Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted normális, ha valaki...

Szerinted normális, ha valaki nem tartja vonzónak a férjét?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akitől már nem egyszer hallottam, hogy a férje tulajdonképpen nem tetszik neki.

"X. nem egy jó pasi". "Hűűű Y. de jól néz ki, nekem meg itt van egy X." stb.

Amúgy a nő és a férfi is teljesen átlagos kinézetűek. Van két kisgyerekük. A nő nem túl iskolázott és elég rossz állása van, a férfi viszont jól keres egy multinál.

Akkor tulajdonképpen azért lehet vele, mert anyagi biztonságot ad neki és a gyerekeknek?

Tudom, hogy nem az én dolgom, csak olyan furcsa, hogy számtalanszor ezt hallom, hogy X. neki be se jön igazából.



2015. máj. 26. 10:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
48%

Aki így hangoztatja és alázza a párját, az csak megalkudott valami miatt, vagy eltelt x év, és nagyon megváltozott a kedves, hátrányára.

Mindenkinél van "vonzóbb", és mindenkinek más tetszik, és az is igaz, hogy hűséget fogadunk, nem vakságot, de ha számunkra az összkép, a külső-belső összhang a párunk részéről tökéletesen megfelel, nem alázzuk így akkor sem, ha álmaink modellje flangál el az orrunk előtt.

2015. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

11: De sehol sincs leírva, hogy flegmán szidná a férjét :)

Barátnők között el tudok képzelni ilyen beszélgetést, mindenféle rosszindulat nélkül.

Nyilván a kérdezőnek kéne a férfi, ezért "mártja be" a feleséget. :)

2015. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem minden a külső, nem is erről van szó. De ha szeretünk valakit, akkor nem mondjuk azt egy ismerősnek, hát nem jó pasi a párom. Mert egyszerűen, ha objektíven tudjuk is, szubjektíven megszépül számunkra. Nem?
2015. máj. 26. 11:38
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy dolog, hogy vannak szexi pasik a világon, meg az is, hogy vonzódik-e az ember a párjához.


Igen, van egy rakás olyan férfi, többségében modellek, színészek, énekesek, akikre azt mondom, szexik. És tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb nő számára, ha odaállítanák a férjemet, és ezeket a férfiakat, nem az én férjem lenne top pasinak kihozva.


De a vonzalom más. A férjem az, akinek már a válla megsimogatásától begerjedek, ő az, akit más férfiakban meglátok akaratlanul is. Pl. nézek egy színészt, és megállapítom: mintha hasonló orra/szája/szeme lenne, mint neki. Vagy a vonaton hátulról egy srácnak épp úgy néz ki a tarkója és haja, mint a férjemé. :)


Aki nem vonzódik a férjéhez, nem szereti, de az anyagi biztonságért mégis vele van, az semmivel sem erkölcsösebb, mint egy útszéli lotyó. Sőt, a prosti annyival korrektebb, hogy ha neki fizet a szexért a férfi, tudja, hogy mit kap érte...

2015. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Az a kérdés, hogy csak most mondja ezt (sok év házasság után), vagy friss házasként sem tetszett neki. Előbbi esetben kiszeretett belőle, utóbbi eset viszont tényleg abnormális dolog (mármint, hogy hozzáment, ha nem tartja vonzónak).
2015. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tudom, ki hogy van bekötve, én a legjobb barátnőim előtt sem beszélnék így a páromról, akit szeretek.


"Van egy ismerősöm, akitől már nem egyszer hallottam, hogy a férje tulajdonképpen nem tetszik neki.

"X. nem egy jó pasi". "Hűűű Y. de jól néz ki, nekem meg itt van egy X." "

2015. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Ha a másik ronda, most miért kéne szépnek látnom? Működik a szemem és az ízlésem...

Bár én csak a páromnak szoktam elmondani a véleményemet a külsejéről meg minden más dolgáról is :) Szeretem őt, de nem szép ember. Nem is csúnya, nekem épp megfelel, főleg, hogy én se voltam szép soha :) De ronda se. Külsőre olyan kis normálisak vagyunk, nincs ezzel a világon semmi baj :) Nem azért vagyok vele, hogy gyönyörködjek benne, habár részben igen, mert rém csinos és selymes bőrű, finoman metszett orrú, ha a feje nagy általánosságban nem is egy tökéletes szépség. Még csak az kéne...


Nekem bizonyos mértékben fontos a külső is, de azért nem arra koncentrálok leginkább. El tudom képzelni, hogy valaki nagyon szeret és jó partinak is tart valakit, akiről világosan látja, hogy csúnya. Elvégre az egyetlen szempont. Most jobb lenne, ha a nők kiállhatatlan és buta szépfiúkkal jönnének össze folyton? Az őszintébb szerelem lenne?

2015. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Nekem fura, legalábbis nekem jó érzés, hogy még évek után is oda vagyok a férjem külsejéért, ha csak leveszi előttem a pólóját már "ráz a hideg".

Én nem tudnék csak úgy pénz miatt élni valakivel semlegesen. De sok ilyen van.

2015. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
Az általad leírt esetben sztem simán erről lehet szó, hogy megalkudott a párja kinézetével az anyagi biztonság miatt, főleg, hogy amint írtad, átlagos kinézetű. Vagy tudatosan, vagy tudat alatt sztem tudta, hogy milliomost vagy top pasit kb. semmi esélye kifogni magának. Amúgy ez sokakra jellemző, hogy a saját kategóriáján felüli emberre csorgatja a nyálát, meg nyávog, hogy neki miért csak rondább jut, amikor ő sem egy matyóhímzés...
2015. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a párunk legyen az abszolút csúcskategória, az a lényeg, hogy számunkra ő legyen az, akit nem cserélnénk el másért. És a kérdésben írt kijelentések esetén én erősen kételkednék abban, hogy ez náluk nem így van.

Sok párt lehet látni, akik mások szerint nem passzolnak össze, ők mégis boldogok. Miért? Mert egymásnak ők a legmegfelelőbbek. (Most tekintsünk el az anyagias ragaszkodástól.) Látszólag top kategóriás emberek között is van, aki emberileg kibírhatatlan (mert erőszakos, mert örökké siránkozik, mert önállótlan, mert rosszmájú... stb.). Itt a GYK-n is sokan siránkoznak, és ezek után engem már nem is érdekelne, hogy hogy néznek ki (egyébként lehet, hogy külsőre jól néznek ki), belül viszont egy óriási keserűség az egész életük, és ez lehúz, én meg kerülöm az ilyen emberek társaságát (van egy hasonló kollégám is, és mellette még csigalassú is - fiatal -, frászt kapok tőle).

2015. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!