Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegen, hagyjam magára?

Betegen, hagyjam magára?

Figyelt kérdés
Nehéz döntést kell meghoznom és ebben szeretném a tanácsotokat kérni. 31 éves vagyok, élettársammal 8 éve vagyunk együtt. Az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk, és megbeszéltük, hogy számítunk. A lakáshitel nehezíti a szétköltözést, így egyenlőre csak külön szobába költöztünk. Én megismertem valakit, ennek több mint fél éve, és szerettünk volna össze költözni egy albérletbe. D kiderült, a (volt) párom beteg, rákos. Mivel nincs senkije, így nem költözök el míg meg nem gyógyul. A jelenlegi kapcsolatom ám ez viszont sok problémát okoz. Szerinte ez nem normális dolog. Ti mit gondoltok?
2015. jún. 6. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem azon múlik, hogy magadra-e akarsz gondolni, vagy a párodra. Ha már tényleg nem működik a kapcsolatotok, akkor lehet, hogy veszett ügy. Esetleg ha meg akarjátok menteni menjetek el párterápiára. Rákosan még élhet akár éveket is, ha nem túl előre halodott és kezelésekre jár.
2015. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 vfrtom ***** válasza:
100%
Nem , nem normális. Most két kapcsolatod van , vagy egy? Az új rá fog menni. Ha, meggyógyul , ha nem , nem rajtad fog múlni egyik sem.
2015. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy kapcsolatom van!
2015. jún. 6. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám magára. Majdnem egy évtizedig voltatok együtt, nincs senkije, szüksége van rád. De az, hogy elköltözöl, nem jelenti azt, hogy elhagyod. Ugyanúgy tudsz neki segíteni másik bejelentett lakcímről is. Ápolni is tudod, ha szükséges.
2015. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 vfrtom ***** válasza:
35%
Nem , neked két kapcsolatod van, és ezért van problémád az újban.
2015. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagynám magára, de ez nem azt jelenti, hogy ápolnám és mindent alátennék, hiszen akárhogy, azért az már egy kapcsolat, ha lesed minden kívánságát, akár beteg, akár nem. DE! Én elköltöznék és a távolból számíthatna rám, ha kórházba kell vinni, ha szüksége van valamire, ránéznék két naponta, de ennyi. Elvárnám, hogy cserébe fogadja el az új páromat és ne legyen abból gond, ha néha esetleg ő is felugrik velem és meggyőződik arról, hogy tényleg nincs semmi az exszel, csak segítek neki, mint ember az ember társának...


Az új párod reakciója is abszolút érthető, nyilván ez a helyzet senkinek nem tetszik. Empátiával, megértéssel és rengeteg őszinte beszélgetéssel lehet ezt áthidalni szerintem.


Azt semmiképpen ne csináld, hogy beledarálod magadat is az ex párod betegségébe. Értem azt, a párod elhagy, mert nem tetszik neki a helyzet, te pedig mindenedet odaadod, hogy az exnek kényelmes legyen. Meg kell húzni egy határvonalat, arról nem is beszélve, hogy ez anyagilag is egy kemény időszak lesz, amihez neked már mondhatni nincs közöd.

2015. jún. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, hagyd magára. Még a betegség előtt szakítottatok. Semmi kötelezettséged nincs felé. Egy rakbetegseg terápiája nem két nap, akár évekig is eltart. Nem a te dolgod vele foglalkozni. Ha mégis úgy érzed, akkor az új pasival szakits
2015. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom mivel jár, édesapám rákban halt meg. Nem tudom magára hagyni, de ujra kezdeni sem akarjuk. En csak azt szeretnem. Hogy várjunk meg a költözéssel, mert a volt párom nem tud egy ideig dolgozni a táppénz meg semmire sem elég. A hitelt fizetni kell es az albérlet meg plusz kiadás lenne. Persze ha rendbe jön visszafizeti.
2015. jún. 6. 11:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék bele az ápolási procedúrába.Ha kórházba kerül,meglátogatnám,mert nincs senkije,de ez miatt nem áldoznám fel az éveimet,mert ki tudja meddig tart az egész.Főleg nem áldoznám fel ez miatt az új kapcsolatomat.Azon lennék hogy minél gyorsabban össze tudjak vele költözni.Fordított esetben én se tolerálnám hogy akivel együtt vagyok,ez miatt egy fedél alatt marad az exszel.
2015. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Már rég nem volt jó a kapcsolatom, amikor a volt páromról kiderült, hogy rákos. Nem volt még nagyon durva a helyzet, kapcsolatom se volt másik, de részemről már lógott a levegőben, hogy ez nem oké. Egy percig nem gondolkodtam azon, hogy vele maradjak-e. Végigcsináltam vele azt a két évet, amit még a diagnózis felállítása után élt, nem bántam meg.


A te eseted viszont más. Új életed van, nem áldozhatod azt fel valaki másért, és teljesen megértem a jelenlegi párod hozzáállását. Valaki írta, hogy költözzetek össze a pároddal,látogasd sűrűn, segíts neki amiben kell. Szerintem ez így teljesen korrekt. De ha ott maradsz, ki fogsz égni, és a jelenlegi kapcsolatod sem fogja ezt elbírni.

2015. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!