Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el a válás...

Hogyan költözzek el a válás után a két gyerekkel? Megoldást keresek.

Figyelt kérdés
Válok. Nem tudok elköltözni a két gyerekkel a szocpolos lakásból mert a 10 évbõl még 4 hátra van. Gondoltam ha megítélik a gyerektartást abból teszek be lakástakarékra.4 év múlva kiegészítve az önerõt veszek egy kis lakást és élhetünk külön. A válási papírokban a közös megegyezésben szerepel hogy a férjem a nevére iratja a lakást és afennálló hitelt is. Abból nekem nem jár semmi mert nagy a tartozás rajta az értékéhez képest. Gyorsabb megoldást jó lenne. Egyedülálló anyáknak milyen lehetõségei vannak?
2015. jún. 14. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A gyerektartás nevében is benne van.A gyerekre költheted.Albérlet,szülőkhöz költözni.Más lehetőség nem nagyon van.
2015. jún. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Akkor úgy mondom hogy ha gyerektartást kapok akkor a mellett már félre tudok tenni lakásra. Amíg a közös hitel van a nevemen addig nem mehetek el. Két lakást nem fizethetek. A gyereknek pedig a szocpolos lakásban kell laknia tíz évig. Különben vissza kell fizetni a szocpolt. Vagy átíratom arra a lakásra ahová költözök.
2015. jún. 14. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a válást nagyon nem gondoltátok át. Vagy maradsz még 4 évig a lakásban és közösen fizetitek a hitelt, vagy elköltözöl a gyerekek nélkül albérletbe, vagy a szüleidhez.
2015. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én eldöntöttem. 18 évig tûrtem. Elég volt. Lakáson belül külön életet élünk. Ha kell várok négy évig. De a gyerekeket nem hagyom. Rossz tanácsot nem kérek. Csak ha van jobb mint amit most tehetek.
2015. jún. 14. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Aláírtad már ezt a közös megegyezést? Több buktató is van benne! A gyerekek elhelyezésénél fontos szempont, hogy az eddigi környezetükben éljenek tovább. Ha belemész abba, hogy a férjed nevére kerüljön a lakás, és el akarja perelni tőled a gyerekeket, jó esélye van rá, hogy megnyeri. Ha elköltözöl, a szocpolt vissza kell fizetned a lakás eredeti tulajdoni hányadának arányában, viszont a férjed mentesül ez alól, amennyiben nála maradnak a gyerekek.

A legjobb megoldás szvsz az lenne, ha tiéd maradna a lakás, amennyiben eladod vagy elcseréled, átviheted a szocpolt. Nem tudom, milyen ügyvéded van, azt javaslom, ne írd alá a közös megegyezést, ha még nem történt meg, járj utána a banknál, ahol felvettétek, vagy az államkincstárnál a szocpol visszafizetésének, hogyan van ez pontosan, rágjátok át ügyvéddel a lehetőségeket.

A tartásdíjjal nagyon sokszor van probléma, én nem hagyatkoznék rá. Ha nagy harcban váltok el, lehet, hogy jobban jársz, ha elfogadod az egyösszegű megváltást, pl. azzal, hogy a férjed lemond a lakásban lévő tulajdonrészéről.

2015. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az együttélés előtti lakáskörülményeitek mik voltak? Hol laktál előtte és mi lett azzal az ingatlannal?

Milyen pénzzé tehető vagyon van még, autó, nyaraló, ingóság?


A hitellel terhelt lakás el is adható, akkor szabadulsz a 4 év kötöttség alól.

De azt írod, a válással rá száll a teljes tulajdonjog és teljes hitel is. Akkor miért kötne Téged a 4 év?...

2015. jún. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A közös megegyezés úgy van megfogalmazva hogyha sikerül új lakást vennem abban az esetben kell a férjemnek átíratni a nevére a lakást a hitellel. A hiteltõl akarok megszabadulni. A férjem és a családja nem hajlandó eladni a lakást. A nagy fiam már eldöntheti kivel akar élni. A szocpollal aláírtuk a 10 évet. Addig a gyerekeknek a lakásban kelll lakni. A szocpolt át lehet íratni igen. Megfontolom a javaslatokat. Köszönöm szépen.
2015. jún. 18. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!