Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ledolgoztatnátok fiatokkal...

Ti ledolgoztatnátok fiatokkal és barátnőjével a háznál azt, amit megesznek? 22/L

Figyelt kérdés

Én úgy vagyok vele, hogy itthon beszállok a rezsibe és ha 3 embernek jut enni, akkor jut a negyediknek is... Mostanában pedig, ha pároméknál vagyok, hol kiküldenek a kertbe gazolni, hol meggyet szedni, hol ezt hol azt csinálni, félreértés ne essék, SZÍVESEN segítek, de párom apja a múltkor felháborodott, mert nem mentünk ki a kertbe, mert elaludtunk és erre az volt a válasza, hogy " enni bezzeg tudnak"

Rendelkezem saját keresettel, de 2 hetente ha ott vagyok 1, 1,5 napot és megeszek 2 kenyeret meg egy tányér levest, mert nem eszek sokat, akkor erre már azt kell mondani? Anyukám tuti nem mondaná ezt.

Most én gondolom rosszul? Fizessen ki amit eszek, vagy adjak bele? Nem heteket vagyok ott... Szerintetek mit kellene csinálni?


2015. jún. 22. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Ahány ház annyi szokás. Én sose kérnék ilyet a gyerekemtől. Amúgy vigyél magaddal kaját dobozban és akkor nem szólhatnak egy szót se.
2015. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy. Nálunk legalábbis nem így működik. Vendégként vannak kezelve, és el vannak halmozva kajával, semmi nincs elvárva cserébe.
2015. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%
Biztos svábok.
2015. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez bunkóság, így, hogy nem ott élsz, hanem csak időnként ott vagy 1-1 napot.
2015. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ha a párom jön hozzánk, nem várnak el tőle semmit.

Mindig ő ragaszkodik hozzá, hogy segíthessen.

A szüleim soha nem várják el, hogy segítsen, sőt még próbálják is hárítani.

Étel meg szerintem is pofátlanság. Még egy idegennek se vetném fel, hogy az 'én kajám' eszi. Szerintem undorító sajnálni, az ételt.. esetleg szóvá tenni, hogy miért eszik. Ha az én barátnőm szülei egyszer is megemlítenék, hogy 'enni bezzeg tudsz'. Felvenném a zakóm, és elköszönnék. Többet nem is mennék.. :)

2015. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Hát nekem ez fura, mert nálunk nem így van. Azt nem mondom, hogy a szüleim visszautasítanák a segítséget, ha a húgom párjának, vagy az enyémnek minden vágya lenne a gazolás, vagy bármilyen segítség, de sosem várnák el sőt még eszükbe sem jutna, hogy dolgoztassák, csak azért, mert 2 hetente 1 napig nálunk eszik. Inkább a "körbeugrálás" a jellemző. "Egyetek ezt, egyetek azt, most főzettem pálinkát,kóstold meg, érik a cseresznye, mindjárt kimegyek és szedek nektek egy vödörrel." stb.

Szerintem a párod apjától, ez az "enni bezzeg tudnak" szöveg elég nagy tahóság. Nem benned van a hiba. Elképzelhető, hogy a párod, és az apja között nem felhőtlen a kapcsolat, és azért tesz ilyen rosszindulatú megjegyzéseket?

2015. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem "dolgoztatnám" le. Ha van keresetük, akkor egyértelmű, hogy beszállnak a rezsibe ott, ahol laknak, és természetesen házimunkát is végeznek, mivel nem tartunk erre személyzetet. Ha nincs keresetük, akkor nyilván a rezsi rész kiesik.
2015. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

Furcsa eset, az biztos. De egy idős(ödő) ember a saját házában van, és nem tudhatjuk, milyen anyagi körülmények között vannak. Lehet csak azért volt jb kaja, mert tudták, hogy megy a lány. Még ha azt is mutatják, hogy minden rendben, lehet fillérre be van osztva a pénz.

A másik, hogy lehet eddig a fiú sokat segített, és ez nagy segítség volt az öregeknek, de mióta a lánnyal van, kevesebbet van otthon, ezért nem is segít annyit.

Pont két olyat írtál, ami már sokaknak 30 évesen sem egyszerű, pl. nekem gazolni, mert hajlongani nehezen tudok a derekam miatt. Gondolom egy 50-60 éves is ilyen. A másik a fáról meggyszedés, ha létrára kell mászni, én sem várom el az öregekl, mert sokkal könnyebben leszédülnek.

A harmadik dolog, hogy írtátok, nem bántok így egy vendéggel. Igen, egyik részl nevezhetjük vendégnek, de másik részről a szülők gondolhatják úgy, hogy az a vendég, akit ők meghívnak, és ők szeretnék eldönteni, hogy a saját házukban kit etetnek.


Én mindig abból indulok ki, hogy itt csak az egyik fél szemszögéből látjuk a dolgokat, próbáljuk a másik oldalt is nézni. Nem tudhatjuk... lehet a lány nem tud köszönni. y lehet belép, köszön, és utána egész nap a fiú szobájában vannak, ki se dugják az orrukat. lehet otthagyják maguk után a mosatlant, amit egyes helyeken elvárnak a szülők, hogy elmosogassanak maguk után a gyerekek, más helyeken meg pont nem engednék, hogy a "vendég" mosogasson. mindig megoszlanak a vélemények, hogy a gyerek barátja/barátnője ott most vendég, vagy családtag? mert az egyik segítsen be a házimunkába, a másik meg semmiképpen se.

2015. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A párom apjának borzasztó természete van. Utál mindenkit. Engem is, pedig nem adtam neki rá okot. De a gazolást, stb, anyukája mondja nekünk/nekem.
2015. jún. 22. 20:09
 10/24 anonim ***** válasza:
14%
Ahány ház, annyi szokás.
2015. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!