Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17evesen hianyzik egy gyerek...

17evesen hianyzik egy gyerek az eletembol, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Meguntam az allando bulizast,es azt,hogy minden heten mas fiuval kavargatok.

Minden napom egyhangu es sivar,semmi nem kot le igazabol.

Jovore erettsegizek. Jo tanulo vagyok, de semmi ertelmet nem latom, feleslegesnek gondolom, csak papir kell hogy anyaek cegenel tudjak dolgozni. Anyagilag is nagyon jol elunk szerencsere.

Ugy erzem egy kisbaba kitudna zokkenteni a monotonitasbol,es ertelmet adna az eletemnek, meg ha nem is lenne apja. Bar szerelmes vagyok egy fiuba,o is belem de o 250km-re lakik,evente parszor latom csak es mar nagyon eltavolodtunk egymastol,mert szerinte egy r.banc vagyok es en nem ertem meg,hogy neki milyen szar,amikor mas d.gja azt akit szeret (engem).

Anyueknak is elszeretnem mondani,es 18evesen anya lenni. Szerintetek ez akkora nagy gond?


2015. jún. 18. 09:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%
Hát szomorú, hogy csak egy gyerek tud értelmet adni az életednek...
2015. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem először tedd le az érettségi, esetleg szerezz 1 szakmát...közben vagy utána meg párkapcsolatot alakíts ki olyannal akivel leélnéd az életed és utána akarj szerintem csak gyereket...sok más is kizökkenthetne...felelőtlenül ne vállalj gyereket, mert monoton az életed...ez nem így megy!
2015. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

A szuleim nem torodnek sem velem, sem batyammal barmi van csak penzt adnak, szeretet senkitol nem kapok kb .

En nem szeretnem az o peldajukat kovetni, szeretnek a gyermekemnek elni es mindent megadni neki. Fokent szeretetet.

2015. jún. 18. 09:54
 4/34 A kérdező kommentje:
Kozgazdasagi szakkozepbe jarok,az erettsegi melle kapok egy penzugy es szamviteli szakmat .
2015. jún. 18. 09:55
 5/34 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem tanuljál tovább, alapozd meg az életedet.

Az nem életcél, hogy a szüleid úgyis jól keresnek meg majd náluk dolgozol. Azzal a vállalkozással is bármikor történhet valami. De nem is kell semmi rossznak beütnie, lehet, hogy csak egyszerűen nem akarsz majd egész nap velük lenni, vagy még felnőttként is tőlük függni.

Szerezz (közelebbi) barátokat, élményeket.

A baba nem fogja megoldani a gondjaidat. Sőt. Egy babának kiegyensúlyozott családba kéne születnie. A baba nem játékszer, hogy téged elszórakoztasson.

2015. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

de jó dolgod van....

ha 18 évesen kidobnak a szüleid, akkor lesz lakásod (pl. albérlet), lesz pénzed, mindened? mert gyerek mellett nem is tudnál dolgozni az első években.. el tudnád csakúgy tartani és fizetni a rezsit, mindent?

istenem.... csakúgy egy gyerek... nőj fel életem..

egy gyereket hosszú évekre vállalsz, nem csak a mostani fellángolásra, és mindehhez rengeteg felelősség társul...

2015. jún. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
szerintem agyban van a baj nálad. nem érted miért tart a srác ribizlinek? hát leírtad! foglald le magad valamivel járj sportolni stb az majd kizökkent.
2015. jún. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt értsd meg, hogy egy gyereknek az NEM jó, ha pótlék, hogy ne unatkozz és ne hiányozzon a szeretet. Ha jót akarsz neki, akkor nem fogsz ekkora terhet rakni rá.

Neked most az a dolgod, hogy megalapozd azt a teljes személyiséget, amivel a gyerekdnek tudod majd biztosítani az egészséges, boldog, kiegyensúlyozott életet. Neki az nem lenne jó, ha csak nyűglődnél, mert baj van a családi életeddel, baj van a szerelmi életeddel, stb.

Másrészt nem várhatod, hogy a szüleid örökre eltartsanak a gyerekeddel együtt. Ez nem egy kutya, vagy egy hobbi, ami csak úgy van. Ahogy nőnek, egyre nehezebben teljesíthető igényeik lesznek. Fizikailag a kicsi gyerekeket a nehezebb ellátni, de ha megnő, akkor kérdez, példát vár, útmutatást, érzelmi és szellemi támogatást. Ezeket te meg tudnád adni úgy, hogy a saját dolgaidat sem oldottad meg?

2015. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogy egy régi, palócföldi tanáromat idézzem: "Hülye vagy- e mán tán?"
2015. jún. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

5-ös közben már kb. leírta ugyanazt amit gondolok.

Ha szüleid jómódúak, jól tanulsz, akkor menjél egyetemre, tanuljál nyelveket, menjél külföldi egyetemi szemeszterekre. Ezzel versenyképes tudásra tehetsz szert, amivel akkor is tudnál boldogulni, ha szüleid vállalkozása esetleg a jövőben kevésbé lenne sikeres.


Egyetemen srácokból is értelmesebbek közül válogathatsz. Gyereket ne akarjál csak úgy valakitől, hogy ráakaszkodsz, hanem csak olyan sráctól, akivel érzed, hogy hosszútávon tervezhetsz.


1-2 év egyetem után is ha azt érzed, hogy minél fiatalabban szeretnél családanya lenni, tervezheted azt, hogy felsőfokú alapképzési diploma után tanulmányaidat mesterképzésben rögtön nem folytatod, hanem 22 évesen már anyuka akarsz lenni, ez alatt az idő alatt pedig ott összeszedhetsz normális, veled hosszútávon tervező srácot.

2015. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!