Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostohaszulok! Nektek vannak...

Mostohaszulok! Nektek vannak problemaitok a ferjetek/felesegetek gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Az en baratomnak van ket fia a volt felesegetol.Kicsik meg, 7 es 9 evesek.Sokat vannak velunk, minden heten 2-3 napot itt vannak.Eleinte nem volt semmi gaz, de egyszer itt voltak kb 10 napot, es akkor valahogy "megcsomorlottem" toluk.Tudom, csunya kifejezes, de ez van.Iszonyu rossz gyerekek, es eleg neveletlenek is, vagyis mondjuk ugy, h en mashogy nevelnem az en fiaimat.Amikor az apjuk itthon van, meg hagyjan, mert hebe-hoba rajuk szol, de ha neadjisten nekem kell veluk egyedul lenni, egyszeruen nem birok veluk.Egyaltalan nem hallgatnak ram, semmi tekintelyem nincs elottuk.Olik egymast, orditanak, ha valami nem ugy tortenik, ahogy ok akarjak, hisztirohamokat vagnak le(elofordult, hogy belemrugott az egyik, meg ilyet mondott, h undorito vagyok), az egesz lakast felforgatjak, en meg ott allok tehetetlenul, es legszivesebben felpofoznam oket, de nem lehet...Na mindegy, szoval ezalatt az ominozus 10 nap alatt annyira kikeszultem toluk, hogy azota az is nehezemre esik, hogy egy-ket napig elviseljem oket.Szegyellem magam, mert vegulis megiscsak gyerekek, de legszivesebben menekulnek itthonrol, amikor itt vannak.Ti hogy neveltetek meg a ti mostohagyerekeiteket?Nem tudom mit csinaljak, neha ugy erzem, hogy inkabb szakitanom kene a pasimmal...
2010. márc. 1. 21:29
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én 4 gyereket "örököltem"! A legkisebb pár hetes volt az anyukájuk lemondott róluk! Imádom őket semmi gondom velük! De minálunk úgy vannak nevelve hogy az apjuk és az én szavam ugyan annyit ér! Mivel még a három nagyon kicsi ők anyunak is hivnak a legnagyobb pedig már elég érett ahoz hogy felfogja nem miattam mentek szét a szülök! Ha nem birod elviselni őket előbb utóbb rá megy a kapcsolat mert egy szülőnek általában a gyerek az első!
2010. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
78%
Valószínűleg féltékenyek: nem akarnak veled osztozni az apjukon. Két esély van: vagy a pároddal és a gyerekekkel történő beszélgetés után illetve az idő hatására, amikor rájönnek, hogy jó fej vagy és a kettőtök kapcsolata igenis fennmarad, normalizálódik a viszony, vagy ennek a kivárására neked nincs türelmed (úgy nézem, neked nem annyira fontos ez a kapcsolat, ha a szakítás is felmerült, és ha fiatal vagy, nem is kell, hogy az legyen, gyerektelennel talán könnyebb lenne), és akkor elbúcsúztok egymástól.
2010. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy-mint mar mondtam- nem hallgatnak ram egyaltalan.Persze nalunk is el lett mondva nekik, hogy szot kell fogadniuk, de mondom, amint egyedul maradunk, vadallatokka valnak.Eleinte nem mondtam semmit az apjuknak, mert nem akartam arulkodni, de most a legutobbi rugdosos kirohanasnal mar bogtem, mert annyira kiakadtam.Akkor persze utana bocsanatot kellett kerniuk, dehat....ettol meg nem valnak jolneveltekke...amugy van egy olyan erzesem, hogy tenyleg ra fog menni a kapcsolatunk erre.De nagyon sajnalnam, szoval probalok jo kepet vagni a dolgokhoz, de egyre kevesbe tudom toleralni a dolgokat.
2010. márc. 1. 22:02
 4/44 A kérdező kommentje:
De, nekem ez a kapcsolat nagyon fontos, azert is vagyok vele meg mindig.Ez a gyerek-dolog nem most kezdodott, hanem mar kb egy eve.Inkabb az a baj, h annyira maskent gondolkodunk a gyereknevelesrol, ok h nekem meg nincs, de azert velemenyem lehet- o egy csomo mindent megenged nekik, amit en nem tartok helyesnek, es sok mindennel nem foglalkozik, ami viszont szerintem fontos lenne.
2010. márc. 1. 22:06
 5/44 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs tekintélyed a gyerekek előtt, arról te is tehetsz. A gyerekek őszinték. Ha érdekes vagy, érzik, hogy szívből foglalkozol velük, odafigyelsz rájuk, ők is jobban fognak szeretni téged.
2010. márc. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%
Hat éven keresztül voltam csicskása férjem két fiú gyerekének. Mindent megadtam nekik, mint mostoha. Aztán pálfordulás történt, mert mind a kettő olyan mocsokul viselkedett velem, hogy örökre kitöröltem őket az életemből.
2010. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%

Talán tényleg az is lehet az oka,hogy nem fogadnak el,nem akarnak osztozni az apjukon,ez érthető részükről,még nem olyan nagyon,ráadásnak az ilyesmi minden gyereknek nagyon nehéz.Ha nem lesz elég türelmed akkor bizony tényleg rámegy a kapcsolatotok.

Tudom fáj és rossz,hogy így viselkednek veled,de valahogy felül kell emelkedned ezen és (nem bántalmazással)megmutatni nekik,hogy ők a gyerekek,te a felnőtt és azt is,hogy te attól még nem veszed el az apjukat tőlük,hogy együtt vagytok.Ehhez tényleg rengeteg türelem kell meg persze a párod is!

Sok sikert!

2010. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
89%
nehéz ügy ez...mikor én hozzámentem a férjemhez, neki már volt egy kislánya, akkor 7 éves volt. a férjem volt élettársa, a kislány anyukája a gyerek 2 éves korában lelépett, szóval addig abszolút anya nélkül nevelkedett. nekem bevált, hogy nem próbáltam pótolni anyukáját, azt úgysem lehet. inkább úgy viselkedtem vele, mint egyszigorú, de ugyanakkor nagyon szeretetteljes nagynéni. nehéz megtalálni az egyensúlyt, de nem lehetetlen! próbálkozz!
2010. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Raadasul az is tetezi a dolgot, hogy most egy egyszobas lakasban lakunk, szoval mikor itt vannak, nem alhatok a sajat agyamban, mert ugye ok alszanak apucival, nem lehet semmit nezni a tvben, mert allandoan a kezukben van a taviranyito stb.Szoval olyan vagyok a sajat lakasomban, mint egy idegen.Egyebkent nem azert balheznak, mert nem szeretnek, ezt nem mondtam.Hanem mert rosszak, es hiaba szolok rajuk, nem hallgatnak ram.Nagyon kivagyok...:-(
2010. márc. 1. 22:48
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem működik: nem töltheted az életed 28-42%-át egy szobába összezárva a barátod két fiúgyerekével, ennek semmi értelme. Ha ritkábban jönnének vagy lenne külön szobájuk, akkor még érdemes lenne próbálkozni, így ne áldozd föl magad, ez neked nem jó, ne áldozd föl magad mellékszereplőként. Keress hozzád illő független pasit.

2.

2010. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!