Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni egy ilyen...

Mit lehetne kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Bátyám 28 éves, még mindig velünk lakik, amin látszólag változtatni sem szeretne. Mondhatni van munkája, de az sem olyan hogy minden nap bemegy, hanem ha kell akkor hívják és max 4-5 órát van ott. Plusz még egyetemre jár amit vagy ötödszörre kezdett újra. Barátnője 3 éve van, neki is van munkája.

Nos, a rezsibe nem ad bele, ha menni akar valahova mindig elkéri a kocsit ahelyett hogy busszal menne, van amikor a barátnőjét hazaviszi a munkahelyéről. A nap legnagyobb részében idióta játékokkal játszik, ha kicsit többet kell dolgoznia akkor már ideges.

Anyáék is sokat beszéltek már erről, a baj csak az hogy nem vele hanem a háta mögött.

A legjobb hogy mindig csinálnak nekik kaját, vagy amin nagyon kiakadtam hogy nagymamám kezdte el kicserélni az ágyneműjét merthogy ez mindig a nők dolga volt szóval segítsek én is. Hát azért ha én 17 évesen meg tudom csinálni akkor ő 28 évesen.. Vagy mindig anya hozza le a szobájából a tányérokat, mindig ő rak rendet. Azzal indokolja hogy ha jön a barátnője akkor ne ilyen dusznóólba jöjjön. Amúgy amikor ő is itt van akkor ugyanúgy káosz van a szobában és eszükbe nem jutna összepakolni. Anyának is mondtam már hogy ne csináljon semmit, majd ők elrendeznek mindent, dehát mintha a falhoz beszélnék.

Oké, lehet a gond az hogy ketten nem keresnek annyit hogy kezdjenek valamit magukkal, de egyszerűen nem is törekednek hogy legyen belőle valami.


2015. jún. 6. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ehhez nem sok közöd van,hogy a testvéred hogyan éli az életét.

Nekem úgy tűnik, a te életedre semmi hatása nincs.

Amit tehetsz, ha a szüleiddel szóba jön, elmondod a véleményed, meglátásaid.

Feltéve, ha a szüleid ezt igénylik.

Ennyi.

2015. jún. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megfogja találni az útját, manapság ez nem ritka eset.
2015. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Az hogy a játékok amikkel játszik idióták vagy sem,szerintem nem neked kell megítélni,sem azt hogy mit csináljon a szabadidejében.

Amíg szüleid így jól vannak,addig rendben van a dolog, szüleid is felnőttek,ha úgy gondolják,biztos beszélni fognak vele.

Ha nem egy állandó munka,akkor nehéz lenne tényleg belőle megélni.De tanul,és nem tudom,úgy gondolod meg kéne húzni egy korhatárt,hogy innen fizetek rezsit,odáig nem?

A rendrakás meg...Ha neki így jó,és csak a saját szobájában van rendetlenség,akkor az téged miért zavar?

Anyukád is felnőtt,el tudja dönteni,hogy mi a jó neki...

Szerintem egy kicsit próbálj meg kevésbé a saját szemszögedből nézni a dologra.

A kérdésre válaszolva semmit nem tudsz kezdeni vele.Persze lehet szemétkedni,de nincs szerintem sok értelme.Viszont nem is kell vele semmit csinálnod,sem ágyneműt cserélni,sem semmit...

2015. jún. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, hogy ilyen, ez tényleg nagyon gáz 28 évesen. Én úgy hívom az ilyet, h életképtelen. Ijesztő és sajnálatraméltó, elgondolkodtató, hogy vajon hogy élne meg egyedül? Aza baj, hogy a fiatalok többsége ezt "természetesnek veszi", pedig sztem. egy 28 éves felnőtt ffinak nem így kell viselkednie. Az ok, h jár egyetemre, de mellette azért kezdhetne magával valamit. Anyukádékat nem értem, hogy miért nem ülnek le vele beszélni, ha ez őket is aggasztja. Így azt mondom, h "megérdemlik", h a fiúk ennyi idősen is úgy kezelteti magát, mintha 12 éves lenne.



"Oké, lehet a gond az hogy ketten nem keresnek annyit hogy kezdjenek valamit magukkal, de egyszerűen nem is törekednek hogy legyen belőle valami." 17 éves létedre értelmesebb felfogásod van, mint a testvérednek. Az biztos! Elmondom, h az ilyen típusu pasi nem is fog motiválódni semmi fele, mert kényelmes, élvezi, h ki van szolgálva és se a barátnője se a szülők nem olvasnak be neki, h kapja össze magát. Én 20 évesen szégyeltem volna így élni, pedig nő vagyok. Férjemről nem is beszélve.

Tehát nagyon jó a meglátásod, de azt kell mondjam, h sajnos itt anyudéknak és a barátnőnek kéne motiválni a tesód. De még ez sem garancia arra, hogy kezd magával valamit.

2015. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!