Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól cselekszem?

Szerintetek jól cselekszem?

Figyelt kérdés
nagyon röviden a sztori:január elején megismerkedtem egy külföldivel. azóta neten tartjuk a kapcsolatot, hetente többszöri email, sms, stb.. megbeszéltük, hogy találkozunk, egy hét múlva.annyit érdemes tudni, hogy anyagi helyzetünk nem egyforma, és ő egy 4*-os hotelben vett ki szobát a hétvégére.én felajánlottam hogy fizessük felesbe, nehogy azt higyje, hogy a pénze miatt vagyok vele. mikor lefoglalta a szobát, azt mondta olcsó lesz, és mire kiderült, kinek mi az olcsó, már kölcsön után szaladgáltam. vagyis szüleimtől kérek. szerintetek megéri ilyen dolgokat csinálni egy olyan valakiért, akivel egyszer találkoztunk? vagy hülyeséget csinálok? nagyon akarok vele találkozni, lenni, mert úgy érzem, hogy a mi példánkon lassan bebizonyosul, hogy igenis le lehet küzdeni a távolságot! azóta még nem találkoztunk egyébként, most fogunk újra, és végülis nem is vagyunk hivatalosan együtt! remélem majd ezután igen!!!
2010. febr. 26. 14:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Egy esélyt lehet adni. Abban azonban ne legyél biztos, hogy ti lesztek a kivételek, mert ezt mindenki így gondolja, hidd el tudom.
2010. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ki fog derülni! Ha nem jön össze, akkor tanulópénz az az összeg és máskor jobban meggondolod mit és hogyan csinálsz. Viszont ha kihagynád, akkor egész életedben bánhatnád, hogy nem tetted meg. Egy életed van, merj nagyot álmodni! :)
2010. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Legegyszerűbb lenne az igazságot elmondani neki, több okból is.

1. Itthon adosságba vered magad, jobb esetben rokonoktól, ismerősöktől kérsz kölcsön; rosszabb esetben pl. személyikölcsön. Mindkettőt vissza kell fizetni. Ráadásul gondolom az oda-és visszautat is fizetned kellene valamiből....

2. Megér neked ennyit egy "idegen"? Honnan tudod hogy olyan hiperszuper lesz minden? 4-5 alkalom után esetleg ki lehet jelenteni.

3. Illetve ez nem ez én ügyem, a te magánéleted; de miért szállodában akar veled talizni egyátalán? Ez nekem kicsit ilyen "bujkálást" jelent, de természetesen ez a Te magánügyed kérdező.....


Megoldás? Mondd el neki, hogy bár abszolúte nem érdekel a pénze, ez a 4 csillagos szálloda neked sokba kerül. Hazánkban mások a pénz-viszonyok, (és valljuk be ismerkedésre bőven "elég " egy háromcsillagos szálloda is...)

2010. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

En inkabb letisztaznam vele, hogy kinek mi az olcso. Szerintem meg tisztelni is fog erte. Ha nem erti meg, hogy te nem tudsz kifizetni egy 4csillagos szoba aranak a felet, akkor szerintem nem lesz hosszu tavu a kapcsolatotok. En valoszinuleg nem aldoznek egy bimbozo kapcsolatban annyit, hogy kolcson kerjek miatta. Amugy meg legyen mar annyira galans, hogy ha megteheti, nem te fizesd a szoba "rad eso reszet". Szoval inkabb oszinteseg.

A tavolsag lekuzdeserol meg annyit, hogy en a paromtol 1 evet toltottem messze, de mi mar 2 eve egyutt voltunk. Nagyon nehez volt, de stabil volt a kapcsolatunk. De ebbe valoszinuleg nem mentem volna bele egy futo talalkozas utan. Kivanom neked a legjobbakat, es remelem be tudjatok bizonyitani,hogy futo kalandbol is lehet hosszu tavu szerelem.

2010. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

ma 15:01-es: szerintem meg a szálloda éppen hogy jó ötlet, igy "semleges területen" tudnak ismerkedni - ha a férfi lakásán lennének, ott azért esetleg kényelmetlen lenne a kérdezönek.

Azt viszont szerintem is meg kellene mondani, hogy neked ez az olcsó még mindig túl drága - titkolózással, félreértésekkel nem jó terhelni egy kezdödö kapcsolatot.

Az öszinteség a legjobb út, ha valami tartósabbat akarsz.

2010. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
ami még eszembe jutott, hogy nem tudjuk férfi vagy -e vagy nő? ez azért fontos, mert pl ha nő vagy, akkor az anyagi helyzet megpendítése esetén lehetne oly gavallér, hogyha marad is a 4 csillagos terve, módosítja úgy, hogy csak az útiköltséget kell fizetned pl. Azt már most kizárom akkor ,hogy férfi vagy ,ezen gondolatmenet alapján ...
2010. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Amúgy mindenki azt hiszi, hogy pont ők lesznek, akiknek nem lesz gond párezer km...
2010. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ő jön vagy te mész? Ha ő is akar veled találkozni és neki ennyire nem gond a pénz, akkor jöjjön ő.
2010. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs abban semmi ha ő kivesz magának egy szobát és te ott meglátogatod. Ezért neked nem kell fizetned. Ha már étteremben esztek meg ilyesmi ott érdemes megbesélzin előre hogyan is gondolja. De nehogy már fizesd a szállását ha te nem is leszel ott mindig.

Egyébként meg semmi rossz nincs az igazságban.

2010. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szerintem butaságot csinálsz! Komolyan gondolod vele a dolgokat, vagy legalábbis szeretnéd, ha komolyan vehetnétek egymást. Márpedig szerintem mondd meg neki, hogy te nem nagyon engedheted meg magadnak az ilyen körülményeket, ugyanakkor szeretnél vele találkozni, ÉS nem akarod magad kihúzni a költségek alól. Kérdezd meg, hogy esetleg le lehetne-e mondani a szobát és máshol kivenni egyet..

De valamit mindenképp említs neki erről szerintem!

2010. febr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!