Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyesen cseleksze...

Szerintetek helyesen cselekszem? ( lent )

Figyelt kérdés

Ma ballagtam és anyum azt szeretné ajándékba 'adni', hogy megveszi azt a telefont amit nagyon szeretnék ( Samsung La Fleur ) és ad mellé pénzt is. A bizonyítványom nem lesz a legjobb, lesz min. 2 ( Nyelvtan, Irodalom - nem a tudásom miatt lesz ilyen rossz, de ez hosszú. ), max. 4 (+Biológia, Tesi - Készségtantárgyakat anyum nem nézi ) db 3-om. A többi négyes-ötös. Elfogadtam a dolgot, de rossz a lelkiismeretem, hogy nem tettem meg mindent és Ő mégis ennyire belém veti a hitét ( nem tud a Biosz, Tesi 3-asokról). Azzal nyugtatgatom magamat, hogy a bátyám a nagy semmiért ( Félévkor kémiából, most 4 tantárgyból bukik ), kapott egy 50 ezer forintos telefont, arra ami nekem meg most van én gyűjtöttem össze a pénzt. Neki jobb a gépe is, mint bárkinek a családban és neki van a legnagyobb szobája, ami nekem szarul esik, hisz' mindig én voltam a jobb tanuló. Az lenne a kérdésem, hogy jól tettem-e, hogy nem utasítottam vissza anyukám ajánlatát?


Bocsi, hogy hosszú! 14/L


2010. jún. 11. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

határozottan jól tetted. elvégre nem véletlenül ajánlotta fel. meg lehet, hogy ezzel motivál, ergo megoldás: tanulj szorgalmasan!

másik: lehet, hogy látja azt, hogy a bátyád több mindent megkap, és "egyenlíteni" akar.

örülj annak a telónak:)

2010. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos vagy, hogy ennyire helyén van az értékrended :) - nem lesz baj, ha megkapod azt a telefont, gondolom nem okoz gondot a szüleidnek - és hát ballagni csak egyszer ballagsz , igazából ilyenkor nem a tanulmányi átlagér kap ajándékot a diák...
2010. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól van az nyugi, ha nem szívéből venné nem mondta volna.
2010. jún. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem tudom...Lehet hogy igazad van, hogy tényleg egyenlíteni akar, de nekem akkor is rossz a lelkiismeretem.
2010. jún. 11. 22:02
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Elég baj az ,hogy ennyi éves korotokban ilyen nagy értékü dolgokat kaptok.Kõzben meg nem sokat nyujtatok érte.dehàt,ha a szüleid ezzel hàlàljàk meg,hogy imàdnak benneteket,ezzel nincs is semmi baj.Csak azt tudnotok kell,hogy magatoknak tanultok,hogy szebb jövõ vàrjon ràtok!
2010. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
én is elfogadtam volna. Ha nem élsz vissza a bizalmával és folytatod a tanulást és lehetőségeidhez képest a legjobban tanulsz,akkor már ki is egyenlítetted :)
2010. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Engem, elég jó suliba vettek föl, ha már a 'magunknak tanulás'-ról van szó. Szeretnék később fősulira, vagy egyetemre menni. No, de ez nem ide tartozik. Köszi, mindenkinek!
2010. jún. 11. 22:06
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy szros telótól még nem fog anyád csődbe menni. Majd ha a Ferrarit akarja rád sózni, majd akkor pánikolj :)))
2010. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia a telefont az anyukád a ballagásod alkalmából veszi neked, és nem jutalmul a jó bizonyítványért. Tehát ne érezd magad rosszul emiatt.

Minden jót! Egy anyuka

2010. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg aranyos:) szerintem már ezért a kérdésért megérdemled azt a telot :)

Ha lelkiismeret furdallásod van, ez után igyekezz jobban. Elhiszem hogy nem miattad van az irodalom/nyelvtan, nem is arról beszélek. Nem az a lényeg hogy hányast kapsz... Nagyon jól tudom, irodalomból mindig penge voltam, élvezem szeretem, mégis tavaly kaptam egy akkora egyest hogy kilógott a naplóból ( kötelező olvasmány - 5kínos kérdéses feleltetés. Elolvastam a sz*ros könyvet, még tetszett is , erre kaptam rá egyest hát egész délután ezen röhögtem :DD )

Ne aggódj, ne legyen lelkiismeret furdallásod. Látod az értékét a telefonnak, értékeled, és még azt is át tudod látni hogy a bizonyítványod nem lett olyan fényes mint szeretted volna, ez már felnőttes gondolkodást takar (ha tudnád hányo lyan kérdést láttam itt hogy jéézus csk ilyenolyan telot akar nekem venni anyum most milesz?! )

2010. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!