsóbb kaját kell választaniuk, és olyan drágán vesznek ruhát, amilyen drágán csak lehet, akkor persze hogy én nem tudom elképzelni, hogy a pénz nem boldogít. Dehogynem!
2015. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A pénz nem boldogít, erről ez jut eszembe, és nálam mondjuk igaz is :)) [link]


De komolyra fordítva a szót, legideálisabb ha pénz is, idő is van és olyan emberek, akiket szeretünk. Bármelyiknek a hiánya okozhat feszültséget, ha csak az egyik van meg az a legrosszabb. Ha sok a pénz, de nincs idő sem magunkra, sem azokra az emberekre, akiket szeretünk, az sem jó. Ha alig van pénz és idő sincs, mert sokat kell dolgozni annak a kevésnek a megkereséséhez, akkor megint csak nem jó. Szóval persze a legideálisabb, ha mindháromból sok van, de ez a legritkább, az arany középút is elegendő. Talán ha befejezed az iskolát, akkor több/jobb munkád lesz, de ha nem is, akkor legalább időd több lesz pl. a kapcsolatodra.

2015. máj. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
DE!
2015. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
A boldogságot nem garantálja, de a hiányában elég nehéz boldognak lenni. Sőt, éhezve, a napi megélhetésért küzdve senki nem boldog.
2015. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, hogy milyen rossz találmány a pénz. Vele nem jobb, de nélküle csak rosszabb az élet.
2015. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!